środa, 29 maja 2024
HotMoney

Najtańszy kurier, jak znaleźć najtańsze przesyłki kurierskie?

Pudełko z napisem

Wiele osób korzysta dziś z usług kurierskich, mowa tu nie tylko o firmach, które zajmują się handlem, ale i indywidualnymi klientami, którzy sprzedają coś np. na aukcjach lub wysyłają przesyłki do rodziny. Na rynku dostępnych jest wiele firm kurierskich. Czym więc warto się kierować wybierając kuriera i jak znaleźć najtańsze przesyłki kurierskie?

Jak znaleźć najtańszego kuriera?

Chcąc znaleźć taniego kuriera, warto skorzystać z dostępnych w Internecie narzędzi do wyszukiwania takich usług. Mowa tu o porównywarkach firm kurierskich. Szukając firmy, która będzie miała przewieźć naszą przesyłkę, należy w porównywarce zaznaczyć, czy ma to być paczka, koperta czy paleta. Istotne informacje dotyczą również tego, czy ma to być wysyłka krajowa czy zagraniczna.

W porównywarce usług kurierskich należy wpisać też wagę przesyłki oraz jej wymiary i podać, czy jest ona sortowalna lub czy ma nieregularny kształt. Konieczne jest również wpisanie kodów pocztowych nadawcy i odbiorcy, by oszacować koszt przesyłki kurierskiej. Po chwili uzyskamy odpowiedź na pytanie, który kurier będzie w naszym przypadku najtańszy i jaki jest przewidywany termin dostawy, jeśli się na niego zdecydujemy. Za pomocą takich porównywarek można od razu zdecydować się na konkretną ofertę i zamówić kuriera.

zobacz także:  Kredyt refinansowy a konsolidacyjny – podobieństwa i różnice

Czy faktycznie najtańszy kurier jest najlepszy?

W tym przypadku zdania są podzielone. Nie zawsze najtańsza firma kurierska spełni nasze oczekiwania szczególnie pod względem jakości. Może się bowiem okazać, że wybrany przez nas kurier jest tani, ale nie dba właściwie o paczki, ulegają one uszkodzeniom, nie docierają na czas, gubią się po drodze, są zostawiane pod innym adresem itp.

Czym się kierować szukając usług kurierskich?

Wiele osób miało już nieprzyjemne sytuacje z firmami kurierskimi. Najczęściej dotyczyły one zgubienia, zniszczenia lub odebrania przez inną osobę wysłanej przez nas paczki. Warto więc nie kierować się tym, czy faktycznie wybraliśmy najtańszego kuriera, ale czy wybraliśmy dobrą i odpowiedzialną firmę. Pomocne w tym mogą być opinie znalezione w Internecie. Niezadowoleni klienci chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami w sieci. To pomoże w uniknięciu błędów i zaoszczędzi nam nerwów. Warto też zapytać znajomych, z usług której firmy korzystali.

Wybranie dobrej firmy kurierskiej jest szczególnie istotne w przypadku przesyłania dokumentów, delikatnych towarów lub kiedy ma to być wysyłka zagraniczna. Wówczas lepiej nie kierować się ceną, a opiniami i renomą firmy kurierskiej.

zobacz także:  Dociągnięcie mediów na działkę, czyli ile kosztuje uzbrojenie działki?

Jak zamówić kuriera?

Jeśli już wybraliśmy firmę kurierską, możemy skorzystać z jej usług przeważnie na kilka sposobów. Najczęściej decydujemy się teraz na kuriera online. Podajemy z jakiego adresu ma zostać odebrana przesyłka i czekamy. Oczywiście paczkę należy wcześniej odpowiednio zapakować, żeby nie została zniszczona podczas transportu. Usługi kurierskie można zamówić również przez telefon. Wystarczy zadzwonić pod numer podany na stronie wybranego kuriera.

Dodaj Twój komentarz