poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Ceny zabiegów kosmetycznych: ile kosztuje depilacja laserowa twarzy, nóg, pach czy okolic bikini?

Kobieta opiera nogi o skałę

Kobiety już w latach 60-tych XX wieku próbowały pozbyć się niechcianego owłosienia. Jednak w tym czasie lasery nie były tak perfekcyjne jak obecnie. Wiele kobiet wciąż marzy o gładkim ciele bez chociażby jednego włoska. Przeczytaj ile kosztuje depilacja laserowa i czy stać cię na ten zabieg.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to po prostu pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych okolic ciała. Najbardziej popularna jest depilacja nóg, twarzy, pach oraz okolic bikini. Sam zabieg wymaga jednak użycia różnych urządzeń. Wyróżnić można laser Light Sheer, laser aleksandrytowy, laser Nd-Yag. Każdy zabieg depilacji laserowej jest poprzedzony konsultacją. Dermatolog ocenia czy nie ma przeciwwskazań do wykonania laserowej depilacji oraz sprawdza jaki jest stan włosów i skóry, by dobrać odpowiednią wiązkę promieni lasera.

Jeśli kobieta zakwalifikuje się do zabiegu najpierw wykonana zostaje tak zwana próba laserowa – kiedy wypadnie pozytywnie można przejść do wykonywania zabiegu. Polega on na naświetlaniu poszczególnych partii ciała wiązkami światła. Niektóre klientki mogą odczuwać wtedy mrowienie lub kłucie (objawy te może zlikwidować kojący lub chłodzący żel). W zależności od tego jaka partia ciała poddana została zabiegowi, całość może trwać od kilkunastu minut do dwóch godzin.

zobacz także:  Ile kosztuje dobry fotel ergonomiczny? Za jakie funkcje fotela ergonomicznego warto zapłacić więcej?

Ile kosztuje depilacja laserowa nóg?

Zabieg laserowej depilacji nóg jest wciąż jednym z najbardziej popularnych zabiegów. Cena uzależniona jest od tego jakie partie ciała klientka chce wydepilować. Całościowy zabieg depilacji nóg nie jest tani, dlatego czasem warto zastanowić się nad pożyczką pozabankową. Przykładowo depilacja łydek to koszt 400zł, depilacja kolan 100zł, a depilacja stóp kosztuje 50zł. Zabieg ten należy do najdłuższych, gdyż trwa od 1,5-2 godzin. Najczęściej do depilacji nóg wykorzystuje się laser Light Sheer Duet. Ponieważ jest to zabieg długotrwały warto uzbroić się w cierpliwość i poprosić o żel łagodząco-chłodzący. Chociaż i tak reakcja na światło u każdej kobiety może być indywidualna.

Depilacja laserowa twarzy – jaki to koszt?

Depilacja laserowa twarzy jest niemal tak popularna jak depilacja nóg. Panie podczas zabiegu chcą się najczęściej pozbyć tak zwanego wąsika. Ceny depilacji twarzy są bardzo zróżnicowane. Za depilację wąsika będzie trzeba zapłacić od 100-150zł. Z kolei depilacja policzków to koszt od 150-200zł. Warto wspomnieć, że depilacja wąsika, policzków i brody jest zwykle najtańszą opcją.

zobacz także:  Tanie konta młodzieżowe – gdzie opłaca się założyć konto dla młodych?

Ile trzeba zapłacić za depilację laserową pach?

Depilacja laserowa pach jest krótkim zabiegiem, gdyż trwa tylko około 20 minut. Pachy to przecież mała powierzchnia ciała, dlatego wykorzystuje się tu małą głowicę Light Sheer Duet. Z uwagi na to, że skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa, zabieg ten może okazać się bolesny. Polecany jest on kobietom, które mają z natury gęste i ciemne włosy, ale także tym które są alergiczkami i stosowanie przez nich wosku i pianki do depilacji może podrażniać skórę. Zabieg usuwania owłosienia pod pachami jest trwały, gdyż pozwala się pozbyć około 80-90% włosków. Warto tu dodać, że trzeba go powtarzać kilka razy w odstępie 4-6 tygodni, a jego koszt to 200-250 zł.

Koszt depilacji laserowej okolic bikini

Depilacja laserowa okolic bikini wymaga dłuższej pracy lasera. Sam zabieg trwa do około 30 minut i jest wykonywany z użyciem dużej głowicy. Warto pamiętać, że okolice bikini są strefami bardzo wrażliwymi, a co za tym idzie narażonymi na ból podczas zabiegu. Sam koszt depilacji okolic bikini to 300 zł, chyba, że klientka zdecyduje się na zabieg bikini brazylijskiego, wtedy zapłaci 400zł. Depilacja brazylijska polega na bardzo dokładnym usunięciu owłosienia, także z okolic intymnych i warg sromowych. Kobiety czasem decydują się na pozostawienie wąskiego paska włosów tuż nad łechtaczką, a wtedy taka depilacja nazywana jest depilacją francuską. Zabieg ten o tyle odbiega od pozostałych, że nie wykorzystuje się tu wiązek lasera, a jedynie specjalny wosk.

zobacz także:  Najtańszy kredyt gotówkowy, jak szukać najtańszego kredytu gotówkowego?

komentarze 2

  1. strachy pisze:

    Najbardziej chyba i tak opłaca się depilacja laserowa. Fakt, jest najdroższa, ale jak się patrzy na to w dłuższej perspektywie, to myślę, że wychodzi jednak taniej.

  2. Monika pisze:

    Wiadomo, że ceny będą się różnić w zależności od obszaru zabiegowego 🙂 i oczywiście gabinetu kosmetycznego. Sama od wielu lat korzystam z depilacji laserowej w krakowskiej klinice i czasem mają fajne promocje na depilacje laserową. Aczkolwiek nigdy nie żałowałam wydanych pieniędzy przynajmniej mam całkowity spokój jeżeli chodzi o depilację, nie muszę robić tego sama i co kilka dni, tylko przejdę przez sesję zabiegową i mam spokój na długo.

Dodaj Twój komentarz