wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Ile kosztują ferie w górach? Koszty noclegów, wyciągów, wyżywienia w polskich górach?

ferie w polskich górach

Ferie zimowe w górach to niebagatelny wydatek. Rodzinny wypad na ośnieżone stoki wiąże się z kosztami noclegów, wyżywienia, do których trzeba doliczyć również drogie skipassy. Jeśli czekasz na białe szaleństwo na ośnieżonych stokach, chcesz rozkoszować się malowniczymi krajobrazami i naładować baterie przeczytaj ile kosztują ferie w górach, aby uwzględnić je w domowym budżecie.

Ferie w górach – jakie koszty?

Ferie w górach to rewelacyjna koncepcja na zimową formę spędzania wolnego czasu. Amatorzy szusowania na stokach z utęsknieniem oczekują sprzyjających warunków, na szczęście polskie góry najczęściej umożliwiają korzystanie z dobrodziejstw zimowej aury. Aktywny rodzinny wypad w polskie góry w okresie ferii to wydatek około kilku tysięcy złotych. Kwota wysoka, ale warto pamiętać, że w polskich ośrodkach nadal jest taniej niż w europejskich kurortach zimowych.

ferie w górach - koszt

 

Decydując się na białe szaleństwo w górach należy uwzględnić, przede wszystkim koszty zakwaterowania. Ceny noclegów różnią się w uzależnieniu od tego czy decydujemy się na górskie hotele, pensjonaty czy prywatne kwatery. Ferie w górach warto rezerwować w ramach specjalnych pakietów jak w hotelu Srebrny Bucznik (szczegóły na: http://www.srebrnybucznik.pl/pakiety/ferie,p305593083), gdzie w koszty pobytu zostały wliczone zarówno noclegi, śniadania, obiadokolacje, jak i rabaty na wyciągi narciarskie.

zobacz także:  Ranking kart kredytowych Maj 2019

Oprócz zakwaterowania oraz wyżywienia musimy wziąć pod uwagę ceny karnetów narciarskich, często wypożyczenia sprzętu oraz wynajęcia instruktora. Do tego warto zawsze doliczyć pieniądze, które musimy przeznaczyć na transport, koszty paliwa lub komunikacji publicznej.

Ile za nocleg w polskich górach w czasie ferii?

To ile zapłacimy za nocleg uzależnione jest od standardu oraz lokalizacji, jednak w tym czasie koszty bazy noclegowej we wszystkich polskich górach są na mniej więcej takim samym poziomie. Za najtańszy nocleg pod Giewontem w szczycie zimowego sezonu, w prywatnej kwaterze zapłacimy około 50 zł za dobę, w Beskidach tanie noclegi zaczynają się od 40 zł.

W pensjonatach o wyższym standardzie musimy liczyć się z wydatkiem od 100 zł w górę. Ceny za nocleg jednej osoby w hotelu zaczynają się od 150 zł. Za pobyt w hotelu o wysokim standardzie można zapłacić nawet 500 zł za dobę.

W prywatnych kwaterach ceny noclegów nie obejmują wyżywienia, jedząc na mieście trzeba więc doliczyć co najmniej kilkadziesiąt złotych dziennie za osobę. Większe pensjonaty i hotele w cenie oferują zazwyczaj pakiet wyżywienia w postaci śniadania i obiadokolacji.

zobacz także:  Katastrofa na moskiewskim lotnisku, narodziny royal baby... - przegląd 6 maja 2019

Jakie ceny wyciągów narciarskich w górach?

Za jednodniowy karnet narciarski podczas ferii w polskich górach zapłacimy zazwyczaj około 110 zł. Dla wytrawnych narciarzy najkorzystniejszą opcją są karnety siedmiodniowe, cena dla osoby dorosłej to około 600 zł, dzieci do lat 10 – od 450 zł do 500 zł.

Wypożyczenie całego zestawu sprzętu narciarskiego to wydatek od 40 zł do 50 zł. Koszt instruktora na popularnych stokach narciarskich to zazwyczaj powyżej 100 zł.

Dodaj Twój komentarz