piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Ile zarabiają gwiazdy disco-polo?

Tłumy na koncercie

Disco-polo to branża muzyczna, która w Polsce rozwija się dosyć prężnie i to od wielu lat. Szczyt popularności tej muzyki przypadł na lata 90. XX wieku, teraz jednak można zaobserwować wzmożone zainteresowanie disco-polo. Hit „Ona tańczy dla mnie” zna już chyba każdy, choć nie wszyscy się do tego przyznają. Wiele osób nie pojmuje tego gatunku w kategorii muzyki, jednak jest to całkiem dochodowy biznes. Ile więc zarabiają gwiazdy disco-polo?

Kto jest liderem w branży disco-polo?

Najwięcej zarabia twórca wspomnianego już wyżej hitu „Ona tańczy dla mnie”. Radek Liszewski z zespołem „Weekend” podbił listy przebojów w 2012 roku i do dziś utrzymuje się na fali popularności, głównie z powodu tego przeboju. Przed nagraniem tego hitu stawka zespołu za koncert wynosiła około 5 tysięcy złotych, dziś wynosi ona już około 30 tysięcy złotych za występ, co sprawia, że Liszewski staje się liderem w branży disco-polo.

Drugie miejsce zajmuje zespół „Boys” z Marcinem Millerem na czele. To właśnie oni wylansowali jeszcze w 2001 roku przebój „Jesteś szalona”, który do dzisiaj obowiązkowo jest grany na wszystkich weselach. Obecnie stawka za koncert „Boys” wynosi około 25 tysięcy złotych.

zobacz także:  Rossmann - dlaczego Polacy wybierają Rossmana? Co warto kupić w Rossmannie?

W czołówce najlepiej zarabiających gwiazd disco-polo znajduje się też zespół „Akcent”, który również podwoił w ostatnich latach swoje zarobki. Mimo, że ostatnia ich płyta pojawiła się na rynku przeszło dekadę temu, wciąż popularne są ich przeboje jak „Tylko z tobą”, „Biała mewa”, „Dziewczyna z klubu disco”. Największym hitem Zenka Martyniuka pozostaje jednak „Przez twe oczy zielone”, który grany jest na wszystkich imprezach. „Akcent” za koncert liczy sobie około 20 tysięcy złotych.

W tym zestawieniu wciąż obecny jest najstarszy polski zespół disco-polo, czyli „Bayer Full”, którego liderem jest Sławomir Świerzyński. Co ciekawe, grupa ta odniosła spory sukces w Chinach. Szacuje się, że przez lata działalności na scenie „Bayer Full” sprzedał ponad 15 milionów płyt. Stawka za koncert wynosi około 15-17 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć jeszcze o Nieciku, który również od kilku lat dosyć dobrze radzi sobie w branży disco-polo, a znany stał się z hitu „Cztery osiemnastki”. Dziś Niecik za koncert bierze od 10 do nawet 20 tysięcy złotych.

Ile zarabia się w branży disco-polo?

Stawki koncertów największych gwiazd disco-polo zostały już podane, jednak warto przekalkulować to, jakie zyski przynoszą im występy. W sezonie letnim, kiedy odbywa się najwięcej koncertów, mogą oni zarobić najwięcej. Liderzy tego zestawienia w weekend mogą więc stać się bogatsi nawet o 100 tysięcy złotych, a bywa, że niektórzy dają koncerty dzień w dzień czy więcej niż 1 dziennie. Nic więc dziwnego, że majątki gwiazd disco-polo są dosyć pokaźne.

zobacz także:  Winiety - gdzie obowiązkowe, ile kosztują winiety?

Skąd fenomen disco-polo w Polsce?

Polacy uwielbiają proste i rytmiczne piosenki, których tekst i melodia sama wpada w ucho. Im coś łatwiejsze do zapamiętania, tym lepiej. Mimo iż wiele osób nie przyznaje się do tego, że słucha takiej muzyki, na weselach okazuje się, że każdy zna największe hity od deski do deski i zawsze są one puszczane na wszelkich domówkach i innych imprezach.

komentarze 2

  1. Viki Kaleta pisze:

    Disco polo nie słucham, ale nie wątpię w to, że dużo zarabiają, w końcu pomimo tego, iż jest to muzyka niskich lotów, to wielbicieli posiada i to wielu. Sama widziałam jak na koncert jednego z bardziej popularnych obecnie muzyków waliły tłumy przez bramę, aż musieli ją zamknąć i w ogóle był taki szał, że głowa mała, jakby ludzie rozum potracili w jednej chwili.

  2. poloanka pisze:

    Każdy mówi, że disco polo nie słucha, ale na weselach każdy do tego tańczy i nawet śpiewa! To muzyka może nie wysokich lotów, ale za to wpadająca w ucho i dająca rozrywkę. Sprawia, że ludzie się uśmiechają, czyż nie? A że dużo zarabiają? Skoro ludzie i tak płacą, to tak to wygląda.

Dodaj Twój komentarz