piątek, 22 listopada 2024
HotMoney

5 książek o finansach, które warto przeczytać

Książki

Ciągle masz za mało pieniędzy, a Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami? Nie Ty jeden – wielu Polaków ma problem z zarządzaniem i planowaniem domowego budżetu. Aby poprawić Twoją sytuację, musisz przede wszystkim zmienić sposób myślenia o finansach. A w tym pomóc mogą Ci książki, które zaraz przedstawimy.

  1. Michał Szafrański – Finansowy Ninja
  2. Marcin Iwuć – Jak zadbać o własne finanse
  3. Robert Kiyosaki – Bogaty ojciec, biedny ojciec
  4. MJ DeMarco – Fastlane Milionera
  5. Andrzej Fresnak – Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy działając inaczej?

1. Michał Szafrański – Finansowy Ninja

Książka Finansowy Ninja to niekwestionowany faworyt na polskim rynku wydawniczym w zakresie finansów. Została napisana przez Michała Szafrańskiego, który prowadzi bloga jakoszczedzacpieniadze.pl i mówi się, że jest to kwintesencja informacji, które zostały w nim zawarte.

Co wyniesiesz dzięki tej książce? Przede wszystkim dowiesz się wszystkiego na temat finansów osobistych, o czym powinieneś już dawno wiedzieć, lecz… nikt wcześniej o nich nie mówił w tak prosty, zrozumiały dla każdego czytelnika sposób.

W tej lekturze znajdziesz też wiele praktycznych informacji o produktach finansowych i sposobie, jak z nich korzystać, by było to opłacalne. Plusem jest to, że Szafrański opisuje to wszystko na podstawie polskiego rynku finansowego, ma to więc realne odzwierciedlenie w tym, z czym spotykasz się na co dzień.

zobacz także:  Studia zaoczne ile kosztują, kto może starać się o umorzenie czy obniżenie czesnego?

2. Marcin Iwuć – Jak zadbać o własne finanse

Marcin Iwuć to kolejny bloger, który postanowił stworzyć książkę, która w przystępny sposób omawia temat domowego budżetu. Pozycja Jak zadbać o finanse jest skierowana przede wszystkim do tych osób, którym wydaję się, że zarabiają mało i nie mają z czego oszczędzać. Jest napisana prostym językiem, posiada bardziej formę poradnika, niż podręcznika (jak w poprzednim przypadku), jest jednak mocno osadzona w polskich realiach. Dzięki temu do idealna lektura na początek.

3. Robert Kiyosaki – Bogaty ojciec, biedny ojciec

Bogaty ojciec, biedny ojciec to kultowa pozycja, którą można znaleźć we większości zestawień książek o finansach, dlatego i w naszym rankingu nie mogło jej zabraknąć. Największą korzyścią, jaką można z niej wynieść, to zmiana podejścia do zarabiania pieniędzy. Kiyosaki pokazuje historię dwóch ojców – jednego, pracującego na etacie, który dąży do osiągnięcia bogactwa oraz drugiego – posiadającego własną działalność, którą krok po kroku rozwija.

Dzięki tak obrazowym przykładom czytelnik nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem tego, jaka jest najlepsza droga do wolności finansowej. Jednak obowiązkową lekturą uzupełniającą do tej książki jest Finansowy Ninja Szafrańskiego.

zobacz także:  Co to jest żłobek, na czym polega? Ile kosztuje żłobek?

4. MJ DeMarco – Fastlane Milionera

W wielu społecznościach często panuje przekonanie, że do bogactwa dochodzi się powoli, ciężką pracą. MJ DeMarco w Fastlane Milionera częściowo zrywa z tym mitem – autor pokazuje, że bardziej efektywne jest szybkie wzbogacenie się, które daje wolność finansową. Lecz, nie oszukując, przyznaje, że to również często wiąże się z podejmowaniem trudnych decyzji. Zagadnienia, które są tam poruszane, mogą być uznawane za kontrowersyjne, jednak w praktyce chodzi o jedno – zmianę sposobu myślenia o finansach.

5. Andrzej Fresnak – Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy działając inaczej?

Ostatnia z propozycji jest polskiego autorstwa – to Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy działając inaczej? Andrzeja Fresnaka. Mówi się, że jest ona inspirowana działem Kiyosakiego, z tym że poruszane problemy zostały osadzone w polskich realiach. Ponadto można znaleźć w niej wiele praktycznych wskazówek oraz uświadomić sobie, jak wyglądają etapy życia finansowego.

1 komentarz

  1. Amanda pisze:

    Zdecydowanie polecam : „Bogaty Ojciec, biedny ojciec” Roberta Kiyosaki!

Dodaj Twój komentarz