piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Ubezpieczenia na życie dla dorosłych i dla dzieci – które firmy mają korzystne warunki?

rodzina

Jakoś tak się stało, że Polacy wykupują ubezpieczenie OC na samochód, ale niekoniecznie na życie. Tymczasem warto o tym pomyśleć. Które z firm mają korzystne warunki?

Ja Plus – PZU

Ubezpieczenie na życie PZU Ja Plus skierowane jest do osób, które poszukują produktu, który będzie wsparciem po nieszczęśliwym wypadku – w razie inwalidztwa, pobytu w szpitalu, złamania kości, śmierci. Dostępne jest w dwóch pakietach: dla siebie – jeśli ma się nie mniej niż 18 i nie więcej niż 60 lat oraz dla dzieci – jeśli ukończyły 1 rok życia i nie skończyły 18 lat.

Wykupując ubezpieczenie ma się stałą ochronę przez 5 lat. Pieniądze są wypłacane z ubezpieczenia, jeśli z powodu nieszczęśliwego wypadku ucierpi dorosły lub dziecko. Problemy zdrowotne, za które wypłacane są środki, to m.in. złamanie kości, leczenie w szpitalu powyżej 4 dni, doznanie trwałego inwalidztwa. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. W tym na przykład na leczenie lub rehabilitację.

zobacz także:  Nadużycia w Lotosie, Taśmy Kaczyńskiego... - podsumowanie 29 stycznia

W przypadku śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub wypadku komunikacyjnego bliscy dostaną podwójną lub potrójną wypłatę.

Składka jest zawsze taka sama. Podczas trwania umowy nie zmieniają się też warunki. Tyczy się to również wysokości kwoty jaka będzie wypłacana. Składka wynosi od 21 zł miesięcznie w Pakiecie dla Ciebie. Co więcej, aby zawrzeć ubezpieczenie, nie trzeba przechodzić żadnych badań medycznych. Płaci się też taką samą składkę niezależnie od liczby dzieci objętych ochroną. Ubezpieczenie można zawrzeć online oraz w każdej chwili można zrezygnować, jeśli nie będzie potrzebne.

Ponadto, osoby, które posiadają Kartę Dużej Rodziny, mają podwyższoną kwotę świadczeń o 30% i to bez zmiany wysokości składki. Dotyczy to i dorosłych, i dzieci.

Ubezpieczenie na życie – Aviva

Kolejnym ubezpieczeniem na życie, które warto uwzględnić podczas wyboru, jest Ubezpieczenie na życie oferowane przez Aviva. Smart Life można wykupić w pełni online. Nie jest konieczne przejście badań medycznych przed podpisaniem umowy. Wystarczy wypełnić krótką ankietę dotyczącą zdrowia.

Umowę zawiera się ją na 5 lat i ma się pewność, że wysokość składki w tym czasie nie wzrośnie. Wynosi ona od 21 złotych miesięcznie. Zależy od wieku i kwoty, na jaką się chce ubezpieczyć swoich bliskich. Do wyboru jest 25 000 zł, 50 000 zł, 75 000 zł i 100 000 zł.

zobacz także:  Bezpieczne wakacje w Chorwacji: jakie koszty, czego unikać, co trzeba widzieć o chorwackim prawie?

Warto jednak zaznaczyć, że przez pierwsze pół roku trwania umowy suma ubezpieczenia jest wypłacana tylko w razie śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, w innym przypadku uposażona osoba dostanie tylko 1000 zł. Ponadto nie można uprawiać sportów wyczynowych i w pracy zawodowej wykonywać niebezpiecznych zadań.

MetLife na życie – MetLife

Trzecia propozycja ubezpieczenia na życie jest opcja przedstawiona przez MetLife. Oferta skierowana jest do osób będących „głową rodziny”, zapewniających najbliższym stabilność finansową, kredytobiorców spłacających wieloletnie kredyty hipoteczne, wspólników w spółkach. Wykupując polisę w MetLife ma się 10% zniżki na ubezpieczenie dla bliskich.

Umowę można zawrzeć na okres 5-30 lat. Wiek ubezpieczonego w chwili zawarcia umowy może wynosić 18-70 lat. Jest wymagana ocena zdrowia. Składka ma regularną wysokość. Co więcej, takie ubezpieczenie może być zabezpieczeniem kredytu hipotecznego.

Dodatkowo można ofertę rozbudować o opcje pasujące do potrzeb. Jest to 9 dodatkowych umów. Dopasowana Ochrona Życia to dodatkowe ubezpieczenie na życie z malejącą sumą ubezpieczenia i wysokością składki, aby zapewnić środki na spłatę kredytu hipotecznego. Ochrona Życia – zwiększenie łącznej sumy ubezpieczenia na życie. Ochrona bez Zmian – składki opłaca MetLife przez 2 lata w przypadku poważnego zachorowania. Do wybranie jest też Podwojona Ochrona, Diagnoza Nowotworu, Ochrona bez Barier, Konsultacja Medyczna, Bezpieczne Dziecko Premium, Ochrona na Wszelki Wypadek.

zobacz także:  Ubezpieczenie kredytu, przewłaszczenia i kaucja – w jaki sposób zabezpieczają się banki?

Nie wiesz wciąż, jakie ubezpieczenie na życie wybrać? Zobacz tu ich całą listę.

komentarze 2

  1. ninka pisze:

    Ubezpieczenie na życie jest przydatne, ale z ofertami bywa różnie i też nie każdego stać na to, by sobie je załatwić. Trzeba jednak przyznać, że to naprawdę sporo daje, co sama się przekonałam po śmierci mamy, która takie ubezpieczenie w PZU posiadała.

  2. Dariusz pisze:

    Moim zdaniem rozsądnie jest, jak ma się rodzinę, wykupić takie ubezpieczenie. Trzeba myśleć op tym, by zabezpieczyć bliskich. Mym may wykupione tego typu ubezpieczenia.

Dodaj Twój komentarz