sobota, 23 listopada 2024
HotMoney

Czy warto płacić za szybki hosting? Zalety szybkiego hostingu

laptop z otworzonym kodem

Każdego dnia w Polsce i na świecie powstają nowe strony internetowe. Do ich udostępnienia odbiorcom konieczne jest skorzystanie z hostingu. Firmy posiadające je w swojej ofercie mają różnego rodzaju rozwiązania do wyboru, w tym także szybki hosting. Czym jest, czy warto go wybrać, dla jakich przesiębiorstw się sprawdzi?

Na jakich dyskach działa szybki hosting?

Firmy hostingowe do prowadzenia swoich działań mogą wykorzystywać trzy rodzaje dysków – HDD, SSD oraz SSD NVMe. Pierwszy z nich to klasyczne rozwiązanie, gdzie dane zapisywane są na wirujących talerzach. Cechuje je niska cena, jednak są najmniej wydajne spośród wszystkich oferowanych rozwiązań. Ponadto ich wadą jest stosunkowo duża awaryjność, przez co odchodzi się od tej technologii. Dużo lepszym spośród oferowanych hostingów jest ten oparty na działaniu dysków SSD. Są droższe niż HDD, jednak ich wydajność oraz szybkość w wielu przypadkach są tego warte. Na rynku znaleźć można także ulepszone rozwiązanie, jakim jest dysk SSD NVMe. Przyspieszono w nich przesył danych.

Jakie zalety ma szybki hosting?

Szybki hosting od SeoHost.pl, w którym wykorzystywane są dyski SSD NVMe, to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Dzięki prędkiemu ładowaniu się stron, które są hostowane na tego typu dyskach, odbiorcy zapoznają się z zawartością domeny. Jak wynika z badań, mają oni tendencję do zamykania okna, gdy witryna nie załaduje się w czasie 3 sekund. Przy zastosowaniu taniego dysku istnieje większe ryzyko porzucenia zamiaru odwiedzenia strony. Dodatkowo należy zaznaczyć, że szybki hosting cechuje się stosunkowo niską awaryjnością. Oznacza to, że strona jest cały czas dostępna dla klientów, a jej dane nie są narażone na utratę, w całości lub częściowo. Rozwiązanie to cechuje także skalowalność, czyli dopasowanie hostingu do ruchu na stronie (szczególnie ważne w wypadku branż działających sezonowo). Decydując się na dyski SSD NVMe, można skorzystać z szerokiego pakietu usług dodatkowych oferowanych przez firmy hostingowe. Należą do nich m.in.: wsparcie techniczne, darmowy certyfikat SSL, dostęp od konsoli SSH, harmonogram zadań cron.

zobacz także:  Ile wynosi składka ZUS?

Kiedy warto płacić za szybki hosting?

Wbrew pozorom szybki hosting SSD NVMe nie jest drogim rozwiązaniem. Wynika to z faktu, że firmy hostingowe zazwyczaj oferują kilka wariantów pojemności serwera. Oznacza to, że z powodzeniem można dopasować go do swoich potrzeb. Z szybkiego hostingu mogą korzystać nawet niewielkie firmy oraz start-upy, które mogą osiągnąć zadowalające wyniki dzięki korzyściom oferowanym przez szybki hosting. To także bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które zajmują się zarządzaniem wieloma serwisami – np. agencji SEO czy reklamowych. Hosting SSD NVMe to doskonała opcja dla stron, które zawierają wiele treści, np. sklepów internetowych oraz witryn fotografów, na których zamieszczają oni swoje portfolio.

Można stwierdzić, że szybki hosting to rozwiązanie dla każdego, kto posiada własną stronę internetową – bez znaczenia na branżę i rozmiar prowadzonej działalności. Jego zastosowanie może przynieść szereg korzyści, a jak wcześniej wspomniano, dzięki wielu możliwościom wyboru nie musi być to bardzo drogie rozwiązanie.

1 komentarz

  1. Bogna pisze:

    Oczywiście, że warto. Dzisiaj najważniejszym czynnikiem rankingowym dla Google jest szybkość działania strony. Ludzie też nie chcą czekać, aż im się strony załadują.

Dodaj Twój komentarz