poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Bitcoin 2020, czyli ważne i najciekawsze informacje o Bitcoin z połowy roku 2020

bitcoin

Bitcoin jest wirtualną walutą, która praktycznie od początku swojego istnienia nie traci na popularności. Jednak, jak to jest w przypadku kryptowalut, podlega nieustannym zmianom, dlatego dowiedz się, co działo się z nią w 2020 roku.

Aktualny kurs bitcoin

To, co najbardziej interesuje zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich inwestorów, to wartość kryptowaluty. Aktualny kurs bitcoin sprawdzisz w kantorach kryptowalut np. https://kantorbitcoin.pl, tam również często możesz prześledzić trendy z ostatnich miesięcy. Dlaczego to podkreślamy? Ponieważ kurs wirtualnych walut ulega ciągłym zmianom, nawet w przeciągu doby.

Jako przykład podamy kurs BTC z 24.06.2020 r. Minimalny kurs kupna wynosił 35250.29 PLN, natomiast najwyższy 36481.81 PLN, co daje różnicę ponad tysiąca złotych na jednym bitcoinie. Oprócz tego warto monitorować, co się działo z tą kryptowalutą w ostatnich miesiącach.

Kurs bitcoin w 2020 roku

W ciągu ostatnich lat cena bitcoina ulegała gwałtownym wahaniom, dochodziło także do sytuacji, w których kurs z miesiąca na miesiąc wzrastał nawet o 70%, by kilka miesięcy później spaść o niecałe 40%.

W 2020 roku możemy mówić o względnej stabilizacji, chociaż różnica między początkiem, a połową roku wynosi ok. 10000 PLN.

zobacz także:  Kredyt gotówkowy czy kredyt odnawialny?

Najniższa cena bitcoina w styczniu to 26086 PLN, ale już w lutym nastąpił zauważalny wzrost – wtedy za 1 BTC najmniej trzeba było zapłacić 33246 PLN, natomiast najwięcej 41118 PLN. W marcu cena była stabilna, natomiast w kwietniu znowu gwałtownie spadła, by w maju i czerwcu powrócić do sum z lutego.

Na chwilę obecną, najwyższy kurs bitcoin w czerwcu wynosił 40961 BTC, natomiast najniższy 35344 cm.

Bitcoin 2020 – co warto wiedzieć?

Choć biorąc pod uwagę już jedenastoletnią historię bitcoina, podczas której nie raz inwestorzy mogli zaobserwować spektakularne wzrosty i spadki kryptowaluty, w 2020 roku można zauważyć największe wahania cyfrowych monet od trzech lat. Czym to jest spowodowane?

Przede wszystkim bardzo dużym wzrostem zainteresowania, które nastąpiło na skutek poluzowania polityki pieniężnej przez rząd Stanów Zjednoczonych, co zwiększyło podaż pieniądza w obiegu. Oczywiście, wpływ na to miała pandemia i jej negatywne oddziaływanie na światową gospodarkę.

Dodatkowo w maju miał miejsce trzeci w historii kryptowalut halving bitcoina. Co to oznacza dla inwestorów? Jest to wydarzenie, które o połowę zmniejsza wysokość nagród dla „górników”, czyli podmiotów, które pozyskują bitcoiny, używając do tego „koparek” kryptowalut.

zobacz także:  Żywność w sklepach drożeje, a inflacja pochłania nasze wynagrodzenia

Halving ma miejsca automatycznie po wydobyciu 210 000 bloków bitcoina. Wcześniej górnicy mogli liczyć na 12,5 BTC, natomiast po halvingu na 6,25 BTC.

Warto wiedzieć, że pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w listopadzie 2012 roku, a więc trzy lata po wprowadzeniu bitcoina, a drugie cztery lata później – w lipcu 2016 roku. Cena BTC po drugim halvingu gwałtownie wzrosła i sięgała ponad 19 000 dolarów. Inwestorzy spodziewali się, że i maj może przynieść takie wahania, obecnie jednak znaczących wzrostów nie widać.

Mimo to eksperci spekulują, że w ciągu najbliższym miesięcy może się to zmienić, jednocześnie nawołując do… ostrożności. Mimo wszystko rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, nigdy nie można być pewnym, czy kurs gwałtownie nie spadnie.

Dodaj Twój komentarz