środa, 29 maja 2024
HotMoney

Dzień Darmowej Dostawy, Black Friday… I inne dni w roku, które musi znać kupujący!

Wieszaki z metkami

Każdy uwielbia promocje i tylko czeka na to, aby móc zaszaleć na wyprzedażach. Dzięki temu można kupić więcej i w dodatku za mniejszą cenę. Znane marki również wychodzą konsumentom naprzeciw organizując sezonowe wyprzedaże i udostępniając specjalne kody rabatowe. Oprócz tego są także specjalne dni jak Black Friday czy Dzień Darmowej Dostawy. O czym jeszcze musi wiedzieć osoba poszukująca produktów w niższych cenach?

Black Friday, czyli co?

Black Friday dotarł do Polski stosunkowo niedawno, bo dopiero kilka lat temu. Jest to amerykańskie „święto” dla poszukiwaczy okazji, które następuje w piątek zaraz po Dniu Dziękczynienia. W tym roku przypada na 23.11.2018. Black Friday rozpoczyna w Stanach Zjednoczonych najgorętszy okres zakupowy przed zbliżającym się powoli Bożym Narodzeniem. W ten konkretny dzień można liczyć na ogromne zniżki, wyprzedaże i okazje. Niektórzy Amerykanie ustawiają się w kolejkach już poprzedniego dnia, by w piątek wejść do sklepów jako pierwsi. W USA te promocje są naprawdę spektakularne. Największe zniżki są wtedy oferowane nie tylko na ubrania, ale także na AGD i RTV i to właśnie takie urządzenia cieszą się największą popularnością. W Polsce Black Friday dopiero się rozkręca, a najczęściej zniżki tego dnia można spotkać w sklepach z odzieżą, bywa, że wtedy galerie handlowe otwarte są nawet do północy.

zobacz także:  Licytacja komornicza – jak to działa? Co można zyskać na licytacji komorniczej?

Cyber Monday

Zaraz po Black Friday tropiciele okazji mogą liczyć na Cyber Monday. Jest to pierwszy poniedziałek po Dniu Dziękczynienia. Cyber Monday dotyczy sklepów internetowych i mogą z niego skorzystać wszyscy internauci. Początkowo był to dzień wyprzedaży jedynie w Stanach Zjednoczonych, obecnie można się z nim spotkać również w Polsce. Wiele sklepów online oferuje tego dnia specjalne promocje, a nawet darmową dostawę, co ma przyciągnąć konsumentów do zakupów. Tego dnia najczęściej kupowane są ubrania, buty i kosmetyki, rzadziej elektronika.

Dzień Darmowej Dostawy

Dzień Darmowej Dostawy obchodzony jest w Polsce od 2008 roku i zawsze przypada on na pierwsze dni grudnia, a więc wtedy, kiedy zaczyna się największy szał zakupowy przed Bożym Narodzeniem. Rok temu Dzień Darmowej dostawy odbył się 5.12. Tego dnia można robić zakupy w wielu sklepach internetowych i nie trzeba ponosić kosztu przesyłki. W programie tym uczestniczy mnóstwo znanych sklepów odzieżowych, elektronicznych, ale i drogerii czy księgarni.

Wyprzedaże sezonowe

Wyprzedaże sezonowe są kilka razy w roku. Największe są te zimowe, które pojawiają się zaraz po Bożym Narodzeniu, a przed nadejściem Nowego Roku. Wtedy sklepy obniżają ceny produktów nawet o 70%, więc można sporo zaoszczędzić. Obniżki głównie dotyczą ubrań, książek i elektroniki. Duże wyprzedaże sezonowe mają miejsce również latem. Najwięcej promocji, szczególnie na odzież, jest między lipcem a sierpniem. Wtedy już sklepy przygotowują miejsce dla nowych kolekcji jesienno-zimowych, dlatego letnie ubrania można kupić w naprawdę sporych promocjach.

zobacz także:  Telemarketerzy a RODO - jak obchodzą prawo?

1 komentarz

  1. Bea pisze:

    Zakupoholiczką nie jestem, ale jak trafia się okazja, lubię z niej korzystać, oczywiście jeżeli okazja jest rzeczywiście okazją. Nie raz już łapałam się na tym, że po przeliczeniu wychodziło tak samo, albo i drożej nawet. Ale kto nie poluje ten nie zyskuje 🙂

Dodaj Twój komentarz