piątek, 18 czerwca 2021
HotMoney

Upadek biura podróży Millennium Travel International – ponad 300 turystów wciąż za granicą

łódź nad morzem

Choć coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wakacje, to biura podróży nie są w najlepszej kondycji finansowej. Wiele z nich jest zadłużonych, według BIG InfoMonitor zdecydowana większość firm świadczących usługi turystyczne jest w słabej i złej sytuacji. Do grona bur podróży, które nie są w stanie wywiązać się z umów zawartych z klientami dołączyło właśnie Millennium Travel International.

Upadek biura Millennium Travel International

Wczoraj, czyli 20 września 2018 roku do Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło oświadczenie o niewypłacalności biura podróży Millennium Travel International. Oznacza to, że ponad 300 turystów przebywających za granicą nie może liczyć na zapewnienie powrotu do domu przez firmę turystyczną, która zorganizowała ich urlop. Tego typu sytuacje miały miejsce niejednokrotnie w przeszłości, przez co podjęte zostały kroki ustawowe zmierzające do ochrony osób, które znajdują się w tak niewygodnej sytuacji.

Co czeka turystów przebywających za granicą?

Na szczęście od ubiegłego sezonu biura turystyczne obowiązkowo opłacają składki ubezpieczeniowe od każdego turysty do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Pieniądze te stanowią zabezpieczenie, dzięki któremu opłacony przez turystów pobyt za granicą może być kontynuowany, nawet w sytuacji upadłości biura podróży. Fundusz zapewnia również powrót do Polski, dzięki czemu osoby przebywające aktualnie na Korfu w Grecji, w Bułgarii oraz w Albanii bezpieczne powrócą do domów nie odczuwając przy tym dyskomfortu związanego z zaistniałą sytuacją.

Ogromny dług biur podróży

Okazuje się, że już w pierwszej połowie tego roku wzrósł dług branży turystycznej i to o 66 milionów złotych. Oznacza to, że liczba firm borykających się z problemami finansowymi wzrosła o 18%. Co ciekawe, wśród przedsiębiorstw odpowiedzialnych za rosnącą stale sumę zadłużenia są także największe firmy turystyczne, powszechnie znane w Polsce.

komentarze 3

    Dodaj Twój komentarz