wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Szybki kredyt w banku? Sprawdzamy, ile czeka się na kredyt w banku

rząd starych, niebieskich bankomatów

Szybki kredyt w banku to dzisiaj produkt bardzo pożądany. Szybki przypływ środków finansowych może dać nam szansę na dynamiczny rozwój lub podjęcie ograniczonej czasowo oferty. Właśnie dlatego warto sprawdzić, ile dokładnie czeka się na szybki kredyt w banku.

Od czego zależy szybkość przyznania kredu w banku?

Szybki kredyt w banku to pojęcie dość względne. Samo przyznanie kredytu jest procedurą dość indywidualną, więc procedury przyznawania środków finansowych nie da się ujednolicić. Dużą rolę będzie w nim odgrywała aktualna sytuacja wnioskodawcy oraz jego zdolność kredytowa. Każdy bank analizuje również swoje ryzyko przed przyznaniem kredytu. Analiza ta obejmuje wspomnianą zdolność kredytową, historię spłat zadłużenia oraz ogólną wiarygodność wnioskodawcy. Idąc za tym, szybki kredyt bez pozytywnych informacji z BIK może nie być możliwy.

Główną różnicą co do tego, w jakim banku prędzej uzyskamy środki finansowe, jest rodzaj kredytu. Różne produkty finansowe służą do innych celów, tym samym mają one inne procedury przyznawania. Można jednak określić ogólną zasadę, według której teoretycznie najszybszym kredytem do uzyskania, będzie ten najmniej skomplikowany oraz z najmniejszym ryzykiem. Istotna będzie również kwota kredytu. Mniejsze ryzyko dla banku stanowią kredyty na niższe kwoty, więc będą one również szybsze do uzyskania.

zobacz także:  Rekomendacja T - co musisz wiedzieć kiedy starasz się o kredyt?

Ile czeka się na dany kredyt w banku?

Przy szukaniu szybkiego kredytu w banku należy pamiętać, że każda oferta będzie wystawiona indywidualnie dla danego klienta. Należy więc przemyśleć czy szybki kredyt to także tani kredyt w naszej sytuacji oraz jakiego kredytu najbardziej potrzebujemy.

1. Szybki kredyt gotówkowy

Jest to produkt finansowy, który może wydać się atrakcyjny przez brak określonego celu, na który należy przeznaczyć uzyskane środki. Przez to jest on też dosyć popularny, co może sprawić, że czas oczekiwania może być w tym przypadku dość konkurencyjny. Trudno podać dokładny przedział czasowy, ale biorąc pod uwagę dużą dostępność ofert, teoretycznie można założyć, że będzie to kredyt, który możliwy jest do uzyskania najszybciej.

2. Szybki kredyt konsolidacyjny

Jest produkt, na który popyt również jest dość wysoki. Czas podjęcia decyzji przez bank w kwestii przyznania szybkiego kredytu konsolidacyjnego zależny będzie jednak od większej ilości zmiennych, niż przy szybkim kredycie gotówkowym. Decyzyjne będą w tym przypadku ilość i wysokość zadłużenia oraz zdolność kredytowa. Na szczęście szybkie kredyty konsolidacyjne przyznawane są dzisiaj nawet w internecie, a to znacznie przyspiesza cały proces.

zobacz także:  Jakie zarobki na kredyt hipoteczny w roku 2019?

3. Szybki kredyt mieszkaniowy

Kredyt ten jest natomiast produktem finansowym, który wymaga głębszej analizy przez bank. Ma to swoje odbicie również w tekstach prawnych, które regulują maksymalny czas na podjęcie decyzji przez bank do 21. dni kalendarzowych.

4. Szybki kredyt hipoteczny

Również posiada on określony przez ustawodawcę maksymalny czas na podjęcie przez bank decyzji. Wynosi on do 21 dni kalendarzowych.

Jeśli interesuje nas natomiast ekspresowy kredyt bez konta w banku, należy skupić się na szybkiej pożyczce gotówkowej, bo jest to zupełnie inny produkt niż kredyt. Kredyt może zostać udzielony wyłącznie przez bank, natomiast szybka pożyczka gotówkowa może być przyznana przez inny organ. Powoduje to, że szybka pożyczka gotówkowa może być łatwiejsza do uzyskania, ale na zupełnie innych warunkach niż kredyt.

Jak dostać szybki kredyt w banku?

Odpowiedź na pytanie, w jakim banku szybki kredyt będzie dla nas najlepszy, leżała będzie więc w szczegółach oczekiwanej pomocy finansowej. Niezależnie od rodzaju kredytu, jeśli priorytetem jest dla nas czas, poszukiwania warto zacząć od banku, w którym mamy aktywne konto osobiste. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do historii regularnych wpływów na konto, szybki kredyt w banku, którego jesteśmy długoletnim klientem, będzie łatwiejszy do uzyskania.

zobacz także:  Weryfikacja kredytobiorcy – na czym polega?

Wybierając więc szybki kredyt w banku, najlepiej upewnić się co decyduje o czasie jego przyznania. Warto upewnić się, który kredyt będzie odpowiedni dla naszych potrzeb. Nie zaszkodzi również przeanalizować swoją sytuację i oszacować ryzyko kredytowe, które będzie miało wpływ na to czy szybki kredyt zostanie nam przyznany.

Dodaj Twój komentarz