piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Ile kosztuje dodanie ogłoszenia w internecie?

Ogłoszenia w internecie

Chcesz sprzedać coś w internecie i zastanawiasz się, czy na pewno jest to opłacalne? A możesz szukasz pracownika i dodanie oferty na topowych serwisach z ogłoszeniami o pracę jest zbyt kosztowne? Analizujemy dla Ciebie, ile kosztuje dodanie ogłoszenia w internecie.

Jak dodać ogłoszenie w internecie?

Dodawanie ogłoszeń w internecie jest szybkie, proste i intuicyjne. Często nie wymaga nawet rejestracji w serwisie, aczkolwiek zachęcamy do tego, aby to robić i mieć dzięki temu wgląd do wszystkich swoich swoich ofert – zarówno tych bieżących, jak i już nieaktualnych.

Podstawowe ogłoszenia umożliwiają dodanie tytułu oraz opisu o określonej długości. Tak zwykle jest, gdy oferty te umieszczane są w jednym z wielu działów serwisów lokalnych. Natomiast wyspecjalizowane serwisy ogłoszeniowe pozwalają na dodanie zdjęć, dodatkowych informacji. Zawsze warto je uzupełniać, bo to zwiększa przejrzystość i atrakcyjność oferty. Tak naprawdę im więcej danych podasz, tym zwiększa szansa, że zaczną pojawiać się kupujący. A ile za to zapłacisz?

zobacz także:  Shutdown w USA c.d, przyjęty projekt pomocy frankowiczom... – przegląd 24 stycznia

Czy można wystawić ogłoszenie za darmo?

Przewrotnie nie zaczniemy od tego, ile kosztuje wystawienie ogłoszenia w internecie, lecz od tego, czy można to zrobić za darmo? I mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, ponieważ odpowiedź brzmi: TAK.

I tutaj wyróżnić można dwie sytuacje. Są zarówno serwisy całkowicie bezpłatne, jak i te, w którym opłaty występują tylko w niektórych kategoriach. Do bezpłatnych należą zwykle informacyjne serwisy lokalne, dla których baza ogłoszeń jest działem uzupełniającym. Ale można znaleźć też jeden ogólnopolski serwis ogłoszeniowy, w którym nie zapłacisz za dodanie żadnego ogłoszenia – jest to Sprzedajemy.pl. Ale jeśli chcesz wyróżnić swoją ofertę, aby była bardziej widoczna, musisz ponieść dodatkowe koszty. Decyzja należy do Ciebie.

Ile kosztuje ogłoszenie na OLX?

A jak to wygląda na OLX? To już zależy od wybranej kategorii lub podkategorii. Bezpłatne są takie działy jak „dla dzieci”, „dom i ogród” czy „moda”. Ale już wystawienie samochodu na sprzedaż będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. Opłata w tym wypadku wynosi od 24,99 zł przy płatności online. Im wyższa jest wartość pojazdu, tym więcej zapłacisz. Wystawienie ogłoszenia o nieruchomości to, zależnie od jej typu, 19,99 zł lub 34,99 zł. Natomiast najdroższe jest stworzenie oferty pracy w takich branżach jak kierowca, finanse, sprzątanie – wynosi aż 67,65 zł.

zobacz także:  Czy opłaca się wykupić AC dla starego auta?

Ile kosztuje ogłoszenie na OtoMoto?

OtoMoto to serwis z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, który posiada dwie wersje cennika: dla klientów indywidualnych i biznesowych. My skupimy się na tym pierwszym. Wystawienie samochodu osobowego, w zależności od jego wartości, kosztuje od 32,99 zł. Przy czym oferta ta obejmuje widoczność ogłoszenia wyłącznie przez 15 dni. Natomiast jeśli chcesz sprzedać motocykl, to dodatkowo zapłacisz 19,99 zł za ogłoszenie dostępne przez 30 dni na OtoMoto.

Ile kosztuje ogłoszenie na Gratka.pl?

A jak to wygląda w przypadku serwisu Gratka.pl? Za ogłoszenie w kategorii nieruchomości zapłacisz od 49,00 zł, motoryzacja – od 19,95 zł, natomiast praca – od 61,44 zł. Czas publikacji takiej oferty to 31 dni.

Ile kosztuje ogłoszenie na Allegro?

Allegro jest popularnym serwisem aukcyjnym, aczkolwiek wystawianie na nim ofert jest płatne – pobierane są opłaty za wystawienie przedmiotu, aczkolwiek nie we wszystkich kategoriach. Oprócz tego nalicza się prowizje od sprzedaży. A jak to wygląda w praktyce?

Jeśli chcesz sprzedać samochód, przyczepę/naczepę, lub maszynę budowlaną, zapłacisz od 25 zł do 59 zł – wszystko zależy od wybranego pakietu. Wystawienie motocykla to koszt od 9 zł do 49 zł, natomiast nieruchomości od 20 zł do 99 zł.

zobacz także:  Jaki jest koszt położenia paneli? Montaż i demontaż paneli – cena

W niektórych przypadkach opłata za wystawienie będzie uzależniona od ceny początkowej towaru. Tak jak w przypadku m.in. antyków, opon oraz felg i części samochodowych. Może wynosić od 0,05 zł do 1 zł za każde 10 dni, gdy ogłoszenie będzie dostępne w serwisie.

Oprócz tego są prowizje od sprzedaży (nie obowiązują jedynie w przypadku kategorii o charakterze ogłoszeniowym). Prowizja może wynosić od 5% do 15% wartości sprzedanego przedmiotu. Przy czym czasami jest uściślone, że nie jest pobierana wyższa opłata niż wskazana w regulaminie.

Dodaj Twój komentarz