piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Szkoła narciarska, czyli ile kosztuje nauka jazdy na nartach, ile sprzęt narciarski?

Jazda na nartach

Jak rozpocząć naukę jazdy na nartach? Tylko z instruktorem, który od razu skoryguje błędy. Ale jeśli zajęcia indywidualne nie są dla ciebie, zapisz się do szkoły narciarskiej. Podpowiemy, jaki jest to koszt i dlaczego warto się na to zdecydować.

Ile kosztuje nauka jazdy na nartach?

Jeśli chcesz rozpocząć naukę jazdy na nartach pod okiem doświadczonej osoby, masz dwie możliwości – zapisać się na lekcje indywidualne lub grupowe. Dziś skupimy się na tej drugiej opcji, ale zanim to zrobimy, to tylko zasygnalizujemy, że takie szkolenie tylko z instruktorem to koszt ok. 100 zł. A jakie są ceny w szkole narciarskiej? To zależy.

Tutaj znowu pojawiają się dwie kolejne możliwości. Jedna z nich, to szkoła/przedszkole narciarskie. Zajęcia prowadzone są w ściśle określonych godzinach, możesz zapisać się na pojedyncze lekcje, których godzinny koszt to ok. 40-60 zł. Trzeba wcześniej zarezerwować miejsce, zwykle przyjmowanych jest maksymalnie 5-6 uczestników. Tylko aby nauka była efektywna, jedna godzina nie wystarczy.

zobacz także:  Jak skutecznie oszczędzać? Porównanie oprocentowania kont oszczędnościowych

Druga opcja to kilkudniowe, pełne kursy narciarskie, również odbywające się w małych grupach. To już większy koszt, bo ok. 600-1000 zł, aczkolwiek w ramach tego szkolisz się przez kilkanaście, a nie kilka godzin.  Natomiast zakres kursu uzależniony jest od stopnia zaawansowanie jego uczestników. Pamiętaj też, że my podajemy uśrednione przedziały cenowe. To, ile zapłacisz, będzie zależeć również od lokalizacji, popularności miejsca, do którego się wybierasz.

Jeśli jesteś początkujący, od razu możemy poradzić ci, żeby wybrać stoki w Beskidzie Śląskim, ponieważ jest tam o wiele spokojniej, a i ceny są niższe, niż np. w Zakopanem. Kursy narciarskie oraz ich ceny sprawdzisz na https://novasoszow.pl, czyli w ośrodku mieszczącym się w Wiśle, przy Stacji Narciarskiej Soszów.

Mieliśmy jeszcze napisać, czemu warto zapisać się na takie lekcje. To bardzo proste – ucząc się od początku prawidłowej techniki jazdy, nie dość, że jazda na nartach idzie ci coraz lepiej, to jeszcze zmniejszasz ryzyko kontuzji, bolesnych upadków, bólów stawów. Błędy są natychmiast wyłapywane przez instruktora i korygowane. A ucząc się samodzielnie? Możesz tak naprawdę jeździć kilka lat na nartach, a i tak nie robić tego dobrze, nie wykorzystywać całego swojego potencjału.

zobacz także:  Mały ZUS dla kogo?

Ile kosztuje sprzęt narciarski?

Aby rozpocząć naukę jazdy na nartach, potrzebujesz sprzętu: nart, wiązań i butów, kasku, kijków, gogli oraz odpowiedniego stroju. Zaczniemy od tego ostatniego – na początek wystarczy sportowa kurtka i nieprzemakające spodnie. Zadbaj natomiast o porządne rękawice. A co z pozostałym sprzętem? Tutaj mamy złą wiadomość, ponieważ cena całego kompletu rzadko schodzi poniżej ok. 2 000 zł. Będzie taniej, jak wybierzesz używany sprzęt, choć nadal będzie to spory wydatek. Dlatego, zanim wybierzesz się do sklepu, sprawdź ceny w wypożyczalniach nart.

Jakie są ceny w wypożyczalni nart?

Chcielibyśmy zniechęcić cię do… kupowania sprzętu narciarskiego. Skoro zapoznałeś się z jego cenami, to wiesz już, że to niemały wydatek. A co, jeśli po pierwszych kilku lekcjach okaże się, że nie złapałeś bakcyla? No właśnie. Przy większości stoków działają wypożyczalnie nart. Co więcej, nierzadko współpracują one ze szkółkami narciarskimi, można wynegocjować rabat. A jaki to koszt?

Za wypożyczenie całego kompletu (nart, butów, kijów i kasku), zapłacisz zaledwie ok. 20-30 zł za godzinę. Gdy weźmiesz go na cały dzień, to ok. 35-45 zł. Najbardziej opłaca się wypożyczenie sprzętu na kilka dni, przykładowo, może to kosztować 130 zł za 5 dni. A teraz powiedz nam, czym jest 130 zł wobec 2 000 zł, które zostają wyrzucone w błoto? Wybór jest prosty, przynajmniej na początku.

zobacz także:  Ranking kont osobistych listopad 2019

Dodaj Twój komentarz