czwartek, 13 czerwca 2024
HotMoney

Ile kosztuje wieczór kawalerski?

Mężczyzna grający w paintball

Wieczór kawalerski wcale nie musi być nudny lub upokarzający. Pojawia się wiele pomysłów, jak spędzić ostatnie dni kawalerskiego stanu. Zorganizować takie spotkanie można samodzielnie, jednak wymaga to wiele wysiłku. Z pomocą przychodzą jednak firmy, które potrafią zadbać o atrakcje na takiej imprezie. Ile więc kosztuje wieczór kawalerski?

Ile kosztuje organizacja wieczoru kawalerskiego przez firmę?

Coraz więcej firm eventowych zajmuje się organizacją wieczorów kawalerskich. Jest to wygodne rozwiązanie, a panowie chętnie z tego korzystają. Zazwyczaj organizacja takiego przedsięwzięcia spoczywa na barkach świadka Pana Młodego. Decydując się na firmę, dogaduje on z przedstawicielami szczegóły takiego wydarzenia, wybiera atrakcje, ustala koszty, tematykę imprezy itp. Wieczory kawalerskie organizowane przez zewnętrzne firmy eventowe mogą być droższe, ale z pewnością będą dobrze zaplanowane, a uczestnicy nie będą musieli się niczym martwić.

Samodzielna organizacja wieczoru kawalerskiego

Samodzielna organizacja wieczoru kawalerskiego to nie lada wyzwanie. Zajmuje się tym z reguły świadek, który musi przede wszystkim ustalić listę gości. Może to zrobić w porozumieniu z Panem Młodym lub w tajemnicy z narzeczoną Pana Młodego. Świadek jest odpowiedzialny za zaplanowanie atrakcji wieczoru. Musi zdecydować, gdzie ma się odbyć impreza, co będzie się podczas niej działo, jakie będzie menu i napoje itd. Istotna jest także kwestia transportu w obie strony.

zobacz także:  EKG - ile kosztuje, gdzie można zrobić badanie serca EKG?

Atrakcje na wieczorze kawalerskim

Panowie zazwyczaj spędzają wieczory kawalerskie w klubach. Wszelkie atrakcje toczą się głównie wokół alkoholu i tańca. Niektórzy wynajmują na ten wieczór tancerki, których zadaniem jest umilenie wieczoru wszystkim panom, a w szczególności Panu Młodemu. Wszelkie atrakcje są w znacznej mierze uzależnione od budżetu. Koszty organizacji wieczoru kawalerskiego przeważnie rozdzielane są po równo na wszystkich uczestników imprezy, oczywiście poza głównym bohaterem, czyli Panem Młodym. Od takich klubowych wieczorów kawalerskich jednak się odchodzi na rzecz aktywnego spędzenia czasu.

Pomysły na wieczór kawalerski

Coraz częściej organizuje się „wieczory” kawalerskie, na których pojawiają się różnego rodzaju aktywności fizyczne. Dużą popularnością podczas takiej imprezy cieszy się paintball laserowy lub klasyczny. Panowie uwielbiają rywalizację, obmyślanie strategii, w dodatku przez chwilę mogą poczuć się jak na polu bitwy dzięki rozmaitym scenariuszom. Chętnie wybierana jest również strzelnica klasyczna lub laserowa. Oczywiście przed rozpoczęciem zabawy panowie zostają odpowiednio przeszkoleni. Popularne są także tematyczne escape roomy, w których uwięzieni mężczyźni muszą rozwikłać zagadkę, by wydostać się z zamkniętego pokoju. Takie nowoczesne wieczory kawalerskie często organizowane są poza miastem. Wynajmowane są domki dla gości, planowane są atrakcje na świeżym powietrzu, bardzo często organizowany jest grill i zabawa do białego rana.

zobacz także:  Ile kosztuje manicure hybrydowy? Cena hybrydy

1 komentarz

  1. Jakub pisze:

    Dodałbym jeszcze imprezy zorganizowane jak gale boksu lub MMA 🙂

Dodaj Twój komentarz