wtorek, 5 grudnia 2023
HotMoney

Dzień Darmowej Dostawy, Black Friday… I inne dni w roku, które musi znać kupujący!

Wieszaki z metkami

Każdy uwielbia promocje i tylko czeka na to, aby móc zaszaleć na wyprzedażach. Dzięki temu można kupić więcej i w dodatku za mniejszą cenę. Znane marki również wychodzą konsumentom naprzeciw organizując sezonowe wyprzedaże i udostępniając specjalne kody rabatowe. Oprócz tego są także specjalne dni jak Black Friday czy Dzień Darmowej Dostawy. O czym jeszcze musi wiedzieć osoba poszukująca produktów w niższych cenach?

Black Friday, czyli co?

Black Friday dotarł do Polski stosunkowo niedawno, bo dopiero kilka lat temu. Jest to amerykańskie „święto” dla poszukiwaczy okazji, które następuje w piątek zaraz po Dniu Dziękczynienia. W tym roku przypada na 23.11.2018. Black Friday rozpoczyna w Stanach Zjednoczonych najgorętszy okres zakupowy przed zbliżającym się powoli Bożym Narodzeniem. W ten konkretny dzień można liczyć na ogromne zniżki, wyprzedaże i okazje. Niektórzy Amerykanie ustawiają się w kolejkach już poprzedniego dnia, by w piątek wejść do sklepów jako pierwsi. W USA te promocje są naprawdę spektakularne. Największe zniżki są wtedy oferowane nie tylko na ubrania, ale także na AGD i RTV i to właśnie takie urządzenia cieszą się największą popularnością. W Polsce Black Friday dopiero się rozkręca, a najczęściej zniżki tego dnia można spotkać w sklepach z odzieżą, bywa, że wtedy galerie handlowe otwarte są nawet do północy.

zobacz także:  Praca w Hiszpanii? Czy warto szukać pracy w Hiszpanii?

Cyber Monday

Zaraz po Black Friday tropiciele okazji mogą liczyć na Cyber Monday. Jest to pierwszy poniedziałek po Dniu Dziękczynienia. Cyber Monday dotyczy sklepów internetowych i mogą z niego skorzystać wszyscy internauci. Początkowo był to dzień wyprzedaży jedynie w Stanach Zjednoczonych, obecnie można się z nim spotkać również w Polsce. Wiele sklepów online oferuje tego dnia specjalne promocje, a nawet darmową dostawę, co ma przyciągnąć konsumentów do zakupów. Tego dnia najczęściej kupowane są ubrania, buty i kosmetyki, rzadziej elektronika.

Dzień Darmowej Dostawy

Dzień Darmowej Dostawy obchodzony jest w Polsce od 2008 roku i zawsze przypada on na pierwsze dni grudnia, a więc wtedy, kiedy zaczyna się największy szał zakupowy przed Bożym Narodzeniem. Rok temu Dzień Darmowej dostawy odbył się 5.12. Tego dnia można robić zakupy w wielu sklepach internetowych i nie trzeba ponosić kosztu przesyłki. W programie tym uczestniczy mnóstwo znanych sklepów odzieżowych, elektronicznych, ale i drogerii czy księgarni.

Wyprzedaże sezonowe

Wyprzedaże sezonowe są kilka razy w roku. Największe są te zimowe, które pojawiają się zaraz po Bożym Narodzeniu, a przed nadejściem Nowego Roku. Wtedy sklepy obniżają ceny produktów nawet o 70%, więc można sporo zaoszczędzić. Obniżki głównie dotyczą ubrań, książek i elektroniki. Duże wyprzedaże sezonowe mają miejsce również latem. Najwięcej promocji, szczególnie na odzież, jest między lipcem a sierpniem. Wtedy już sklepy przygotowują miejsce dla nowych kolekcji jesienno-zimowych, dlatego letnie ubrania można kupić w naprawdę sporych promocjach.

zobacz także:  Co jedzą Amerykanie? Najgorsze i najpyszniejsze dania w USA

1 komentarz

  1. Bea pisze:

    Zakupoholiczką nie jestem, ale jak trafia się okazja, lubię z niej korzystać, oczywiście jeżeli okazja jest rzeczywiście okazją. Nie raz już łapałam się na tym, że po przeliczeniu wychodziło tak samo, albo i drożej nawet. Ale kto nie poluje ten nie zyskuje 🙂

Dodaj Twój komentarz