środa, 24 kwietnia 2024
HotMoney

Netflix czy HBO GO – co wybrać?

Chłopak oglądający tv

Platformy streamingowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wśród nich prym wiodą Netflix i HBO GO. Obie te platformy mają swoje wady i zalety, między sobą różnią się głównie ceną. Co więc wybrać: Netflix czy HBO GO?

Ile kosztuje Netflix?

Netflix oferuje użytkownikom 3 rodzaje abonamentów. Podstawowy umożliwia oglądanie filmów i seriali na jednym urządzeniu, miesięcznie trzeba za niego zapłacić 34 zł. Abonament Standard daje możliwość oglądania video na dwóch urządzeniach jednocześnie w jakości HD. Kosztuje on 43 zł. Najdroższy jest abonament Premium za 52 zł miesięcznie. Wybierając go, można oglądać filmy i seriale na czterech ekranach jednocześnie. Ten pakiet jest bardzo popularny wśród znajomych, którzy decydują się na współdzielenie konta.

Ile kosztuje HBO GO?

HBO GO nie ma tylu pakietów co Netflix. Jeszcze w zeszłym roku za miesiąc korzystania z tej platformy trzeba było zapłacić 29,90 zł. Cena jednak została obniżona w październiku 2018 roku i obecnie wynosi 19,90 zł. Konto może być aktywowane na pięciu różnych urządzeniach, laptopach, tabletach, telewizorach smartfonach itp., ale jednocześnie filmy i seriale można wyświetlać tylko na dwóch.

zobacz także:  Filmy, seriale w internecie, gdzie oglądać, ile to kosztuje?

Okres próbny w Netlix i HBO GO

Każda z tych platform oferuje nowym użytkownikom darmowy okres próbny, który ma zachęcić ich do późniejszego abonamentu. Bezpłatne korzystanie z Netflixa i HBO GO możliwe jest przez miesiąc. W ciągu tych 30 dni nie zostaną naliczone opłaty za oglądanie filmów i seriali. Przed upływem tego czasu, jeśli nie przekonamy się do którejś z tych platform, można dobrowolnie zrezygnować bez ponoszenia finansowych konsekwencji.

Oferta Netlix i HBO GO

Jeżeli chodzi o ofertę, zdecydowanie lepiej wypada Netflix. To platforma o zasięgu międzynarodowym, dostępna jest na całym świecie za wyjątkiem jedynie kilku krajów, w tym Chin czy Korei Północnej. Nie dziwi więc fakt, że oferta Netflixa jest nie tyle bogata pod względem ilości filmów i seriali, co zróżnicowana. W platformie dostępnych jest kilka tysięcy video. Netflix to filmy różnych gatunków i produkcji, popularne seriale produkcji zewnętrznych, ale i oryginalnych (np. „House of Cards”, „Orange is the new black”, „Stranger Things”, „The Crown”, „Narcos”, „Black Mirror”, „Dom z papieru”), dokumenty, serie programów telewizyjnych, kabarety, bajki dla dzieci itp.

zobacz także:  Pożyczka dla zadłużonych, jakie wymagania? Jakie warunki pożyczki gdy jesteś zadłużony?

HBO GO wypada w porównaniu do Netflixa znacznie gorzej, jeżeli chodzi o ilość i różnorodność. Oferta skierowana jest wyłącznie do użytkowników z krajów Unii Europejskiej. HBO GO ma kilka razy mniejszą bibliotekę mediów niż Netflix, jednak filmy i seriale, które tam są, cieszą się dużą popularnością wśród widzów. Są to takie produkcje jak „Gra o tron”, „Wataha”, „Ślepnąc od świateł”, „Westworld”, „Opowieść podręcznej”, „Wielkie kłamstewka”, czy „The Walking Dead”. Często zdarza się, że oferty tych platform nie pokrywają się i żeby obejrzeć ulubione seriale, należy mieć dostęp zarówno do Netflixa, jak i do HBO GO.

Inne popularne platformy VOD

Netflix czy HBO GO to nie jedyne znane platformy, wiele osób ogląda seriale czy filmy VOD, czyli na życzenie, np. w Player. Jest tam mnóstwo produkcji związanych ze stacją TVN, w tym popularne filmy, programy i seriale, takie jak „Chyłka” czy najnowsza „Szadź”. Ponadto Player oferuje też produkcje Canal+ i HBO, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. A ile kosztują pakiety w Player?

Najtańszy z nich kosztuje zaledwie 10 złotych za 30 dni oglądania bez reklam. Do dyspozycji mamy tam ponad 900 tytułów w bibliotece VOD, a także nowe odcinki popularnych seriali i programów, które możemy zobaczyć wcześniej niż w TV. Z kolei najdroższy pakiet Unlimited kosztuje 70 złotych za miesiąc i zawiera wszystkie tańsze pakiety, czyli Start VOD + TV, CANAL+, HBO i Eleven Sports.

zobacz także:  Manicure hybrydowy: ile kosztuje manicure z salonu a ile hybryda zrobiona samodzielnie?

Innym, a zarazem jednym z najstarszych serwisów VOD w Polsce, jest Ipla, w której znajdziemy raczej produkcje Polsatu. Coraz większą popularnością cieszy się też Amazon Prime Video, platforma, która dość niedawno trafiła dopiero do polskiego operatora. Mimo że jest już dostępna polska wersja językowa, to wciąż możemy tam płacić jedynie w euro.

Dodaj Twój komentarz