sobota, 13 kwietnia 2024
HotMoney

Kredyty gotówkowy na oświadczenie – na czym polega?

Banknoty 5 euro

Kredyty finansowe to produkty finansowe, po które sięga wiele osób, głównie z powodu niewielkich formalności i dużej dostępności. Bywa, że pożyczki te można uzyskać już w kilka minut, co zachęca potencjalnych kredytobiorców. Coraz częściej można spotkać się z ofertą kredytów gotówkowych na oświadczenie. Na czym polegają takie pożyczki?

Czym jest kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Kredyt gotówkowy na oświadczenie to rodzaj produktu finansowego, który wyróżnia się minimum formalności. Osoba, która stara się o taką formę pożyczki nie musi przedstawiać zaświadczeń o zarobkach z pracy. Wystarczające jest oświadczenie o dochodach, które wypełnia się samodzielnie. Nie oznacza to jednak, że banki udzielają takiego „wsparcia” każdemu. Weryfikują zdolność kredytową i sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę w BIK. Analiza kandydata nie trwa jednak długo, już po kilku minutach podjęta zostaje decyzja co do kredytu.

zobacz także:  Kredyt odnawialny czy debet w koncie – co zamiast kredytu gotówkowego?

Warunki uzyskania kredytu gotówkowego na oświadczenie o dochodach

Warunki kredytów gotówkowych na oświadczenie zależą od oferty konkretnego banku. W niektórych instytucjach finansowych wymagane jest posiadanie konta osobistego, by móc zaciągnąć takie zobowiązanie. Bank ma wgląd w rachunek i widzi, czy dana osoba będzie w stanie spłacać kredyt. W niektórych przypadkach może być konieczne późniejsze dostarczenie takich dokumentów jak umowa o pracę czy umowa zlecenie.

Kto może wziąć kredyt na oświadczenie?

Taki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nie jest dla każdego. To, że jest on łatwo dostępny nie oznacza, że każdy na pewno go otrzyma. Oczywiście trzeba legitymować się dowodem osobistym i mieć źródło dochodu. Niezbędna jest też zdolność i wiarygodność finansowa. Jeśli wcześniej potencjalny kredytobiorca miał problemy ze spłatą poprzednich zobowiązań, bank może nie udzielić mu kredytu gotówkowego na oświadczenie.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie – gdzie?

Coraz więcej banków oferuje takie kredyty. Warto więc przeanalizować ich oferty, ponieważ produkty te są zazwyczaj wysoko oprocentowane w porównaniu do innych kredytów. Pomocne w tym są porównywarki i kalkulatory kredytów gotówkowych. Aby uzyskać taki produkt wcale nie trzeba iść do oddziału banku. W większości przypadków są to kredyty gotówkowe online, a więc wszystko można załatwić przez Internet. Wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce dane z dowodu osobistego i wypełnić formularz, w którym trzeba odpowiedzieć na pytania odnośnie pracy, zarobków, miesięcznych wydatków i zobowiązań.

zobacz także:  Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy na oświadczenie – czy się opłaci?

Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź. Kredyt gotówkowy na oświadczenie warto wziąć, jeśli zależy komuś na czasie. Ukrócenie procedur kredytowych znacznie przyspieszy uzyskanie pieniędzy. Ponadto, żeby zasilić konto dodatkową gotówką wcale nie trzeba wychodzić z domu, wszystko można załatwić online. Kredyt na oświadczenie ma jednak swoje minusy. Z reguły jest on wysoko oprocentowany i nie dotyczy wysokich kwot. Łatwiej też podjąć zbyt pochopną decyzję wybierając taki szybki kredyt gotówkowy.

1 komentarz

  1. Zofia pisze:

    Ja wolę pożyczki pozabankowe, dlatego skorzystałam ze strony i znalazłam korzystną dla mnie pożyczkę.

Dodaj Twój komentarz