piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Papierowe gazety i ich internetowe wydania – różnice, koszty…

Kobieta przeglądająca gazetę

Papierowe gazety z roku na rok tracą czytelników i nie dzieje się tak z powodu spadku zainteresowania czytelnictwem, ale przez nowoczesne technologie. Obecnie więcej osób woli korzystać z cyfrowych wydań gazet niż iść do kiosku i kupować tradycyjne gazety. Które tytuły poszły z duchem czasu i wydają zarówno papierowe, jak i cyfrowe gazety?

„Fakt”

„Fakt” to jedna z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych obecnie gazet. Ukazuje się przez 6 dni w tygodniu. Gazeta przedstawia najważniejsze wydarzenia ze świata polityki, gospodarki czy show-businessu. Główną cechą „Faktu” jest to, że jest on tabloidem, a co za tym idzie, prezentowane tam treści są przedstawione w sposób nieco kontrowersyjny, pojawiają się krzykliwe tytuły, które mają zachęcić do czytania. Liczy się sensacja, ale i szybkość publikowanych newsów. „Fakt” w wersji papierowej dostępny jest w cenie 2,20 zł. Można kupić także wersję cyfrową, za którą należy zapłacić 1,50 zł. Czytelnicy mają możliwość skorzystania z miesięcznej prenumeraty, zarówno w wersji tradycyjnej (ok. 50 zł) lub cyfrowej (ok. 40 zł).

„Super Express”

Kolejną chętnie czytaną gazetą jest „Super Express”. Jeżeli chodzi o tematykę i sposób prezentowanych treści, przypomina on fakt, ponieważ to również jest tabloid, w którym liczy się głównie pogoń za sensacją, skandalem czy kolejną aferą. Na popularność gazety ma z pewnością wpływ niska cena. Za papierowe wydanie „Super Expressu” należy zapłacić 1,99 zł, wersja cyfrowa jest do pobrania za 1,50 zł. Jeżeli chodzi o prenumeratę, elektroniczne wydania gazety kosztować będą ok. 35 zł za miesiąc natomiast papierowe ok. 50 zł.

zobacz także:  Kiedy należy wstawić i ile kosztuje stała proteza zębowa?

„Gazeta Wyborcza”

„Gazeta Wyborcza” to ogólnopolska gazeta o profilu centro-liberalnym. Można określić ją jako dziennik opiniotwórczy, jest wielokrotnie cytowana przez inne media, znaleźć można w niej nie tylko newsy, ale także komentarze, felietony, reportaże czy wywiady. Prezentowane w niej treści skupiają się na polityce, gospodarce, społeczeństwie, kulturze i sporcie. W „Gazecie Wyborczej” nie znajdzie się tylu cech tabloidu co w poprzednich omawianych dziennikach. Papierowe wydanie gazety kosztuje około 5 zł w zależności od dodatków w danym dniu. Pojedyncze wydanie cyfrowe można nabyć natomiast za niecałe 3 zł. Jeżeli chodzi o prenumeratę miesięczną, w wersji tradycyjnej kosztuje ona około 90 zł za miesiąc, a w wersji elektronicznej mniej niż 40 zł.

„Przegląd Sportowy”

„Przegląd Sportowy” to najstarszy polski dziennik poświęcony tematyce sportowej. Znaleźć można w nim informacje dotyczące różnych dyscyplin: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, skoków narciarskich itd. Poza newsami czytelnicy znajdą w gazecie także komentarze, felietony, wywiady ze sportowcami oraz relacje z wydarzeń. „Przegląd Sportowy” niemal od samego powstania organizuje także plebiscyty na najlepszych polskich sportowców w danym roku. Papierowe wydanie dziennika kosztuje 3,50 zł, za wersję cyfrową natomiast trzeba zapłacić 2,20 zł. Miesięczna prenumerata tradycyjnych gazet wynosi niecałe 70 zł, a elektronicznych ok. 55 zł.

zobacz także:  Ile kosztują porady online w poszczególnych branżach, zawodach, tematykach?

komentarze 3

  1. prasówka pisze:

    Nie mogę się nadiwić, że ktoś w ogóle kupuje i czyta Fakt i Super Expres. Nawet na podpałkę te „gazety” się nie nadają.

  2. Melchior pisze:

    Po prostu Fakt i Super Express są najtańsze, a ludzie lubią skandale. Co to kogo obchodzi, że następnego dnia okazuje się, że te ich newsy nie są prawdziwe.

  3. rajanka pisze:

    Fakt i Super Express zwykle kupują starsi ludzie… Tak przynajmniej obserwuję w kioskach, co zrobić. a nie wiedziałam, że takie różnice są między papierowymi, a cyfrowymi gazetami. Te drugie się jednak bardziej opłacają, a i środowisko na tym nie cierpi.

Dodaj Twój komentarz