czwartek, 29 lipca 2021
HotMoney

Ile kosztują egzaminy BHP, na wózki jezdniowe, suwnice i inne?

Egzamin z przepisów BHP

Niektórzy z nas zastanawiają się nad zawodem operatora wózka jezdniowego itp. Wynika to z faktu, że wynagrodzenie może być zdecydowanie większe niż w różnych podobnych tego typu zawodach. Jednakże, aby zostać operatorem takich urządzeń trzeba sukcesywnie zdać specjalny egzamin, by uzyskać certyfikat na konkretne stanowisko. W poniższym artykule pokażemy, ile kosztują egzaminy z przepisów BHP, na wózki jezdniowe, suwnice itp.

Ile kosztują egzaminy na wózki jezdniowe?

Aby przystąpić do egzaminu na wózki jezdniowe trzeba nie tylko znać podstawy zastosowań tych pojazdów, ale także należy posiadać wiedzę z zakresu przepisów BHP. Przykład egzaminu na wózki jezdniowe można znaleźć na różnych stronach internetowych, w których można wykonać próbny test z wiedzy na temat prowadzenia tych pojazdów. Są to pytania zamknięte, przy których należy zaznaczyć prawidłową odpowiedź, lub sprawdzić, które stwierdzenie jest zgodne z konkretnym pytaniem. W zależności od firmy szkoleniowej, w której zamierzasz przystąpić do egzaminu na wózki jezdniowe, koszta mogą być zróżnicowane, lub podobne. Z reguły takie kursy mogą kosztować w granicach 250-400 zł, niemniej jednak, niektóre takie grupy szkoleniowe, oferują szeroki zakres kursów przygotowawczych, aby osoba, która zamierza zostać operatorem wózków jezdniowych mogła otrzymać uprawnienie. W pakiecie szkoleniowym za ok. 400 zł można wykonać nie tylko specjalistyczny kurs na wózki widłowe, ale także wykonać serię badań związanych z psychotechniką itp.

Ile kosztują egzaminy z przepisów BHP?

Przepisy BHP są niebywale najważniejszym czynnikiem w każdej firmie. Należy znać nie tylko podstawowe zasady odnoście zdrowia publicznego, prywatnego, ale także posiadać wiedzę z udzielaniem pierwszej pomocy. Jeśli planujesz zostać operatorem wózka widłowego, bądź innego pojazdu, wiedza z przepisów BHP jest potrzebna, aby ukończyć kurs szkoleniowy. W przypadku kursu na wózki jezdniowe, grupy szkoleniowe oferują w swoich pakietach także szkolenia z przepisów higieny pracy i egzaminy pod ten zakres. Można również wykonać osobny test z wiedzy BHP i będzie on kosztował ok. 80 zł (w zależności od wybranej firmy szkoleniowej). Aby móc otrzymać uprawnienia na wózki jezdniowe, bądź na inne pojazdy tj. suwnice, wciągarki, wciągniki itp. należy sukcesywnie zdać egzamin z przepisów BHP.

Jakie są jeszcze egzaminy oprócz BHP, na suwnice itp.?

Podczas egzaminu, można napotkać się na różne pytania. Mogą odnosić się nie tylko do kontroli samego pojazdu itp. ale mogą być związane też z przepisami BHP. W zależności od tego, na jaki egzamin chcemy przystąpić (na wózki jezdniowe, suwnice, wciągarki itp.), pytania mogą być zróżnicowane, lub podobne. Niemniej jednak wiedza z bezpiecznej kontroli pojazdów, czy też planowania strategicznego będą dotyczyły każdego rodzaju egzaminu. Jakie są jeszcze egzaminy oprócz testy na wózki jezdniowe i z przepisów BHP? Można wykonać egzamin ze wspomnianej już wcześniej suwnicy, wciągarek, wciągników. Ponadto, niektóre grupy szkoleniowe oferują także specjalistyczne egzaminy na żurawie, które charakteryzują się szerokim zakresem kursu – począwszy od szkoleń kontroli pojazdu, przepisów zdrowia i higieny pracy, a skończywszy na nauce dozoru technicznego.

Dodaj Twój komentarz