piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Jak tanio polecieć do Kataru? Co zobaczyć w Katarze?

Katar z lotu ptaka

Egzotyczne kraje coraz bardziej przyciągają Polaków, wśród nich jest już nie tylko Egipt czy Tajlandia, ale także Katar. Loty do tego kraju odbywają się niemal codziennie, jednak nie jest łatwo znaleźć je w atrakcyjnej cenie. Katar to dosyć drogie państwo, a społeczeństwo tam żyjące jest jednym z najbogatszych na świecie. Czy da się więc tanio podróżować do Kataru i co warto tam zwiedzić?

Gdzie jest Katar?

Katar to państwo położone nad Zatoką Perską, a dokładniej na wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Powierzchnia tego kraju nie jest duża, zajmuje nieco ponad 11 tysięcy kilometrów kwadratowych. Katar graniczy jedynie z Arabią Saudyjską. Oficjalnym językiem jest tam arabski, chociaż bez problemów można komunikować się tam także po angielsku. Stolicą Kataru jest Doha, gdzie znajduje się lotnisko obsługujące loty m.in. z Polski ale i siedziba międzynarodowej telewizji Al-Dżazira. Co ważne, w Katarze dominuje islam i obowiązują wszelkie normy tej właśnie religii.

zobacz także:  Ile kosztuje wynajęcie striptizerki na wieczór kawalerski?

Tanie loty do Kataru – czy możliwe?

Tanie loty można znaleźć właściwie do każdego kraju, trzeba tylko wiedzieć jak i kiedy to zrobić. Dostępne są loty bezpośrednie z Warszawy do stolicy Kataru, realizowane przez Qatar Airways. Niestety, nie należą one do najtańszych, ale koszty te przekładają się na najnowocześniejszą flotę, wygodne siedzenia i kompleksową obsługę na pokładzie. Chcąc lecieć bez przesiadki trzeba liczyć się jednak z wydatkiem rzędu ponad 2,5 tysiąca złotych w obie strony. Taka bezpośrednia podróż to głównie oszczędność czasu, ponieważ przelot na tej trasie trwa ok. 5,5 godziny.

Tańsze są bilety do Kataru na podróż z przesiadkami. Korzystne ceny biletów znaleźć można z Budapesztu. Trzeba więc liczyć się z tym, że wcześniej musimy dostać się do stolicy Węgier. Opłaca się jednak, bo wówczas bilet do Kataru może kosztować nie 2,5 tysiąca złotych, a… 700 zł! I to w obie strony. W ten sposób można zaoszczędzić, ale powrót może już nie być do Budapesztu, a Zagrzebia, skąd jednak tanich lotów nie brakuje. Można też w ten sposób przedłużyć urlop i zostać na kilka dni w Chorwacji.

zobacz także:  Szczyt w Hanoi, Odnawialne źródła energii... - przegląd 28 luty 2019

Kiedy lecieć do Kataru?

Katar to kraj, w którym panuje klimat zwrotnikowy, jest więc praktycznie przez cały rok gorąco, a opadów jest bardzo mało. Lepiej jednak powstrzymać się od podróży w miesiącach letnich, ponieważ wtedy temperatury mogą sięgać nawet 50 stopni. Kiedy więc lecieć? Taniej i przyjemniej będzie udać się do Kataru jesienią i wiosną.

Co zobaczyć w Katarze?

W Katarze mnóstwo jest miejsc, które warto zwiedzić. Jest to przede wszystkim kraj zupełnie odmienny od europejskich państw. Obecnie w Katarze powstaje jeszcze wiele inwestycji, ponieważ za 3 lata w kraju tym będą organizowane mistrzostwa świata w piłce nożnej. Mimo tego, warto zajrzeć na Souq Waglf, czyli targ, na którym można kupić liczne pamiątki, ale i spróbować lokalnych przysmaków kuchni arabskiej. Koniecznie trzeba też przespacerować się Doha Corniche, czyli kilkukilometrową promenadą, z której jest widok na panoramę miasta. Warte zwiedzenia jest także Muzeum Sztuki Islamskiej, w którym znajduje się wiele interesujących zbiorów. W Katarze znajdują się także sztuczne wyspy jak Peart Qatar i Banana Island, jednak wszelkie atrakcje, jakie się tam znajdują, nie należą do najtańszych.

zobacz także:  Co to jest storno?

1 komentarz

  1. suda pisze:

    Strasznie to wszystko sztuczne co jest w Katarze. Te wyspy, palmy itp. Interesowałyby mnie głównie muzea. Póki co, ceny noclegów skutecznie odstraszają.

Dodaj Twój komentarz