piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Najlepsze parki rozrywki w Polsce – TOP 5

Karuzela w parku rozrywki

Parki rozrywki w ostatnich latach stały się niezwykle popularne i w Polsce zaczęły powstawać jedne po drugich oferując coraz to ciekawsze i bardziej oryginalne formy atrakcji dla każdego. Gdzie warto jest się wybrać?

Energylandia

Energylandia to rodzinny park rozrywki znajdujący się w Zatorze w woj. małopolskim. Można w nim znaleźć całe mnóstwo urządzeń i atrakcji, które zostały podzielona na cztery podstawowe strefy: dziecięcą, familijną, młodzieżową oraz Water Park. Tm samym, w parku może doskonale bawić się każdy, od małych dzieci, po dorosłych, na których czekają między innymi ekstremalne kolejki górskie czy ogromne wahadło ze strefą zrzutu znajdującą się na wysokości 40 metrów. Tylko dla osób o mocnych nerwach!

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Śląskie Wesołe Miasteczko, mieszczące się w Chorzowie jest jednym z najstarszych parków rozrywki w Polsce, które działa nieprzerwanie od 1959 roku. Lata działalności sprawiły, ze przeszło ono wiele przemian i dokładnie w 2017 roku stało się jednym z największych parków tematycznych w kraju. To nie tylko doskonała rozrywka z karuzelami i rollercoasterami, ale silny wątek edukacyjny. Park opiera się na dziedzictwie kulturowym jakim są baśnie, legendy oraz liczne opowiadania. Park podzielony jest na 5 głównych stref tematycznych z licznymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

zobacz także:  Najtańsze taxi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku?

JuraPark Bałtów

Mówiąc ściślej, JuraPark jest częścią Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, w którym znaleźć można kilka różnych form atrakcji, głównie skupiających się na prehistorii. To prawdziwa gratka dla miłośników dinozaurów, a w parku można obejrzeć modele tych wielkich gadów w naturalnych rozmiarach. Dodatkowo na ternie parku znajduje się Muzeum Jurajskie oraz Prehistoryczne Oceanarium. Z innych atrakcji można obejrzeć Zwierzyniec Bałtowski ze zwierzętami z całego świata, a także Park Miniatur, Park Rozrywki z karuzelami czy wioskę czarownic.

Twinpigs Westernowy Park Rozrywki

Ten tematyczny park rozrywki opiera się na tradycji Dzikiego Zachodu. Jest to pierwszy i na razie jedyny taki park w Polsce, a mieści się w Żorach w woj. śląskim. Teren w całości został przystosowany tak, by przywodził na myśl prawdziwe miasteczko, a oprócz takich rozrywek jak karuzela czy koło młyńskie, do dyspozycji zwiedzających pozostaje wioska indiańska, wulkan wspinaczkowy, park linowy czy nawiedzona sztolnia. Organizowane są także sceny rodem z westernów, jak napad na bank, pojedynki kaskaderów czy pojedynki rewolwerowców. To rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

zobacz także:  Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz kredyt hipoteczny? Praktyczny poradnik

Magiczne ogrody

Magiczne Ogrody są rzeczywiście magiczne. To pierwszy i jedyny park sensoryczny w Polsce, który z założenia ma wspierać rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Znajduje się on w miejscowości Trzcianki niedaleko Puław w województwie lubelskim. Można tam znaleźć kilka krain tematycznych, liczne magiczne stworzenia i dodatkowo ciuchcię, karuzelę, park linowy, tunele, tratwy i place zabaw. Wszystko owinięte magiczną baśniową otoczką. Spotka się tam niezwykłe stworzenia, wróżki, krasnoludy, smoki. Można wejść do zamku wróżek, przejść się strasznym mroczyskiem, odwiedzić tunele krasnoludów czy spędzić czas w zagajniku. To świetna rozrywka dla całej rodziny.

komentarze 2

  1. Pati pisze:

    Często przejeżdżam obok Energylandii, ale jeszcze nie miałam na tyle odwagi, żeby się tam wybrać. Te urządzenia są tam kosmicznie wielkie 🙂

  2. Energy_Girl pisze:

    Uwielbiam takie miejsca! To świetnie, że w Polsce jest coraz więcej parków rozrywki, wreszcie jest gdzie poszaleć i poczuć trochę adrenaliny!

Dodaj Twój komentarz