czwartek, 13 czerwca 2024
HotMoney

Najlepsze miejsca do pracy w Polsce!

mężczyzna w pracy

Dla wielu osób praca to przykry obowiązek. Codzienna rutyna, 8 godzin spędzanych w miejscu, w którym panuje mniej lub bardzie przyjazna atmosfera, często stres, pośpiech i nawarstwiające się obowiązki. Na szczęście nie zawsze musi tak być, są firmy, także w Polsce, które łamią ten stereotyp i pokazują, że miejsce pracy może być przyjazne pracownikom, co potwierdzają oni sami. Jakie są najlepsze miejsca pracy w Polsce?

 

Ranking najlepszych miejsc pracy w Polsce

Od dziesięciu lat globalna firma badawcza, konsultingowa i szkoleniowa Great Place To Work przeprowadza badania, które mają na celu wytypowanie firm, w których praca to czysta przyjemność. Poszczególne przedsiębiorstwa samodzielnie zgłaszają się do wzięcia udziału w tym badaniu. Tegoroczna edycja okazała się być rekordową pod względem liczby firm biorących w niej udział. Zgłosiło się aż 113 organizacji, a organizatorzy podzielili je na dwie kategorie (firmy średnie i duże). Wśród laureatów znalazły się przede wszystkim przedsiębiorstwa z branży informatycznej, ale nie tylko. Poniżej zaprezentujemy listy najlepszych miejsc pracy w Polsce.

zobacz także:  Studia zaoczne - ile kosztują, jakie kierunki są najtańsze a jakie kosztują najwięcej?

Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

Wyniki przeprowadzonego badania pozwoliły na wytypowanie aż 25 firm, w których standardy pracy są na najwyższym poziomie, pracownicy czują się docenieni i są przeświadczeni o tym, że ich miejsce pracy jest prowadzone w etyczny i uczciwy sposób. Wśród firm zatrudniających poniżej 500 osób wyróżnione zostały:

 1. Mercedes-Benz Bank
 2. Brown-Forman Polska
 3. Trans.eu Group S.A.
 4. Cadence Design Systems
 5. Hitachi Capital Polska
 6. Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o.o.
 7. GROHE Poland
 8. Smith & Nephew Sp. z o.o.
 9. Apotex Polska
 10. 3M Poland
 11. VFS Usługi Finansowe Polska
 12. Groupon Sp. z o.o.

W kategorii dużych firm, czyli takich, które zatrudniają powyżej 500 osób, na wyróżnienie zasłużyły:

 1. Cisco Poland
 2. Objectivity
 3. Microsoft Sp. z o.o.
 4. Akamai Technologies
 5. Sii Polska
 6. Motorola Solutions Systems Polska
 7. 3M Service Center EMEA
 8. Grupa IKEA w Polsce
 9. EY (Ernst & Young)
 10. Dell Products (Poland)
 11. Shell Polska
 12. DOZ S.A.
 13. Link4 TU S.A.

Czym wyróżniają się najlepsze miejsca pracy w Polsce?

Etyka w prowadzeniu firmy i wyjątkowo ludzkie podejście do pracowników to nie wszystko. Przedsiębiorstwa, które zostały wyróżnione w rankingu najlepszych miejsc pracy w Polsce dbają o swoich pracowników także w inny sposób. Pracując w wymienionych powyżej miejscach można liczyć na wiele bonusów, w tym dni kreatywności, dostęp do pokojów gier i stref relaksu, miejsc pracy z dzieckiem, a nawet lekcji gotowania czy wspólnych śniadań. Takie udogodnienia sprawiają, że praca przestaje kojarzyć się wyłącznie z wysiłkiem, który trzeba włożyć w dopełnienie obowiązków związanych ze swoim stanowiskiem pracy, a staje się miejsce przyjaznym, które daje dodatkowo możliwość spotkań ze współpracownikami w miłej atmosferze.

zobacz także:  Ile płacisz za prąd? Ile kosztuje kWh z przesyłem w 2019 roku?

Wiele firm mogłoby czerpać wzór z tych, które zostały wyróżnione przez Great Place To Work. To dobry znak, że udział w konkursie bierze co roku więcej organizacji, gdyż świadczy to o tym, że pracodawcy coraz większą wagę przykładają do zapewniania swoim podwładnym jak najlepszych warunków pracy.

komentarze 2

 1. pracoholiczka pisze:

  To w większości znane korporacje, z zagranicznym kapitałem, tam jednak standard pracy i wynagrodzeń jest o wiele lepszy. Ciekawe tylko, jak trudno jest się do nich dostać…

 2. Monika pisze:

  Po dobrej uczelni zawsze jest dobra praca. Moja siostra skończyła WSB . Jeszcze nie dotarła do końca a już miała kilka propozycji pracy od dużej korporacji. To przesądziło że ja również wybrałam ta uczelnie.

Dodaj Twój komentarz