czwartek, 21 listopada 2024
HotMoney

Jak rozwiązać umowę z nc+?

Ręka i notes

Rozwiązanie umowy z operatorem sieci komórkowej, Internetu czy telewizji dla wielu osób może stanowić kłopot. Zazwyczaj pracownicy obsługi klienta robią wszystko by zatrzymać u siebie jak największą liczbę użytkowników i trudno zrezygnować z konkretnych usług. Aby jednak rozwiązać umowę trzeba spełniać kilka warunków, chyba że zbliża się koniec jej trwania. Jak więc zrezygnować z usług nc+?

Kontrowersje związane z nc+

Nc+ to polska satelitarna platforma cyfrowa, która powstała dzięki Grupie ITI, Groupe Canal+ oraz platform n i Cyfra+. Uruchomiono ją w marcu 2013 roku, a w ofercie znaleźć można było wiele kanałów telewizyjnych, w tym te tematyczne, np. sportowe, filmowe czy dla dzieci. Od samego początku platforma ta budziła kontrowersje. Ceny pakietów były droższe niż u konkurencji, a oferta nie była elastyczna. Wielu użytkowników było niezadowolonych z nc+, o czym można było przeczytać w Internecie na wielu stronach. Do sprawy odniósł się nawet Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego wpływały skargi na nc+. Ostatecznie platforma ta została ukarana finansowo za złamanie prawa przy wprowadzaniu oferty. Nie wszyscy klienci wiedzieli, że zostają zmienione warunki umowy lub dowiadywali się o tym po terminie, a wtedy zazwyczaj przysługuje prawo do rezygnacji z usług. W błąd mogły wprowadzać także niektóre reklamy nc+. Stąd pojawiło się rosnące zainteresowanie rozwiązaniem usług z platformą.

zobacz także:  Kary za zaśmiecanie – ile wynoszą i kto może zostać ukarany?

Kiedy można rozwiązać umowę z nc+?

Rozwiązanie umowy z nc+ może nastąpić w kilku przypadkach. Pierwszy to po prostu koniec okresu zawartej umowy. Należy wystosować do nc+ pismo z rezygnacją i dostarczyć ją do właściwego punktu najpóźniej 30 dni przed końcem okresu trwania umowy. Drugi przypadek to brak warunków technicznych. Jeżeli po zawarciu umowy okaże się, że usługi nie mogą być świadczone, np. nie jest odbierany sygnał z satelity, wtedy należy napisać oświadczenie o woli rozwiązania umowy z powodów technicznych. Trzeba pamiętać, by razem z pismem zwrócić także otrzymany sprzęt. Skorzystać z tego można jedynie w ciągu 2 dni od zawarcia umowy. Trzeci przypadek dotyczy rozwiązania umowy w dowolnym czasie, co zazwyczaj nie jest korzystne dla klienta, bowiem musi on zwrócić udzielone ulgi proporcjonalnie do wykorzystania. Ile one wyniosą można sprawdzić w warunkach umowy lub w punkcie obsługi klienta. Warto jednak pamiętać, że okres wypowiedzenia umowy wynosi 1 miesiąc.

Jak zrezygnować z usług nc+?

Rozwiązanie umowy może nastąpić drogą listowną lub osobiście w punkcie obsługi. Decydując się na pierwszy sposób należy listem poleconym wysłać oświadczenie o rezygnacji z usług. Rozwiązując umowę w punkcie, klient zostanie przez proces rezygnacji poprowadzony przez pracownika.

zobacz także:  Pożar wieżowca, Hulajnogi elektryczne... - przegląd 7 czerwiec 2019

Co powinno się znaleźć w wypowiedzeniu umowy z nc+?

W wypowiedzeniu umowy należy podać imię i nazwisko abonenta, numer abonenta, oświadczenie o rezygnacji ze świadczonych usług, konieczne jest także zaznaczenie, kiedy umowa ma zostać zakończona. Tak przygotowaną umowę trzeba własnoręcznie podpisać i wysłać listem poleconym do siedziby nc+.

1 komentarz

  1. Maciek pisze:

    No cóż, operatorzy zrobią wszystko byle tylko u nich zostać i płacić im co miesiąc abonament. Tak jest nie tylko z telewizją, ale też z Internetem, czy telefonami komórkowymi.

Dodaj Twój komentarz