poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Jak legalnie oglądać filmy w Internecie?

Laptop na trawie

Oglądanie filmów w Internecie staje się coraz bardziej popularne. Cieszy fakt, że wiele osób chce robić to w legalny sposób. Nie zawsze jest możliwość wyjścia do kina lub obejrzenia czegoś w telewizji. Wówczas z pomocą przychodzi Internet, który oferuje ogromny dostęp do różnych produkcji. Jak więc legalnie oglądać filmy w Internecie?

Filmy na Youtube

Youtube to najpopularniejszy serwis z różnymi plikami video. Można na nim obejrzeć wiele teledysków, poradników, programów, ale i filmów. Okazuje się bowiem, że niektórzy producenci filmowi mają podpisane umowy na udostępnianie nagrań właśnie na YouTube. Wśród polskich przedstawicieli znaleźć można studio TOR, które odpowiedzialne jest za wiele kultowych filmów, np. „300 mil do nieba”, „Rok spokojnego słońca”, „Aria dla atlety”, „Dzieje grzechu”, „Bez końca”, „Szpital przemienienia”, „Blizna”, „Ryś”, „Rejs”, „Krótki film o miłości”, czy „Podwójne życie Weroniki”.

Polskie serwisy VOD

Video na żądanie to popularna alternatywa dla telewizji. Wiele osób rezygnuje z odbiorników na rzecz oglądania filmów, seriali i programów w Internecie. Dużą popularnością cieszy się serwis VOD.pl, który należy do Grupy Onet. W jego ofercie znaleźć można setki filmów, także tych najnowszych. Do obejrzenia są również seriale, dokumenty i różnego rodzaju programy.

zobacz także:  Ile kosztuje usunięcie zęba ósemki? Jaki koszt usunięcia ósemki na NFZ a jaki prywatnie?

Na podobnej zasadzie działa Cineman.pl. Tam także można obejrzeć setki filmów, nawet takich, które niedawno były wyświetlane w kinach. Video na żądanie mają również inne serwisy, tj. Player.pl, Ipla.tv, Vod.tvp.pl. Korzystanie z takich usług jest odpłatne lub częściowo odpłatne, wszystko zależy od tego, co chcemy obejrzeć.

Zagraniczne wypożyczalnie filmów

Nie tylko polskie serwisy VOD cieszą się w Polsce sporym uznaniem. W 2017 roku zadebiutował u nas Showmax. To właśnie w tej wypożyczalni można obejrzeć takie hity jak „Opowieść podręcznej”, „Bood Drive”, „SNL Polska” czy „Ucho Prezesa”. Niestety w styczniu 2019 roku Showmax zakończył działalność w naszym kraju. Dobrze ma się jednak inna internetowa wypożyczalnia.

Polacy coraz chętniej korzystają z amerykańskiego Netflixa. Pierwszy miesiąc jest za darmo, później należy się zdecydować, czy rezygnujemy, czy chcemy płacić abonament. Miesięczny pakiet podstawowy wynosi 34 zł. Dostępny jest jeszcze wariant standardowy za 43 zł oraz premium za 52 zł.

Netflix to nie tylko wiele kultowych i chętnie oglądanych filmów i seriali. To serwis, który stał się na tyle popularny, że zajął się własnymi produkcjami, które odnoszą niebywały sukces na całym świecie. Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć na listę hitów Netflixa, wśród których znajdzie się takie tytuły jak „House of Cards”, „Orange Is the New Black”, „Sense 8”, „Narcos”, „Stranger Things”, „Seria niefortunnych zdarzeń”, „Grace and Frankie”, „Szefowa”, „GLOW”, czy „Punisher”. Nie brakuje również produkcji zagranicznych, w których zadebiutował ostatnio polski serial „1983” w reżyserii Agnieszki Holland.

zobacz także:  Ile kosztuje aparat słuchowy?

Dodaj Twój komentarz