sobota, 13 kwietnia 2024
HotMoney

Najdroższe psy, najdroższe koty na świecie

Biegnący pies

Mało kto zastanawia się nad tym, ile mogą kosztować najdroższe psy i koty na świecie. Okazuje się jednak, że cena tych zwierząt może przyprawić o zawrót głowy. Miłośnicy psów i kotów są w stanie zapłacić za niektóre okazy nawet kilkaset tysięcy lub kilka milionów złotych. Jakie więc są najdroższe psy świata? Ile kosztują najdroższe koty na świecie?

Ile kosztuje najdroższy pies świata?

Mastif tybetański został okrzyknięty najdroższym psem świata. Wszystko dlatego, że na na świecie jest coraz mniej psów tego gatunku czystej krwi. Za najdroższego psa tej rasy zapłacono 2 mln dolarów. Mastify tybetańskie to zwierzęta, które rzekomo mają w sobie duszę zmarłego mnicha. Mają przynosić szczęście i długie życie swoim właścicielom. Psy te wyróżniają się łagodnym usposobieniem, choć mogą pochwalić się sporymi gabarytami. Ich waga może osiągnąć nawet przeszło 100 kg. Ceny szczeniaków tego gatunku rozpoczynają się od 7 000 zł wzwyż i są uzależnione od czystości rasy i hodowli.

zobacz także:  Ile kosztuje kot brytyjski? Cena kupna kota i koszty utrzymania

Drogi jest również samojed, znany z białego i puszystego umaszczenia. Ceny szczeniaków zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. Nieco tańszy jest gatunek o królewskim pochodzeniu, czyli Cavalier King Charles Spaniel. To właśnie przedstawiciele tej rasy obecne były u władców w europejskich i carskich pałacach. Obecnie za szczeniaka tego gatunku należy zapłacić kilkanaście tysięcy złotych, chociaż dostępne są też tańsze psy, już za kilka tysięcy złotych, to zależy od hodowli. Do najdroższych psów świata zaliczane są też psy Faraona, chow-chow, pirenejskie psy górskie i pomeraniany.

Ile kosztuje najdroższy kot świata?

Najdroższy kot świata kosztuje nawet przeszło 400 000 zł. Jest nim przedstawiciel rasy Ashera. Powstała ona przez skrzyżowanie kota domowego z afrykańskim serwalem. Charakterystyczna dla tego kota jest nie tylko wysoka cena, ale i pokaźne gabaryty. Kot Ashera może pochwalić się wzrostem nawet ok. 120 cm i wagą do 15 kg. Takie zwierzęta wyróżniają się również długą żywotnością – nawet do 25 lat.

Nieco tańsze są inne zwierzęta, które powstały ze skrzyżowania kota domowego i serwala dzikiego. Nazywają się one Savannah. Cena kociaka może wynieść nawet przeszło 70 000 zł, głównie z uwagi na wyjątkową rasę, ale i niewielkie mioty. Koty te często biorą udział w konkursach i wystawach, są silne, zwinne, zręczne i mają charakterystyczny, dziki wygląd.

zobacz także:  Ile kosztuje mały labrador? Ceny psów rasowych z rodowodem i bez

Drogie są również koty bengalskie. Ich ceny są jednak zróżnicowane w zależności od hodowli. Kociak może kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rasa ta nie przejawia agresji, wyróżnia się dobrym zdrowiem i oryginalnym umaszczeniem przypominającym lamparta.

Do drogich kotów zalicza się również Khao Manee. Ich nazwa oznacza „biały diament” i zdradza nieco umaszczenie Koty te są białe i charakterystyczne dla nich są różne kolory oczu, jedno jest żółte, a drugie niebieskie. Niestety przez to, zwierzęta te mogą być w jakimś stopniu głuche. Średnia cena za Khao Manee to 25 000 – 35 000 zł.

Dodaj Twój komentarz