niedziela, 26 maja 2024
HotMoney

Karta kibica: ile kosztuje, jak wyrobić, gdzie jest potrzebna?

piłka na stadionie

Kibicowanie potrafi zapewnić moc wrażeń, ale wiąże się też z wydatkami. Same bilety tanie nie są, a do tego dochodzi zakup koszulek, szalików, wszelkiego rodzaju innych akcesoriów. Oprócz tego prawdziwy kibic powinien mieć oczywiście Kartę Kibica. To najczęściej nie wiąże się z dużym wydatkiem, ale trzeba wiedzieć, co zrobić, aby ją wyrobić.

Do czego potrzebna jest Karta Kibica?

Karta Kibica potrzebna jest przede wszystkim, żeby móc kupić bilet na mecz. Jeszcze niedawno nie można było bez niej zostać wpuszczonym na mecz żadnego klubu w Ekstraklasie. Teraz sytuacja trochę się już zmieniła i część klubów wycofało ten wymóg. Mimo to wciąż są kluby, na których mecze nie dostaniemy się bez Karty Kibica.

A nawet w tych przypadkach, w których nie ma takiej konieczności, warto ją wyrobić ze względu na wygodę użytkowania. Ten elektroniczny nośnik danych sprawia, ze nie trzeba sobie zaprzątać głowy tradycyjnym karnetem. Jak to działa? W systemie klubowym zakładany jest profil użytkownika i to do niego przypisywane są kolejne wejściówki.

zobacz także:  Akcja CBA, Sankcje USA... - przegląd 28 stycznia

Organizacje posługujące się Kartami Kibica często oferują też wyposażonym w nie kibicom pewne przywileje, na przykład prawo pierwokupu biletów. Można też nieraz liczyć na zniżki w sklepach kibica i różnych innych miejscach partnerujących zespołom piłkarskim.

Jak wyrobić Kartę Kibica?

Żeby wyrobić Kartę Kibica, należy udać się do siedziby wybranego klubu w Lotto Ekstraklasie. Oprócz tego Karty są też dostępne w specjalnie do tego wyznaczonych punktach, o których lokalizacji decyduje dany klub. Przeważnie ich umiejscowienie ma związek z tym, kto jest partnerem organizacji.

Cały proces trwa zaledwie kilka minut. Dane, jakie są potrzebne do wyrobienia dokumentu, to imię, nazwisko i numer PESEL. Potrzebne będzie też poświadczenie potwierdzające te informacje. W wielu klubach wymaga się również zdjęcia. Jeżeli Kartę Kibica chce założyć osoba niepełnoletnia, musi jej przy tym obowiązkowo towarzyszyć prawny opiekun.

Ile kosztuje Karta Kibica?

Wyrobienie Karty Kibica wiąże się z uiszczeniem jednorazowej opłaty. Ile ona wynosi? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, ponieważ ceny różnią się zależnie od klubu. Zatem Karta Kibica w przypadku pewnych drużyn będzie tańsza, a w przypadku innych droższa. Wydawałoby się, że im popularniejszy i wyżej usytuowany w Ekstraklasie jest dany klub, tym droższa powinna być Karta, ale nie zawsze tak to wygląda. Karta Kibica aktualnego mistrza Ekstraklasy, Piasta Gliwice, kosztuje tylko 10 zł. W dodatku nie jest niezbędna, aby kupić bilet na mecz tej drużyny.

zobacz także:  Ubezpieczenia popularne w Polsce, czy Ty także je masz?

Dla porównania Karta Kibica Legii Warszawa kosztuje 20 zł. Pozornie taka sama cena jest w Wiśle Kraków, ale tutaj 5 zł wraca od razu na konto cashback, jeśli zatem kibic przystąpi do programu cashback, Karta będzie dla niego tańsza o ćwierć ceny. Karta Kibica Lechii Gdańsk kosztuje 15 zł, a Pogoni Szczecin już tylko 10 zł.

Wśród zespołów znajdujących się na czele tabeli Ekstraklasy, swoisty rekord ustanawia Jagiellonia Białystok. Za Kartę Kibica tego klubu zapłacić trzeba aż 25 zł.

Nie zawsze wystarczy raz wyrobić Kartę. Zdarzają się sytuacje, w których potrzebny nam jest jej duplikat, albo musimy z jakichś powodów wymienić starą Kartę na nową. Zasadniczo w każdym przypadku wyrobienie kolejnej Karty kosztuje tyle samo, co pierwszej.

Dodaj Twój komentarz