poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Off Camera, czyli duże wydarzenie kina niezależnego!

Kamera, film

Dziś, czyli 11 września, rusza trzynasta edycja kultowego już Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera. To duże wydarzenie, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Co warto o nim wiedzieć?

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Camera

Festiwal Off Camera po raz pierwszy zorganizowano w 2008 roku, a jego inicjatorem jest Fundacja Off Camera. W jego ramach prezentowane są najwybitniejsze produkcje kina niezależnego, a na trwające kilkanaście dni wydarzenie zapraszani są do Krakowa twórcy z całego świata: reżyserzy, producenci, aktorzy, a także eksperci z branży filmowej. Podczas festiwalu emitowane są najciekawsze produkcje, można wziąć udział w inspirujących wykładach i seminariach, a także posłuchać wywiadów przeprowadzanych z osobami, które miały swój udział w tworzeniu prezentowanych na festiwalu filmów. Natomiast wisienką na torcie jest konkurs główny, który wyłania najlepszą w danej edycji produkcję.

Mastercard Off Camera 2020

W poprzednich latach festiwal Off Camera organizowany był w kwietniu lub w maju, w tym roku wyjątkowo trwa od 11 do 25 września, a i jego formuła jest inna, niż zwykle. Wszystko przez pandemię, która sporo namieszała w świecie wydarzeń kulturalnych, i nie tylko.

zobacz także:  Co pokazano w TV a nie powinny tego pokazać telewizje?

Organizatorzy postanowili, że data festiwalu zostanie przesunięta, będzie się on także odbywać na innych warunkach. Chętni mogą wziąć udział w kinie samochodowym, a także w projekcie „Kino z okna”. Część spotkań z artystami odbędzie się tradycyjnie, w różnych miejscach Krakowa, aczkolwiek ograniczona została liczba osób, które mogą w nich uczestniczyć. Natomiast wszystkie filmy, a także relacje na żywo z wydarzeń towarzyszących będzie można obejrzeć… nie wychodząc z domu.

Gdzie obejrzeć Festiwal Off Camera?

Tegoroczna edycja festiwalu w dużej mierze przenosi się do świata wirtualnego, a dokładniej na platformę VOD player.pl. Tam dostępne będą wszystkie filmy, a także seriale emitowane w ramach SerialCon. Oprócz tego, jak już wspominaliśmy, będzie można śledzić wydarzenia na żywo.

Co musisz zrobić, aby obejrzeć Off Camera? Przejdź na stronę player.pl i zarejestruj darmowe konto. Jeśli już je masz, zaloguj się od razu. Znajdź program Off Camera i wybierz film, po czym opłać do niego dostęp. Teraz możesz go obejrzeć w ciągu następnych 24 godz.

Wspominaliśmy też, że dostępne będzie kino samochodowe – aby obejrzeć festiwalowe hity, udaj się na stadion miejski w Krakowie. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego trzeba wcześniej dokonać rezerwacji.

zobacz także:  Zasiłek rodzinny: dla kogo, ile wynosi, jakie dokumenty, gdzie składać?

Program Off Camera

W tym roku hasłem przewodnim konkursu głównego jest „Wytyczanie drogi”. Nominowane do niego zostały takie produkcje jak Maryjki, Disco, Wildland oraz Welcome to the USA.

Pozostałe filmy kina niezależnego pokazywane są w ramach tematycznych sekcji. W trzynastej edycji Off Camera to:

  • Amerykańscy niezależni;
  • Festiwalowe hity;
  • Między nami kobietami;
  • Panorama;
  • Tanie dreszcze?;
  • Znowu w drodze;
  • Związki i rozwiązki;
  • Konkurs Polskich Filmów Fabularnych.

Natomiast od 12 do 21 września równolegle będzie toczyć się serialowy maraton w ramach 13. Mastercard Off Camera. SerialCon będzie dostępny na player.pl.

Dodaj Twój komentarz