piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Ile kosztuje nabijanie klimatyzacji w Krakowie, Warszawie…?

Klimatyzacja samochodowa

Upalne lato, jak w tym roku, to trudny czas dla kierowców. Bez działającej klimatyzacji w samochodzie każda dłuższa podróż może zamienić się w koszmar. Przy czym warto wiedzieć, jaka jest cena nabicia klimatyzacji w największych polskich miastach, zanim zdecydujesz się na wizytę w warsztacie.

Serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie

Nabijanie klimatyzacji w Krakowie to np. top-autoserwis.pl, gdzie ceny są niższe w stosunku do innych warsztatów. Można też skorzystać z dodatkowych usług, które często są niezbędne, aby móc uzupełnić poziom tego czynnika. A ile będzie to kosztować w Krakowie?

Zacznijmy od tego, ile jaki jest koszt samego nabijania. Zwykle zamyka się to w 100-200 zł – wszystko zależy od tego, jak dużo czynnika należy będzie wprowadzić. Najczęściej za jego 100g płaci się 70-100 zł. Przy czym warto dopytać, czy cena ta obejmuje test szczelności. Jeśli nie, trzeba liczyć się z dodatkową opłatą wynoszącą ok. 40-50 zł. Profesjonalny serwis zawsze wykonuje ten test, ponieważ jeśli okaże się, że występują jakikolwiek problemy z układem klimatyzacji, czynnik ten może „uciekać”.

zobacz także:  Ile kosztuje tort weselny? I ceny innych weselnych must have

Oprócz tego można zamówić usługę odgrzybiania/czyszczenia/ozonowania klimatyzacji. W zależności od zastosowanej metody, jest to koszt ok. 40 zł lub ok. 80 zł.

A co z przeglądem? Za to zapłacisz 100-150 zł. Lecz, co warto wiedzieć, we wspomnianym wcześniej warsztacie Top AutoSerwis, cena serwisu to zaledwie… 1 zł.

Koszt nabicia klimatyzacji w Warszawie

A jakie ceny będą obowiązywać w serwisie klimatyzacji samochodowej w Warszawie? Niestety, już nieco wyższe.

Ceny za napełnianie zaczynają się od 150 zł, wynoszą zwykle do 250 zł. Uzupełnianie go do pełna może kosztować więcej, w zależności już od jego ilości. Za test szczelności najczęściej płaci się osobno, od 60-80 zł do nawet 150 zł.

Również cena odgrzybiania klimatyzacji wynosi więcej – od 80 zł do 100 zł, w zależności od zastosowanej metody. Natomiast za przegląd całego układu zapłacisz do 200 zł. Przy czym czasami jest on wliczony w cenę nabijania.

Poznań – nabijanie klimatyzacji

Koszt nabicia klimatyzacji w Poznaniu nie jest tak wysoki. Zwykle warsztaty liczą za 100 g czynnika 25-35 zł. Ostateczna cena zależeć będzie od tego, jak dużo trzeba go wprowadzić. A jak to jest z pozostałymi usługami?

zobacz także:  Uziemione Boeingi, Baza podatników VAT... - przegląd 12 marzec 2019

Sprawdzanie szczelności kosztuje ok. 60-70 zł. Odgrzybianie to od 60 zł do nawet 120 zł – tańsze jest ozonowanie. Czyszczenie przy pomocy ultradźwięków może kosztować czasami nawet dwa razy więcej.

Jeśli zdecydujesz się na przegląd całego układu,zapłacisz od 150 zł do 250 zł. Ale w tym będziesz już mieć m.in. test szczelności, odzyskanie starego czynnika, odgrzybianie, a także wymianę filtra kabinowego.

Klimatyzacja samochodowa we Wrocławiu

Co ciekawe, we Wrocławiu ceny związane z obsługą klimatyzacji wcale nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Już samo nabijanie odbywa się na bardzo korzystnych warunkach – za 100 g odczynnika trzeba zapłacić od 10 zł do 30 zł.

Jeśli będziesz chciał najpierw sprawdzić szczelność układu, będziesz musiał przygotować się na wydatek rzędu 50-70 zł. Chyba, że zdecydujesz się na pełny przegląd, ale o tym za chwilę. Odgrzybianie metodą ozonowania to koszt 30-50 zł, natomiast ultradźwiękami – ok. 70 zł.

Natomiast za kompleksowy serwis zapłacisz 100-150 zł. I właśnie na tę opcję najczęściej decydują się kierowcy.

zobacz także:  Ile kosztuje klimatyzacja w samochodzie?

Gdańsk – ile kosztuje nabicie klimatyzacji?

Na koniec został nam Gdańsk. Jak tam kształtują się ceny nabicia klimatyzacji? Zaczynają się od 120-150 zł, zwykle nie wynoszą więcej niż 200 zł, aczkolwiek tak jak zostało to jest wcześniej kilkukrotnie zaznaczone – wszystko zależy od pojemności układu.

Próba szczelności oraz lokalizacja, gdzie znajduje się miejsce awarii, to dodatkowa opłata w wysokości 50 zł. Za odgrzybianie poprzez ozonowanie zapłacisz ok. 30-50 zł, natomiast przy pomocy ultradźwięków – 80 zł.

Zazwyczaj najbardziej opłacalny jest pełny serwis, którego koszt to ok. 200 zł. W tym zawiera się wprowadzenie 100 g czynnika, za każdą dodatkową porcję trzeba osobno zapłacić.

Dodaj Twój komentarz