piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Jak tanio wysłać paczkę do Australii? Ile kosztuje paczka do Australii?

Mapa australii z wbitymi szpilkami

Wysyłanie paczek za granicę nie jest obecnie niczym niezwykłym. Niestety wiąże się to z pewnymi kosztami, które mogą się między sobą różnić w zależności od tego, gdzie chcemy nadać przesyłkę. Zazwyczaj im większa odległość do pokonania, tym wyższa cena do zapłacenia. Jak to wygląda w przypadku paczek nadawanych do Australii? Jak nadać przesyłkę najtaniej?

Jak wysłać paczkę do Australii?

Paczkę zagraniczną można wysłać na kilka różnych sposobów, wśród których warto wymienić Pocztę Polską, a także liczne firmy kurierskie i przewozowe. Do wyboru mamy także dwie możliwości – transport morski lub lotniczy. Z oczywistych względów przesyłka lotnicza będzie o wiele szybsza, ale też i droższa. Co ważne, wysyłając paczkę do Australii, trzeba wiedzieć jakie przedmioty mogą być przewożone, a które nie, a czasem mogą być wymagane konkretne dokumenty. Przed wysłaniem paczki trzeba ją także zmierzyć i zważyć, bo będzie miało to wpływ na koszty przesyłki.

zobacz także:  Ile kosztuje sklep internetowy, czy warto samemu pisać, uruchamiać?

Jakie dokumenty potrzebne przy wysłaniu paczki do Australii?

Przy standardowej wysyłce dokumenty nie są wymagane, jednak w niektórych przypadkach, może być konieczność ich przedstawienia. Jeżeli jesteśmy osobą prywatną, może być potrzebny skan dowodu osobistego oraz upoważnienie dla agencji celnej i oświadczenie, że przesyłka nie jest efektem transakcji handlowej. W przypadku wysyłki przez firmę, potrzebny będzie numer REGON, NIP oraz wpis do KRS, upoważnienie agencji celnej oraz faktura handlowa. Przed wysyłką, trzeba się dokładnie upewnić, jakie wymagania musimy spełnić.

Ile kosztuje nadanie paczki do Australii?

Cena wysyłki paczki do Australii będzie zależała od kilku czynników: wielkości, wagi paczki, firmy kurierskiej, szybkości dostarczenia (ekonomiczna, ekspress) oraz typu transportu (samolot, statek). Ceny za przesyłkę, w najtańszym i wariancie kształtują się zazwyczaj w okolicach 200 złotych wzwyż. Ceny mogą być mocno zróżnicowane pod tym względem, w zależności od tego, jakim sposobem chcemy ją nadać. Koszt może też znacznie wzrosnąć jeżeli zdecydujemy się dodatkowo ubezpieczyć paczkę. Niestandardowe rozmiary paczki także mogą podlegać zwiększonej wycenie za wysyłkę.

zobacz także:  Nadwyżki CO2 czym są, na czym polega ich sprzedaż?

Jak tanio wysłać paczkę do Australii?

Nie jest to takie łatwe i trzeba liczyć się z tym, że nadanie paczki do Australii będzie nas kosztowało. Oczywiście trzeba szukać okazji, a duży wybór firm kurierskich sprawia, że mamy też do czynienia z konkurencyjnością na rynku kurierskim. Jeżeli chcemy nadać paczkę do Australii w miarę korzystnym cenniku, należy zapoznać się z ofertami firm kurierskich oraz poczty i porównać je ze sobą. Niekoniecznie musi nas to wyjść bardzo drogo, a jedynie co powinniśmy zrobić, do odpowiednio przygotować swoją paczkę i zadbać o to, by została dobrze zabezpieczona i spełniała wytyczne urzędów celnych, ponieważ wwóz przedmiotów znajdujących się na „czarnej liście” może zakończyć się zatrzymaniem na granicy i niedostarczeniem paczki do odbiorcy.

1 komentarz

  1. sade pisze:

    Hm, nie wiedziałam, że wysłanie paczki do Australii wymaga tylu formalności. To już łatwiej wysłać coś do USA, choć niekoniecznie taniej. Wszystko zależy od wagi paczki.

Dodaj Twój komentarz