piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Nielegalny odwiert, Próba zamachu stanu… – przegląd 26 czerwiec 2019

flaga Wenezueli

Doszło do kradzieży paliwa z rurociągu należącego do PKN Orlen. Tymczasem wenezuelski rząd informuje o udaremnionej próbie przeprowadzenia zamachu stanu.

Odwiert z rurociągu Orlenu

W Płocku policja zatrzymała dwóch mężczyzn w związku z podejrzeniem o kradzież paliwa z należącego do PKN Orlen rurociągu. Koncern potwierdził, że miał miejsce nielegalny odwiert z magistrali relacji Płock-Ostrów Wielkopolski. Sierżant sztabowa Marta Lewandowska, rzeczniczka płockiej policji poinformowała, że dla dobra intensywnie prowadzonego postępowania w tej sprawie policja nie może na razie podać szczegółów związanych z zatrzymaniem.

PKN Orlen uspokaja, że instalacja została natychmiastowo zabezpieczona przez wykwalifikowane służby i nie został stwierdzony wyciek z rury, więc nielegalny odwiert nie pociągnie za sobą skutków dla środowiska naturalnego. Nie wpłynie on również na dostawy produktów do baz magazynowych i do odbiorców końcowych. Obecnie w miejscu nielegalnego odwiertu planowane są czynności odkrywkowe, a w kolejnych dniach mają zostać przeprowadzone prace naprawcze rurociągu.

W upały pełniejsze szpitale

Utrzymujące się upały są przyczyną zwiększonej liczby pacjentów w polskich szpitalach. Dwukrotnie więcej osób niż zwykle trafia na oddziały w związku z dolegliwościami takimi jak zasłabnięcia i omdlenia, a więc wynikającymi właśnie z wysokich temperatur.

zobacz także:  Pożyczka gotówkowa, bez BIK, na dowód.. jakie typy pożyczek gotówkowych spotkasz szukając pożyczki?

Polsko-amerykańska współpraca w cyberobronie

W Warszawie generał Karol Molenda, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, a zarazem pełnomocnik do spraw utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni, oraz generał Maria Biank, kierująca Połączonym Centrum Cyberbezpieczeństwa w Dowództwie Sił USA w Europie, podpisali porozumienie, określające warunki polsko-amerykańskiej współpracy w cyberobronie.

Według zawartych w porozumieniu postanowień, współpraca ta ma zostać lepiej zsynchronizowana i obejmować między innymi obustronną wymianę informacji i zwiększanie wspólnych możliwości obronnych. Podkreśla się także znaczenie treningu i edukacji, która polegać ma nie tylko na wspólnych szkoleniach na poligonach, ale również na budowaniu świadomości i znajomości narzędzi bezpieczeństwa sieci informatycznych.

Próba zamachu stanu w Wenezueli

Wenezuelski minister komunikacji Jorge Rodriguez poinformował, że rząd Wenezueli udaremnił próbę przeprowadzenia wojskowego zamachu stanu, którego celem miało być zamordowanie prezydenta Nicolasa Maduro. Według słów Rodrigueza, plany te zostały udaremnione, ponieważ spotkania, które organizowali spiskujący przeciw Maduro aktywni i emerytowani wojskowi, były infiltrowane przez agentów rządowych. Wenezuelski rząd oskarżył Stany Zjednoczone, Kolumbię i Chile o powiązania z ową próbą zamachu.

W Wenezueli od pięciu miesięcy trwa kryzys polityczny. W kraju panuje stan dwuwładzy, od kiedy na fali masowych wystąpień przeciwko Maduro, Juan Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem, jednocześnie uznając prezydenturę Maduro za nielegalną.

zobacz także:  Ceny usług stomatologicznych: ile kosztuje mostek, implant zęba, czyszczenie zębów z kamienia czy wybielanie zębów?

Dodaj Twój komentarz