niedziela, 26 maja 2024
HotMoney

Jak tanio polecieć do USA?

Nowy Jork panorama

Loty długodystansowe nigdy nie należały do najtańszych. Trzeba było liczyć się z tym, że za sam bilet trzeba będzie zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, a co z pozostałymi kosztami podróży? Na szczęście w ostatnich latach ceny połączeń międzykontynentalnych zaczęły spadać, a duży wpływ na to miała konkurencja różnych linii lotniczych. Nie oznacza to jednak, że obecnie bilety te są bardzo tanie. Trzeba wiedzieć jak, kiedy i gdzie je kupić, aby jak najwięcej na nich zaoszczędzić. Co więc w przypadku kiedy chcemy lecieć do USA?

Tanie loty do USA – kiedy?

Kiedy lecieć do USA to kluczowe pytanie, które zadają sobie ci, którzy nie chcą przepłacać za bilet. Ceny połączeń potrafią być bardzo zróżnicowane, co widać nawet na przykładzie naszego państwowego przewoźnika. Tanie bilety do USA są oczywiście poza sezonem. Najdrożej będzie w miesiącach letnich. Korzystne ceny będą natomiast późną jesienią i zimą (za wyjątkiem okresu świątecznego w grudniu).

zobacz także:  Oszczędzanie to także niemarnowanie. Jak nie marnować żywności, prądu, wody...pieniędzy?

Bilety do USA – z wyprzedzeniem czy last minute?

W przypadku lotów do USA lepiej nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Aby faktycznie zaoszczędzić na biletach, należy pomyśleć o nich z dużym wyprzedzeniem. Urlop trzeba zatem zaplanować nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Pozwala to na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych. Kupowanie biletu na kilka dni przed wylotem może okazać się nie tyle drogie, co często również niemożliwe, przynajmniej w przypadku niektórych znanych linii lotniczych, które realizują połączenia na trasach do największych miast w USA, np. do Nowego Jorku czy Los Angeles.

Gdzie szukać tanich biletów do USA?

Wiele osób szuka biletów bezpośrednio na stronach konkretnych linii lotniczych, jednak zajmuje to trochę czasu. Po pierwsze, trzeba wiedzieć, które z nich realizują loty do miasta, do którego chcemy lecieć, po drugie, wpisywanie ciągle daty podróży, wybór lotnisk, klasy itp. jest czasochłonne. Warto więc korzystać z porównywarek biletów lotniczych, dzięki którym w kilka sekund otrzymamy wyniki, które linie lotnicze mają najtańsze loty do USA. Warto też zapisywać się do newsletterów znanych przewoźników. Wówczas można na maila dostawać informacje o specjalnych promocjach na danych trasach. W ten sposób również można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

zobacz także:  Podwyżki wynagrodzenia minimalnego w 2019 roku - ile zarobisz netto, a ile brutto?

Loty do USA – z przesiadkami czy bezpośrednio?

Z reguły loty etapowe są tańsze. Decydując się na podróż z przesiadkami można zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale też stracić czas. Pytanie więc, co jest dla nas ważniejsze? Bezpośrednie loty do USA realizowane przez LOT to wydatek ok. 1800 zł, jeżeli kupi się je z odpowiednim wyprzedzeniem i w miesiącu poza sezonem. W przypadku lotu łączonego koszt ten można obniżyć nawet o połowę, ale wówczas trzeba liczyć się z tym, że podróż może trwać nawet dobę, a nie 8-9 godzin. Jeśli więc komuś przesiadki nie są straszne, może wybrać wersję ekonomiczną lotu do USA, a podczas oczekiwań na kolejne połączenie, po prostu zwiedzić miasto, w którym aktualnie się znajduje.

komentarze 3

  1. Agata pisze:

    Często znalezienie taniego lotu do USA nie jest problemem w porównaniu z uzyskaniem wizy. Znam osoby, którym po kilka razy odmawiano.

  2. Empire pisze:

    Warto też sprawdzać, jakie są limity co do bagażu. Może się okazać, że cena biletu do USA faktycznie będzie niska, ale będzie można wziąć jedynie bagaż podręczny, a za rejestrowany trzeba będzie sporo zapłacić.

  3. bagaż rejestrowany pisze:

    Serio tak linie lotnicze robią? A orientujesz się, ile wtedy za taki bagaż rejestrowany trzeba potem dopłacić?

Dodaj Twój komentarz