piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Czy wakacje w Egipcie są nadal opłacalne? Czy chętnie dalej jeździmy na wakacje do Egiptu?

Palmy w egipskim kurorcie

Jeszcze kilka lat temu Egipt był najpopularniejszym kierunkiem podróży Polaków. Przyciągały nie tylko niskie ceny i możliwość płacenia w dolarach, które miały wtedy korzystny kurs, ale także piękne widoki, możliwość nurkowania, zwiedzania wielu interesujących, historycznych zabytków, jak i niezawodna pogoda. Później wczasy w Egipcie odradzano z uwagi na pojawiające się niebezpieczeństwo, w tym możliwość ataków terrorystycznych. A jak jest teraz? Czy dalej chętnie jeździmy do Egiptu?

Ostrzeżenia dla podróżujących do Egiptu

Wybierając się do Egiptu warto sprawdzać na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych ostrzeżenia dla podróżujących. Według komunikatu z dnia 27.06.2018 r. ostrzega się przed podróżami do Egiptu w związku z trwającym od 2017 r. stanem wyjątkowym i możliwym zagrożeniem turystycznym. Należy liczyć się z tym, że może dochodzić do ataków w miejscach odwiedzanych przez turystów, w centrach handlowych czy restauracjach. Poziom zagrożenia określany jest jako szczególnie wysoki, szczególnie na Półwyspie Synaj, w strefie pustynnej i rejonie oaz na wschód i zachód od Doliny Nilu do granicy z Libią i Sudanem, przy Delcie Nilu między Kairem i Luksorem.

zobacz także:  Kiedy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Są jednak wyjątki, które ucieszą wielbicieli egipskich kurortów. Można podróżować do Sharm el-Sheikh, Luksoru, Hurghady, Safagi, El Gouny i Marsa Alam. Zaleca się jednak by nie podróżować samodzielnie, a wybierać się na wczasy zorganizowane przez biura podróży. Należy też liczyć się ze wzmożonymi kontrolami na ulicach.

Wzrost sprzedaży wycieczek do Egiptu

Mimo chwilowego spadku sprzedaży wycieczek, który spowodowany był głównie wewnętrzną polityką Egiptu oraz aktami terroru, zaobserwować można w ostatnim roku wzrost zainteresowania tym kierunkiem. Polacy znów przekonali się do Egiptu mimo pojawiających się stale ostrzeżeń MSZ. Według informacji podawanych przez biura podróży, kraj ten znów stał się chętnie wybieranym kierunkiem podróży. W pierwszej połowie 2017 roku wczasy do Egiptu wynosiły blisko 10% wszystkich rezerwacji. Większą popularnością cieszyły się tylko wakacje w Grecji, Hiszpanii i Turcji.

Dlaczego Polacy chętnie wybierają Egipt?

Polacy pokochali Egipt głównie z powodu atrakcyjnych cen. Tygodniowy pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu to koszt do 2000 zł. Mało tego, w tej cenie zazwyczaj jest opcja All Inclusive, a więc nie trzeba martwić się o wyżywienie ani napoje. Takie wczasy często są tańsze dlatego, że w Egipcie można płacić dolarami, które obecnie mają korzystny dla podróżujących kurs.

zobacz także:  Pożyczka dla zadłużonych, jakie wymagania? Jakie warunki pożyczki gdy jesteś zadłużony?

Nie bez znaczenia są także walory geograficzne Egiptu. Kurorty zlokalizowane są nad Morzem Czerwonym, w którym można podziwiać piękne rafy koralowe i nauczyć się nurkowania. Oprócz tego, podczas takich podróży możliwe jest wykupienie dodatkowych wycieczek fakultatywnych, na przykład do Asuan, El Quseir, Luksoru czy Marsa Imbarak. Niektóre biura organizują także wycieczki na safari, quady, rajskie plaże, rejsy czy do wioski Beduinów.

komentarze 2

  1. Kleopatra pisze:

    Jakoś nigdy nie ciągnęło mnie w tamte strony. Bardziej atrakcyjne wydają mi się kraje Europejskie lub Australia i Nowa Zelandia.

  2. Liwia pisze:

    Uwielbiam Egipt! Pięknie tam jest. I faktycznie tanio w porównaniu do krajów europejskich. No ale niestety jest ryzyko…

Dodaj Twój komentarz