poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Ręczny czy zdalny odczyt wodomierzy? Czy zdalny odczyt wodomierzy się opłaca?

wodomierz

Rachunki za wodę to oprócz wielu innych spraw kolejna rzecz, o której musimy pamiętać, czy to wynajmując, czy posiadając własne mieszkanie. Dokładny odczyt zużytej w ciągu kwartału lub połowy roku wody przekłada się bezpośrednio na stan naszych rachunków, ważne jest więc, aby odczyty wodomierzy były jak najdokładniejsze, a przy tym jak najbardziej wygodne.

Na czym polega zdalny odczyt wodomierzy?

Koszty zużycia wody to medium, które opłacić musimy w odpowiednich odstępach czasowych. Okres ten wynosi co trzy miesiące dla odbiorów instytucji, oraz co pół roku dla odbiorców indywidualnych. Wodę sczytuje się z zamontowanych w każdej łazience, piwnicy bądź pomieszczeniu gospodarczym wodomierzy. Każdy wodomierz ma licznik, który pokazuje ilość wody na metr sześcienny, zużytej przez lokatora. Dokładne odczytanie wodomierzy w konkretnym czasie pozwoli na ustalenie, ile metrów wody zużyto w poszczególnych miesiącach. Przy podawaniu liczby, należy sugerować się tylko czarnymi cyframi, wyświetlanymi po lewej stronie wodomierza – na czerwone nie zwraca się uwagi, gdyż prezentują one wartości dziesiętne, setne i tysięczne.

zobacz także:  Przerejestrowanie samochodu: od czego zacząć, ile kosztuje, jakie dokumenty?

Ręczny czy zdalny odczyt wodomierzy – co się bardziej opłaca?

Aby odczytać zużycie wody, mamy zasadniczo dwie opcje. Możemy to zrobić ręcznie, lub zdalnie. Zdalny odczyt wodomierzy to przede wszystkim oszczędność czasu (aiut.com), ale ma on również dużo innych plusów.

Jeśli odczytujesz licznik w jednej tylko nieruchomości, na przykład w swoim własnym mieszkaniu, ręczne sprawdzanie wodomierzy nie powinno sprawić Ci problemu. Jednak jeśli masz do skontrolowania kilka lokali (w przypadku, gdy na przykład wynajmujesz mieszkanie), lub często nie ma Cię w domu, a chcesz sprawdzić, czy kanalizacja w Twoim mieszkaniu jest szczelna, zdalny odczyt wodomierzy jest świetnym pomysłem.

System zdalnego odczytywania liczników wody opiera się na integracji specjalnego wodomierza z urządzeniem umożliwiającym ten odczyt, na przykład telefonem komórkowym. Za pomocą specjalnej, inteligentnej platformy, informacje o zużyciu wody aktualizowane są niemal natychmiast, co sprawia, że możesz kontrolować stan zużytej wody na bieżąco.

Jakie są jeszcze korzyści ze zdalnego odczytu wodomierzy?

Jak już zostało wspomniane, zdalne odczytywanie zużycia wody jest świetnym rozwiązaniem dla podróżników lub też osób, które odpowiedzialne są za wiele nieruchomości czy posesji. Zwłaszcza w przypadku dłuższego wyjazdu, warto jest zainstalować system zdalnego odczytywania wodomierzy, żeby na bieżąco kontrolować stan liczników i w razie potrzeby odpowiednio zareagować.

zobacz także:  Ile kosztuje alpaka? Co wpływa na cenę alpak w Polsce?

System zdalnego odczytywania wody pozwala również zapobiec różnego rodzaju awariom poprzez odpowiednią diagnozę i dostosowanie ciśnienia w rurociągu. W szybki sposób pozwoli także na zorientowanie się, czy kran bądź rurociąg nie przecieka, zwłaszcza, że licznik jest bardzo szybko aktualizowany.

Zdalny odczyt wodomierzy to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli Ci spać spokojnie nawet, gdy jesteś od domu oddalony wiele kilometrów.

Dodaj Twój komentarz