poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Ile kosztuje catering dietetyczny? Czy warto korzystać?

Mieszanie jedzenia w patelni położonej na wadze

Catering dietetyczny to coraz popularniejsza oferta, która ma przede wszystkim zapewnić możliwość zdrowego odżywiania, a także wesprzeć odchudzanie. Rozpowszechniony przez celebrytów, trafia także do zwykłych ludzi. Czy jednak warto jest z niego korzystać? Ile będzie nas kosztować catering dietetyczny?

Czym jest catering dietetyczny?

Jeszcze kilka lat temu, catering kojarzył się nam wyłącznie z jednorazowymi dowożonymi posiłkami, głównie na różnego rodzaju imprezach, rodzinnych czy firmowych lub na wyjazdach. Z czasem jednak to się zmieniło i stał się on usługą skierowaną do każdego, nawet jeżeli wiązałoby się to z dowozem obiadu na dzień dzisiejszy, bo nie chce się gotować.

Szczególnym typem cateringu jest ten dietetyczny i choć nazwa może sugerować sposób na odchudzanie przy pomocy zbilansowanej diety, to nie tylko o to tutaj chodzi. Catering dietetyczny z założenia skierowany jest do ludzi, którzy chcą zdrowo jeść, niekoniecznie się odchudzać. Najczęściej mało kto zwraca uwagę na to, co je, czy jest to zdrowe i wartościowe – catering dietetyczny eliminuje ten problem, dostarczając posiłków i produktów, które zostały odpowiednio dobrane. Przywożone są one w specjalnych pudełkach, stąd też utrwalił się zwrot „dieta pudełkowa”.

zobacz także:  Wierzyciel i dłużnik - kim są, jakie mają prawa i obowiązki?

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Koszt takiego cateringu będzie bardzo zróżnicowany. Wpływ na to ma kilka czynników, jak firma cateringowa, miasto, w której się znajduje, typ posiłków, rodzaj diety, a także częstotliwość dowozów. Ile jednak konkretnie będzie to kosztowało? Zazwyczaj ceny wahają się tutaj od 30 do 80 zł za dzień, z czego ta najniższa kwota jest bardzo rzadko spotykana. Najczęściej spotykanym standardem to kwota ok. 50 zł. Gdyby więc chciało się zamówić catering na cały miesiąc, mogłoby nas to wyjść bardzo wiele.

Nie bez powodu mówi się, że to rozwiązanie jest droższe niż samodzielne gotowanie, choć ma też swoje zalety (rzadziej chodzi się na zakupy, nie kupuje się zbędnych produktów jak słodycze, mniej sprzątania i zmywania). Nie ma tutaj jednak ograniczenia – catering można zamawiać na cały miesiąc, na wybrane dni tygodnia, a także decydować się na konkretny posiłek jak tylko obiad bez śniadania i kolacji.

Gdzie można zamówić catering dietetyczny?

Usługa cateringu dietetycznego jest coraz częściej spotykana i wbrew pozorom, można ją bardzo łatwo znaleźć. Przede wszystkim najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetu, ponieważ catering dietetyczny najczęściej jest usługą zamawianą online. Warto przy tym rozeznać się w swojej okolicy, bo niewątpliwie nie będzie brakowało firm w naszym otoczeniu czy w najbliższym sąsiedztwie, które właśnie tym się zajmują. Najlepiej zorientować się w dostępnych ofertach, porównać je, według własnych upodobań, a także zapoznać się z cenami i obliczyć opłacalność takiego przedsięwzięcia.

zobacz także:  Ranking kredytów mieszkaniowych - wrzesień 2018

Czy catering dietetyczny jest opłacalny?

Tak i nie. Wszystko będzie zależało od wielu czynników. Naszej postawy, chęci zmieniania swojej diety, a także tego, czy będzie to dla nas opłacalne, nie tylko zdrowotnie, ale i budżetowo. Często to rozwiązanie jest chwalone, jako te, które rzeczywiście pomogło zmienić dietę, poczuć się zdrowo i o wiele lepiej. Podobny efekt można osiągnąć także gotując samemu, problemem jednak często jest po prostu brak czasu: na zakupy, gotowanie, jedzenie o stałych porach – w tym wypadku dieta pudełkowa może bardzo pomóc i znacząco ułatwić życie.

Rzecz jasna jest to wybór całkowicie indywidualny i trzeba samodzielnie określić czy takie rozwiązanie jest dobre i opłacalne akurat dla nas. Zawsze można też policzyć na kalkulatorze oszczędzania jak wiele by nas to kosztowało, ile wydamy i czy przy tym rzeczywiście zaoszczędzimy.

komentarze 3

  1. Celina pisze:

    Na pewno jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Z drugiej strony cena jest wysoka i niespecjalnie pomaga w wyrabianiu zdrowych nawyków żywieniowych, gdyż nie gotujemy sami i nie do końca wiemy, jak te dania są przyrządzane.

  2. Marta pisze:

    Niestety, ale ceny takiego cateringu są kosmiczne. Za miesiąc wychodzi około 1500 – 2000 zł, kogo na to w Polsce stać? Większość Polaków na pewno nie wydaje tyle na jedzenie.

  3. Kamila pisze:

    Są też tańsze opcję. Ja osobiście nie korzystam, ale moi znajomi korzystają i są zadowoleni. Takie mamy czasy, że czasu mamy coraz mniej, a takie usługi niesamowicie ułatwiają życie. Osobiście jestem zwolenniczką zakupów z dowozem. Na catering też się skuszę w najbliższym czasie. Póki co korzystam np z zakupów spożywczych z dostawą do domu.

Dodaj Twój komentarz