środa, 17 lipca 2024
HotMoney

Restrukturyzacja firmy – warto wiedzieć więcej

Mężczyzna w niebieskiej koszuli podpisuje dokumenty

Każdy, kto prowadzi większy lub mniejszy biznes, liczy na to, że jego przedsięwzięcie będzie zyskowne. Niestety w życiu zdarzają się różne sytuacje i w przyszłości może okazać się, że nasze przedsiębiorstwo nie jest rentowne i przynosi straty. Wbrew pozorom nie trzeba wówczas załamywać od razu rąk. By uniknąć większego zadłużenia oraz nie doprowadzić do upadku firmy, warto się zastanowić nad postępowaniem restrukturyzacyjnym. Najlepiej byłoby je przeprowadzić w oparciu o fachową pomoc, której może nam udzielić profesjonalna kancelaria prawnicza, zajmująca się tego typu przypadkami. Dzięki niej będziemy mogli przetrwać najtrudniejszy okres i powrócić w przyszłości do życia biznesowego z nową energią oraz oryginalnymi pomysłami.

Skuteczne postępowanie restrukturyzacyjne – warto na nie postawić

Jeśli więc nasze przedsiębiorstwo popadło w długi, z których nie może się wyplątać, to powinniśmy tutaj jak najszybciej znaleźć profesjonalną pomoc prawniczą w tym zakresie. Solidne kancelarie zajmujące się tego typu działaniami, najłatwiej będzie nam znaleźć za pośrednictwem Internetu. Kompleksowej pomocy w tej przestrzeni udzieli nam z pewnością Kancelaria Restrukturyzacyjna KPR, której witrynę bez trudu znajdziemy online. Prawidłowo przeprowadzona restrukturyzacja jest postępowaniem przed sądem, wynikiem którego staje się plan spłaty długów wobec wierzycieli. Układ ten pozwala na zachowanie podstawowych umów oraz wynikających z nich praw. Chodzi tutaj m.in. o umowy kredytowe, leasingowe, czy też wstrzymanie egzekucji komorniczych itp. Restrukturyzacja to także szansa dla wierzycieli, pozwalająca liczyć na odzyskanie pieniędzy, z czym mogą być problemy, jeśli np. dany przedsiębiorca albo przedsiębiorczyni zbankrutują. Wierzyciele zbierają się, by przegłosować układ zbiorowy, będący planem spłaty zobowiązań, przy utrzymaniu dotychczasowej działalności danej firmy. Daje to duże szanse na zarobek, z którego z czasem dłużnik albo dłużniczka będą mogli pokryć swoje zobowiązania.

zobacz także:  Na czym polega restrukturyzacja?

Warto działać szybko ale i z głową – skuteczna pomoc prawna na pewno się przyda

Trzeba tutaj podkreślić, że układ restrukturyzacyjny nie wymaga zgody wszystkich wierzycieli. Wystarczy tutaj przegłosowanie go przez większość wierzycieli. Takie postępowanie ma wielkie znaczenie, bo automatycznie może ono umarzać koszty egzekucyjne, sądowe, umorzenie odsetek od kredytów, czy też redukcję kapitału itp. Możemy tutaj skorzystać z kilku rodzajów postępowań: postępowania o zatwierdzenie układu, przyśpieszonego postępowania układowego, postępowania układowego oraz postępowania sanacyjnego. Współpraca z profesjonalną kancelarią restrukturyzacyjną oznacza, że pomogą nam oni dobrać najlepsze rozwiązanie prawne, dopasowane do naszej sytuacji. Całość poprzedzi konkretna rozmowa, która przyczyni się do dokładnej analizy naszego położenia. Na jej podstawie zostanie zawarta umowa, dokładnie określająca sposób postępowania w przyszłości, a w Krajowym Rejestrze Zadłużonych ukaże się specjalne obwieszczenie o ustaleniu tzw. dnia układowego. Od tego dnia nie będzie można wypowiedzieć danej firmie umów przez czteromiesięczny okres ochronny. Czas ten należy przeznaczyć na intensywne negocjacje, które doprowadzą (bądź nie) do głosowania nad nowym planem spłaty. Plan ten musi być ostatecznie zatwierdzony przez właściwy sąd, no i oczywiście przez wierzycieli. Z pewnością warto więc walczyć o własną firmę, bo tylko w ten sposób przedłużymy nasze szanse na to, by nasz biznes mógł na nowo powrócić do gry o lepsze jutro.

zobacz także:  5 sposobów na wprowadzenie oszczędności w firmie

Dodaj Twój komentarz