piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Ile kosztuje wysłanie paczki z Anglii do Polski? Cenniki firm kurierskich

Skrzynka pocztowa

Mieszkając w Anglii, ale mając rodzinę w Polsce często zdarza się wysyłać paczki właśnie w tę stronę. Koszty takich przesyłek mogą być jednak bardzo zróżnicowane, dlatego warto jest wiedzieć, na co zwracać uwagę wybierając firmę kurierską, która zajmie się dostarczeniem paczki.

Jak wysłać paczkę z Anglii do Polski?

Aby wysłać paczkę z Wielkiej Brytanii do Polski można skorzystać z kilku dostępnych opcji. Są to przede wszystkim firmy kurierskie, które specjalizują się w wysyłce międzynarodowej, w tym także przesyłkami z Anglii do Polski i z Polski do Anglii. Na wyspach można skorzystać także ze standardowej poczty, która także będzie realizowała wysyłkę międzynarodową. Zanim jednak się zdecyduje na nadanie paczki, dobrze jest zorientować się w cenniku udostępnionym przez poszczególne firmy pocztowe i kurierskie.

Ile kosztuje wysłanie paczki z Anglii do Polski?

Cena wysyłki będzie uzależniona od kilku podstawowych kwestii. Przede wszystkim od firmy, która się tym zajmuje i jej cennika, jak również brane są pod uwagę takie kwestie jak waga oraz wielkość paczki. Istotna jest także odległość, to znaczy jak wiele kilometrów dzieli miejsce nadania i odbioru paczki, w tym wypadku odległość w jakiej znajduje się Wielka Brytania i Polska. Ile jednak konkretnie będzie to kosztowało? Za przykładową paczkę o wadze 2 kg i wielkości 30 cm x 30 cm trzeba będzie zapłacić ok. 18 funtów, co w walucie polskiej wyniesie trochę ponad 100 zł. Rzecz jasna mniejsze i lżejsze paczki będą o wiele tańsze, z kolei te większe, cięższe, jak również i takie o mniej standardowych parametrach mogą kosztować więcej.

zobacz także:  Ile kosztuje ubezpieczenie konia?

Pod wieloma względami cenniki firm kurierskich są bardzo podobne. Warto również pamiętać, że w kosztach przesyłki zawarte są wszelkie możliwe opłaty: paliwowa oraz ubezpieczeniowa, która zapewni bezpieczeństwo naszej przesyłce w razie, gdyby po drodze coś się wydarzyło.

Jak długo idzie paczka z Anglii do Polski?

Dużo będzie zależało od tego, w jaki sposób transportowana jest paczka, a także od tego jaką opcję wybraliśmy (standardową czy ekspresową). Zazwyczaj transport trwa do kilku dni roboczych, choć przy przesyłkach standardowych może się to wydłużyć nawet do kilku tygodni w przypadkach ekstremalnych. Jeżeli bardzo zależy nam na szybkości, można zdecydować się na przesyłkę ekspresową, dzięki czemu zostanie ona dostarczona nawet w ciągu 1-2 dni, jednak trzeba się przy tym liczyć z dodatkowymi, wyższymi kosztami.

Czego nie można wysyłać do Polski?

Lista rzeczy zakazanych w znacznej mierze zależy od tego, z jakiego i do jakiego kraju nadawana jest paczka. W przypadku Wielkiej Brytanii, musi być brane pod uwagę prawo obowiązujące w Unii Europejskiej, co warto jest wcześniej dokładnie sprawdzić. Dodatkowo każda firma kurierska może mieć także swój własny regulamin, w którym zastrzeże co i jak może zostać wysłane. Dotyczy to więc nie tylko zawartości paczki, ale i jej wielkości czy maksymalnie dopuszczalnej wagi. Jest to o tyle istotne, ponieważ niespełnienie wymogów, może spowodować niedostarczeniem paczki do miejsca docelowego i jej zwrot do nadawcy. Zdarza się także, że za złamanie przepisów będzie nas czekać dodatkowa kara pieniężna. Dlatego ważne jest, aby przed nadaniem dokładnie zmierzyć paczkę oraz ją zważyć, żeby uniknąć późniejszych problemów.

zobacz także:  Ile kosztuje darowizna działki, domu czy mieszkania?

Dodaj Twój komentarz