niedziela, 26 maja 2024
HotMoney

Ile kosztują egzaminy BHP, na wózki jezdniowe, suwnice i inne?

Egzamin z przepisów BHP

Niektórzy z nas zastanawiają się nad zawodem operatora wózka jezdniowego. Wynika to z faktu, że wynagrodzenie może być zdecydowanie większe niż na podobnych stanowiskach, dla osób o analogicznych cechach charakteru. Jednakże, aby zostać operatorem takich urządzeń, trzeba zdać specjalny egzamin, by uzyskać certyfikat na to konkretne stanowisko. W poniższym artykule sprawdzamy, ile kosztują egzaminy z przepisów BHP na wózki jezdniowe, suwnice.

Ile kosztują egzaminy na wózki jezdniowe?

Aby przystąpić do egzaminu na wózki jezdniowe, trzeba nie tylko znać podstawy zastosowań tych pojazdów, ale także posiadać wiedzę z zakresu przepisów BHP. Przykład egzaminu na wózki jezdniowe można znaleźć na różnych stronach internetowych (np. na www.gdbhp.pl/egzamin-wozki-jezdniowe/), na których można wykonać próbny test z wiedzy na temat tych pojazdów. Są to pytania zamknięte, przy których należy zaznaczyć prawidłową odpowiedź lub sprawdzić, które stwierdzenie jest zgodne z konkretnym pytaniem. W zależności od firmy szkoleniowej, w której zamierzasz przystąpić do egzaminu na wózki jezdniowe, koszty mogą być zróżnicowane. Z reguły takie kursy mogą kosztować w granicach 250-400 zł. W droższym pakiecie szkoleniowym często można wykonać nie tylko specjalistyczny kurs na wózki widłowe, ale także serię badań związanych z psychotechniką.

zobacz także:  Ile pracują nauczyciele?

Ile kosztują egzaminy z przepisów BHP?

Przepisy BHP są niebywale najważniejszym czynnikiem w każdej firmie. Należy znać nie tylko podstawowe zasady odnoszące się do zdrowia publicznego, prywatnego, ale także posiadać wiedzę z udzielaniem pierwszej pomocy. Jeśli planujesz zostać operatorem wózka widłowego, bądź innego pojazdu, wiedza z przepisów BHP jest potrzebna, aby ukończyć kurs szkoleniowy. W przypadku kursu na wózki jezdniowe grupy szkoleniowe oferują w swoich pakietach także szkolenia z przepisów higieny pracy i egzaminy pod ten zakres. Można również wykonać osobny test z wiedzy BHP i będzie on kosztował ok. 80 zł (w zależności od wybranej firmy szkoleniowej). Aby móc otrzymać uprawnienia na wózki jezdniowe, bądź na inne pojazdy tj. suwnice, wciągarki, wciągniki itp. należy sukcesywnie zdać egzamin z przepisów BHP.

Co jeszcze warto wiedzieć o egzaminach tego typu?

Podczas egzaminu, można napotkać się na różne pytania. Mogą odnosić się nie tylko do kontroli samego pojazdu itp. ale mogą być związane też z przepisami BHP. W zależności od tego, na jaki egzamin chcemy przystąpić (na wózki jezdniowe, suwnice, wciągarki), pytania mogą być zróżnicowane, lub podobne. Niemniej jednak wiedza z bezpiecznej kontroli pojazdów czy też planowania strategicznego będą dotyczyły każdego rodzaju egzaminu. Jakie są jeszcze egzaminy oprócz testu na wózki jezdniowe i z przepisów BHP? Można wykonać egzamin ze wspomnianych już wcześniej suwnic, wciągarek, wciągników. Ponadto, niektóre grupy szkoleniowe oferują także specjalistyczne egzaminy na żurawie, które charakteryzują się szerokim zakresem kursu – począwszy od szkoleń kontroli pojazdu, przepisów zdrowia i higieny pracy a skończywszy na nauce dozoru technicznego.

zobacz także:  Jak obliczyć cenę netto, jak obliczyć cenę brutto?

komentarze 2

  1. Hubercik pisze:

    Egzaminy nie są super drogie, ale szczerze mówiąc, zarobki też nie są jakieś wybitne, na przykład na stanowisku operatora wózka widłowego, co mnie dziwi. Pewnie dlatego Polska nie ma fachowców i wszyscy wyjeżdżają do Norwegii.

  2. Józek pisze:

    Z tego co się orientuję, to urzędy pracy czasem oferują takie kursy bezpłatnie 😉 warto sprawdzić

Dodaj Twój komentarz