piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Promocje w Media Expert, Media Markt, Saturnie – jak z głową kupować promocyjny sprzęt RTV i AGD?

urządzenia AGD

Są takie sklepy RTV i AGD, które odwiedza się częściej niż inne. Zwykle dlatego, że znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania, w okolicznej galerii, a także dlatego, że mają promocje, które kuszą. Wśród tego typu sklepów wyróżnić warto Media Expert, Media Markt, Saturn. Na jakie okazje w nich można liczyć? Jak kupować sprzęt RTV i AGD z głową?

Media Expert, Media Markt, Saturn

Saturn to niemiecka sieć marketów, które w swojej ofercie mają głównie sprzęt RTV i AGD, ale też muzykę, filmy, gry komputerowe i wiele innych. W Polsce pierwszy sklep otwarto w 2004 roku. Z czasem pojawiły się kolejne.

Media Markt, który wraz z Saturnem należy do koncernu Metro Group ma znacznie dłuższą historię na polskim rynku, bo ponad 20-letnią. W swojej ofercie ma oczywiście urządzenia RTV i AGD, komputery, oprogramowanie, sprzęt fotograficzny i inne.

Z kolei sklep Media Expert to polska sieć supermarketów. W swojej ofercie ma AGD i RTV, oprogramowanie, multimedia, rowery i skutery. Szeroko reklamuje się w polskiej prasie, radiu i telewizji, konkurując z Media Markt i Saturn.

zobacz także:  Stopy procentowe – co to jest, od czego zależą? Wpływ stóp procentowych na kredyty i lokaty

Promocje w Media Expert, Media Markt, Saturnie

Na jakie promocje można liczyć w sklepach Media Expert, Media Markt, Saturn? Przede wszystkim na sezonowe obniżki cen. W zależności od pory roku, a także ważnych wydarzeń, przeceniane są określone rodzaje produktów. Na przykład z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 czy Dnia Matki.

Oczywiście to nie wszystko. Bardzo często w marketach natrafić można na promocję na raty, w których oprocentowanie wynosi 0%, czyli RRSO również jest 0%. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że nie mając gotówki trzeba wziąć kredyt na sprzęt RTV i ponieść tego dodatkowy koszt.

Co więcej, regularnie w sklepach pojawia się promocja, dzięki której urządzenia można kupić bez płacenia w cenie za VAT. W ten sposób ma się okazję kupienia sprzętu w znacznie obniżonej cenie.

To nie koniec promocji, które zdarzają się dość często. Równie popularne są akcje, w których dostaje się rabat na kilkadziesiąt procent na zakup drugiego produktu.

Przy sezonowym obniżkach, gdy sklepy chcą sprzedać to, co na półkach i w magazynach, by zrobić miejsce na nowe produkty, również można liczyć na atrakcyjne oferty cenowe. Akcje typu „czyszczenie magazynów” są okazją do zakupu rzeczy w atrakcyjnych cenach.

zobacz także:  Co to jest, jakie ma obowiązki Rada Nadzorcza?

Jak z głową kupować promocyjny sprzęt RTV i AGD?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupować sprzęt podczas promocji. Czy nie jest tak, że to one napędzają do kolejnych zakupów. Najczęściej po Bożym Narodzeniu rozpoczynają się wyprzedaże, gdyż sklepy chcą się pozbyć starego asortymentu, by zrobić miejsce na nowy. Właśnie dlatego wtedy dobrze jest szukać okazji. Czy aby na pewno jednak są one opłacalne?

Wiele ze sprzętów RTV i AGD ma bardzo niskie ceny, więc jeśli faktycznie się ich potrzebuje – dobrze jest je kupować w okresie obowiązywania promocji. To zawsze jest jakaś oszczędność. Pod warunkiem, że cena jest faktycznie znacznie niższa. Zdarza się bowiem, że jak porównać ceny, to może się okazać, że gdzieś indziej jest taniej. Nie mówiąc o sytuacji, gdy może i sprzęt jest w promocji, ale nie polega ona na obniżeniu ceny, a na dodaniu czegoś gratis. Tutaj warto zastanowić się, czy faktycznie się tego potrzebuje.

Okazyjna cena to jedno, ale sprawdzenie parametrów – kolejna rzecz. Nie ma co kupować czegoś tylko dlatego, że jest tanie. Zdecydowanie lepiej jest porównać funkcje, specyfikację. Czasem lepiej dopłacić więcej, ale postawić na produkt, który spełni oczekiwania.

zobacz także:  Polacy systematycznie spłacają kredyty we frankach

komentarzy 5

 1. rabik2 pisze:

  Do media expertu to na bank sie wybiorę, zwłaszcza ze teraz mozna zapłacić połowę a drugą za pół roku.

 2. lux pisze:

  Ja sceptycznie podchodzę do takich promocji. W praktyce często okazuje się, że i tak w internecie można coś kupić taniej. A i gwarancja jest taka sama, więc po co przepłacać?

 3. Grzegorz pisze:

  Ja wybieram się do Euro. Mają tam raty 0%, więc opłaca się wziąć u nich jakiś sprzęt i spłacać go bez dodatkowych kosztów.

 4. Florian pisze:

  Jak kupować z głową? Przede wszystkim to, co jest nam potrzebne. No i nie ma co się łudzić, że jak jest napisane promocja, to w istocie tak jest. Zdecydowanie lepiej jest na zimno porównać ceny w innych sklepach.

 5. Aga pisze:

  Warto jeszcze wiedzieć, czym się kierować przy zakupie. Co z tego, że czasem będzie taniej, jak w tej samej cenie był lepszy produkt? Najpierw przemyślany wybór. Jeżeli nie ma się wiedzy, to można skorzystać z fachowych rankingów czy poradników. A potem to już porównanie cen i dobry zakup gotowy 😉

Dodaj Twój komentarz