środa, 29 maja 2024
HotMoney

Abstrachuje – kim są, najlepsze skecze kabaretu z YouTube

YouTube

O gwiazdach kina i telewizji słyszymy od lat. Dzisiaj jednak, gdy to internet stanowi dominujące medium, okazuje się, że również osoby, które działają na YouTube, mogą robić karierę. Przyjrzyjmy się Abstrachuje – kim są, jaki jest ich dorobek i najlepsze skecze.

Abstrachuje – czyli kto?

Abstrachuje tworzy trzech chłopaków: Robert Pasut, Rafał Masny i Cezary Jóźwik. 4 października 2012 roku założyli kanał na YouTube AbstrachujeTV, na którym zamieszczają skecze, które pokazują świat w krzywym zwierciadle. Najczęściej kpią z różnych grup społecznych, np. z blogerów, dresiarzy, studentów. Naśmiewają się również ze stylu życia, portali społecznościowych. Najczęściej ich skecze są również parodią innych typów programów, w tym reklam.

Działalność Abstrachuje

Warto wiedzieć, że na kanale AbstrachujeTV się nie kończy. Panowie mają ich znacznie więcej.

Powiązany z pierwszym jest AbstrachujePLUS, czyli zbiór filmów, które prezentują ich pracę zza kulis. Zamieszczane są na nim materiały tzw. making of, vlogi i inne, które nie zostały zakwalifikowane do żadnego z kanałów.

zobacz także:  Ile kosztuje darowizna domu u notariusza? Opłaty u notariusza

Oprócz AbstrachujeTV i AbstrachujePLUS Robert Pasut, Rafał Masny i Cezary Jóźwik tworzą serial „Nieprzygotowani”. Produkcja skierowana jest do młodzieży. Bohaterami filmów jest grupa licealistów – towarzyszy im się w życiu, w tym w szkole oraz w całym procesie dorastania. Warto wiedzieć, że w nagraniach występują aktorzy-amatorzy, a sami twórcy pojawiają się w nich epizodycznie. Pomiędzy pierwszym i drugim sezonem serialu ukazał się film pełnometrażowy „Nieprzygotowani: The Movie”, którego akcja działa się w wakacje.

16 października 2015 roku Robert, Masny i Czarek stworzyli dodatkowy kanał Beksy, który prowadzą Aleksandra Nowak i Nadia Długosz. Dziewczyny wcześniej pojawiły się w filmach AbstrachujeTV. Skecze głównie prezentują życie kobiet.

W dorobku Abstrachuje jest też kanał To już jutro. Do niedawna prowadził go Rafał Masny. Poświęcony jest nowym technologiom, sztucznej inteligencji, kosmosie, mediom, cyberprzestępczości, psychice itp.

Wśród kanałów należących do Abstrachuje jest także Dla pieniędzy. Prowadzi go Paweł Swinarski. Tematyka programu to przede wszystkim pieniądz. Znajdują się w nich treści dotyczące ekonomii, finansów i gospodarki, a także sławy.

Na YouTube w sekcji Abstrachuje znajdują się też filmy z produkcji o nazwie zRozum. Filmy dotyczą wszystkiego, co związane z psychologią. Omawiane są aspekty ludzkich zachowań, chorób psychicznych, problemów dzisiejszego świata. Materiał powstał we współpracy naukowej z ekspertami z Uniwersytety SWPS.

zobacz także:  Ile kosztuje OC, od czego zależy cena OC?

Hajlajt to kanał, który służy głównie rozrywce, pojawiają się na nim zdjęcia, zestawienia, quizy, testy – wszystko dotyczące codzienności. W odcinkach występują członkowie Abstrachuje, przedstawiciele pozostałych projektów i znajomi youtuberów.

Warto wspomnieć również o kanale Aleksandra Żuraw, na którym porusza ona tematykę kobiecą. Pojawiają się zarówno vlogi, omówienia pomysłów DIY, ulubieńców danego miesiąca, pamiętniki z podróży, porady.

Z kanału Abstrachuje przejść można również do ProTube i AGO Esports. Oba kanały produkowane są przez Abstra.TV. Pierwszy jest poświęcony nowym mediom. Drugi – profesjonalnej organizacji esportowej, w której inwestorem jest Bogusław Leśnodorski – udziałowiec w firmie Abstra sp. z o.o.

Kanały na YouTube to nie wszystko. W serwisie Player Robert Pasut, Rafał Masny i Cezary Jóźwik prowadzili w 2016 program „Abstrachuje Ustawka” i kulisy programu „Lip Sync Battle Ustawka”.

Twórcy Abstrachuje mają również swoją własną markę odzieżową AbstraWear oraz są współwłaścicielami warszawskiego klubu nocnego Bal.

Najlepsze skecze kabaretu z YouTube

Trudno powiedzieć, które skecze kabaretu Abstrachuje są najlepsze na YouTube. Z pewnością dużą popularnością cieszą się wszystkie z serii: „Co mówią”, „Czego NIE mówią”, „Oczekiwania vs Rzeczywistość”, „Co myślą”.

zobacz także:  Nowelizacja ustawy o Krajowej Administracyjny Skarbowej - czy walka z fiskusem będzie możliwa?

1 komentarz

  1. Fiona pisze:

    Niektóre skecze mają zabawne. Na przykład te z serii, czego nie mówią. Jednak po kilku filmikach szybko się nudzą.

Dodaj Twój komentarz