sobota, 20 lipca 2024
HotMoney

Czym zajmuje się broker finansowy?

wykaz akcji

Sprawne i skuteczne poruszanie się w świecie finansów, inwestycji i ubezpieczeń wymaga gruntownej wiedzy, merytorycznego przygotowania, znajomości praw rządzących rynkiem oraz doświadczenia. Chcąc sprawnie funkcjonować na rynku usług finansowych, zyskiwać i nie tracić na zaciągniętym kredycie możemy skorzystać z usług brokera finansowego. Kim jest i na czym polega jego działalność?

Na czym polega działalność brokerska?

Na liście zawodów profesja brokera finansowego funkcjonuje stosunkowo niedługo. Definicja brokera może obowiązywać w kilku kontekstach, istnieje zarówno w świecie kapitałowym jak i ubezpieczeniowym. Zgodnie z ustawą o działalności ubezpieczeniowej broker pośredniczy i zawiera oraz wykonuje umowy ubezpieczenia w imieniu ubezpieczającego. W przestrzeni giełdowej, domów maklerskich rola brokera sprowadza się do kupna i sprzedaży papierów wartościowych na rachunki klientów. Natomiast broker finansowy to osoba, której zlecić możemy wyszukanie, analizę a następnie przekazanie nam właściwej informacji finansowej.

Co należy do obowiązków brokera finansowego?

Firmy brokerskie oferują swoje usługi w zakresie min. świadczeń pośrednictwa bankowego, kredytowego, leasingowego. Ich domeną są również ubezpieczenia, waluty czy papiery wartościowe. Broker finansowy pomoże odnaleźć się w gąszczu banków i instytucji finansowych, zaznajomi nas z ofertą i specyfiką każdej z nich. Uwolni nas od konieczności samodzielnej analizy rynku, zaoszczędzi czas i dostarczy niezbędnej wiedzy, która ułatwi podjęcie decyzji. Broker musi posiadać rozległą wiedzę na temat działających, w danym sektorze, mechanizmów. Znajomość rynków finansowych pozwoli na zapewnienie nam oczekiwanych zysków.

zobacz także:  Promocje w Media Expert, Media Markt, Saturnie - jak z głową kupować promocyjny sprzęt RTV i AGD?

W jaki sposób broker pomoże nam w podjęciu decyzji kredytowej?

Analizując samodzielnie alternatywne oferty kredytów mieszkaniowych i pożyczek hipotecznych często nie jesteśmy w stanie przebrnąć przez zawiłą terminologię, zrozumieć fachowego języka pracowników bankowych. Doświadczony i rzetelny broker posiada wiedzę na temat wewnętrznych procedur jakie obowiązują w bankach. Pomoże nam w wyborze właściwego produktu, który będzie odpowiedni dla naszych potrzeb i możliwości finansowych. Powie nam również jakie dokumenty będą potrzebne, ułatwi je nam skompletować a następnie udzieli pomocy w ich wypełnieniu. Będzie sprawował nadzór nad procesem przyznawania kredytu, do jego obowiązków należy również opieka posprzedażowa.

W czym może pomóc broker finansowy Twojej firmie?

Obsługa finansowa brokerów dotycząca podmiotów gospodarczych sprowadza się, przede wszystkim do ułatwienia wyboru właściwego rozwiązania w kwestii możliwości inwestowania środków finansowych. Broker pomoże w podjęciu decyzji w sprawie odpowiedniego kredytu dla firm, w tej sytuacji bank po uzyskaniu dokładnego biznesplanu udzieli świadczenia na sfinansowanie nowych inwestycji. Dzięki jego specjalistycznej wiedzy uzyskamy również możliwość otrzymania dokładnej analizy w kwestii pożyczek gotówkowych.

Dodaj Twój komentarz