czwartek, 13 czerwca 2024
HotMoney

AllegroSMART!, czyli innowacje w serwisie aukcyjnym

Zakupy w internecie

Serwis aukcyjny Allegro postanowił wprowadzić nową funkcjonalność, dzięki której możliwe będzie skorzystanie z atrakcyjniejszych warunków dostaw i zwrotów zamówionych towarów. Jak działa AllegroSMART!? Od kiedy klienci mogą liczyć na aktywację nowej usługi?

Co to jest AllegroSMART!?

Z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób przekonuje się do zakupów przez internet. Ci, którzy są im przeciwni, niezmiennie wysuwają na przód jeden argument: koszty dostawy i zwrotu przesyłek, które często przekraczają wartość zamówienia. A w końcu nie każdy chce ryzykować procedurę zwrotu towaru, która może kosztować kupującego nawet 15-20 zł. Dlatego Allegro ma rozwiązanie dla swoich klientów – usługę AllegroSMART!. Na czym polega?

AllegroSMART! to rodzaj abonamentu, który należy opłacać raz w roku, by móc skorzystać z darmowej wysyłki oraz zwrotu towaru u różnych sprzedających. Od kiedy zacznie działać nowa usługa i jakie są jej koszty? Abonament można wykupić od dziś, natomiast do 30 września dostępny będzie w promocyjnych cenach. Można wybrać 180 przesyłek w ciągu 6 miesięcy za 39 złotych lub 365 przesyłek w ciągu 12 miesięcy za 49 złotych.

zobacz także:  Co dalej z SK Bankiem? Nie ma chętnych na zakup

Istnieją jednak pewne ograniczenia: paczki nie będzie można nadawać do swojego domu. Zostanie dostarczona m.in. do paczkomatów InPost, wybranych placówek Poczty Polskiej, sklepów Żabka, punktów Ruch oraz na stacje paliw Orlen. Obecnie dotyczy to ok. 15 tys. placówek w całej Polsce, a pula ta ma być nieustannie zwiększana. Ponadto należy wiedzieć o tym, że minimalna wartość zamówienia u jednego sprzedającego musi wynosić 40 zł oraz sam sprzedający musi spełnić określone warunki – posiadać pozytywne opinie od ponad 98% kupujących lub zdobyć tytuł Super Sprzedawcy.

Dodatkowo Allegro gwarantuje dodatkowe korzyści dla osób, które przystąpią do programu – m.in. zniżki oraz możliwość skorzystania z czatu. Można też przetestować 30-dniowy okres próbny – jeśli po tym czasie uznasz, że ten abonament nie jest dla Ciebie, możesz z niego zrezygnować, a serwis aukcyjny zwróci poniesioną opłatę.

AllegroSMART! – czy to się opłaca?

Czy opłaca się aktywować usługę AllegroSMART!? I tak, i nie. Biorąc pod uwagę, że średni koszt dostawy do paczkomatów wynosi ok. 7-8 zł, to już po 6-7 zamówieniach powinno się to zwrócić. Natomiast w skali roku to bardzo duża oszczędność. Jest tylko kilka „ale”. Przede wszystkim, nie u każdego sprzedającego można skorzystać z darmowej dostawy i zwrotu, dlatego może okazać się, że za przesyłkę, pomimo abonamentu, i tak trzeba będzie zapłacić. Ponadto funkcjonuje także limit cenowy, a przecież to w przypadku zakupów poniżej 30-40 zł najczęściej istnieją obawy, czy faktycznie opłaca się dokonywać zakupów przez internet. Nie wiadomo również, ile abonament w ramach usługi AllegroSMART! będzie wynosić po okresie promocyjnym.

zobacz także:  Ile kosztuje iPhone 6? Nowy czy używany iPhone 6?

Niemniej jednak to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które regularnie robią zakupy na Allegro.

Rewolucja w zakupach internetowych?

Mówi się, że AllegroSMART! stanowi rewolucję w zakupach internetowych. Czy tak jest w rzeczywistości? Nie do końca. Darmową dostawę i zwrot, bez żadnych dodatkowych kosztów, oferuje już kilka sklepów online, takich jak eobuwie.pl czy zalando.pl. Natomiast Allegro, choć korzysta z pomysłów, które na rynku już funkcjonują, wprowadza je do „sprzedaży rozproszonej”, w przypadku której towar pochodzi od wielu różnych sprzedających. I to właśnie na tym opiera się jego innowacyjność.

komentarze 3

  1. Zakupoholiczka pisze:

    Nigdy nie korzystałam z Allegro i jakoś nie potrafię się do niego przekonać, tak samo jak do wielu innych podobnie działających serwisów. Jak już coś kupować to w sprawdzonym sklepie. Jakoś tak… no cóż, może jestem staroświecka.

  2. nigdziebądź pisze:

    Wykupiłam sobie ten abonament i faktycznie to się opłaca, bo w przeciągu dwóch miesięcy cała suma mi się zwróciła – ale ja faktycznie dużo na allegro zamawiam. Tylko irytujące jest to, że zamówienia muszą być na min. 40 zł, mogliby zmniejszyć tę kwotę.

  3. Ewelina pisze:

    Myślałam o wykupieniu tej usługi, ale to przemyślałam. Najczęściej zamawiam rzeczy za mniej niż 40 zł. Ostatnie operacje nie były tez u sprzedających, którzy umożliwiają taką dostawę. Tak więc u mnie by się to nie sprawdziło.

Dodaj Twój komentarz