wtorek, 19 Listopad 2019
HotMoney

Netflix czy HBO GO – co wybrać?

Chłopak oglądający tv

Platformy streamingowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wśród nich prym wiodą Netflix i HBO GO. Obie te platformy mają swoje wady i zalety, między sobą różnią się głównie ceną. Co więc wybrać: Netflix czy HBO GO?

Ile kosztuje Netflix?

Netflix oferuje użytkownikom 3 rodzaje abonamentów. Podstawowy umożliwia oglądanie filmów i seriali na jednym urządzeniu, miesięcznie trzeba za niego zapłacić 34 zł. Abonament Standard daje możliwość oglądania video na dwóch urządzeniach jednocześnie w jakości HD. Kosztuje on 43 zł. Najdroższy jest abonament Premium za 52 zł miesięcznie. Wybierając go można oglądać filmy i seriale na czterech ekranach jednocześnie. Ten pakiet jest bardzo popularny wśród znajomych, którzy decydują się na współdzielenie konta.

Ile kosztuje HBO GO?

HBO GO nie ma tylu pakietów co Netflix. Jeszcze w zeszłym roku za miesiąc korzystania z tej platformy trzeba było zapłacić 29,90 zł. Cena jednak została obniżona w październiku 2018 roku i obecnie wynosi 19,90 zł. Konto może być aktywowane na pięciu różnych urządzeniach, laptopach, tabletach, telewizorach smartfonach itp., ale jednocześnie filmy i seriale można wyświetlać tylko na dwóch.

Okres próbny w Netlix i HBO GO

Każda z tych platform oferuje nowym użytkownikom darmowy okres próbny, który ma zachęcić ich do późniejszego abonamentu. Bezpłatne korzystanie z Netflixa i HBO GO możliwe jest przez miesiąc. W ciągu tych 30 dni nie zostaną naliczone opłaty za oglądanie filmów i seriali. Przed upływem tego czasu, jeśli nie przekonamy się do którejś z tych platform, można dobrowolnie zrezygnować bez ponoszenia finansowych konsekwencji.

Oferta Netlix i HBO GO

Jeżeli chodzi o ofertę, zdecydowanie lepiej wypada Netflix. To platforma o zasięgu międzynarodowym, dostępna jest na całym świecie za wyjątkiem jedynie kilku krajów, w tym Chin czy Korei Północnej. Nie dziwi więc fakt, że oferta Netflixa jest nie tyle bogata pod względem ilości filmów i seriali, co zróżnicowana. W platformie dostępnych jest kilka tysięcy video. Netflix to filmy różnych gatunków i produkcji, popularne seriale produkcji zewnętrznych, ale i oryginalnych (np. „House of Cards”, „Orange is the new black”, „Stranger Things”, „The Crown”, „Narcos”, „Black Mirror”, „Dom z papieru”), dokumenty, serie programów telewizyjnych, kabarety, bajki dla dzieci itp.

HBO GO wypada w porównaniu do Netflixa znacznie gorzej, jeżeli chodzi o ilość i różnorodność. Oferta skierowana jest wyłącznie do użytkowników z krajów Unii Europejskiej. HBO GO ma kilka razy mniejszą bibliotekę mediów niż Netflix, jednak filmy i seriale, które tam są, cieszą się dużą popularnością wśród widzów. Są to takie produkcje jak „Gra o tron”, „Wataha”, „Ślepnąc od świateł”, „Westworld”, „Opowieść podręcznej”, „Wielkie kłamstewka”, czy „The Walking Dead”. Często zdarza się, że oferty tych platform nie pokrywają się i żeby obejrzeć ulubione seriale, należy mieć dostęp zarówno do Netflixa, jak i do HBO GO.

Dodaj Twój komentarz