poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Kultowe modele telefonów komórkowych – TOP5

Klawiatura telefonu komórkowego

W Polsce telefony komórkowe obecne są już od 20 lat. W tym czasie powstało wiele modeli, które do dzisiaj uznawane są za kultowe, a fani gadżetów vintage zrobią wszystko, by je mieć. Porzucą nawet najnowszy model iPhone’a, byle tylko zdobyć upragniony telefon z lat 90. XX wieku, którym będą mogli wyróżnić się w tłumie. Jakie więc są te kultowe modele telefonów komórkowych i w czym tkwi ich fenomen?

Nokia 3310

Kto z nas nie marzył o najbardziej kultowym modelu telefonu komórkowego, jakim była i jest do tej pory Nokia 3310? Pojawiła się ona w czasach, kiedy ludziom zależało głównie na komunikacji z drugim człowiekiem i opierała się ona jedynie na niezbyt długiej i kosztownej rozmowie lub wymianie zdań w formie pisemnej, najlepiej do 160 znaków ze spacjami. Nic wtedy nie było za darmo. Za każdą minutę przeprowadzonej konwersacji czy za każdego napisanego SMS-a trzeba było wyskoczyć z ciężko zarobionych złotówek. Nokia 3310 stała się synonimem luksusu. Każdy, kto ją miał mógł szpanować w gronie znajomych grając w legendarnego Snake’a. Model ten okazał się na tyle kultowy, że kilka lat temu wznowiono jego produkcję dodając kilka nowoczesnych udogodnień, np. aparat wątpliwej jakości. Żadne nowe modele nie zastąpią jednak niezniszczalnej Nokii 3310, która mogła przetrwać każdy upadek, a nawet i powódź.

zobacz także:  Koszty posiadania auta za granicą: ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Anglii, a ile przegląd, eksploatacja

Nokia 5510

W 2001 roku, czyli dokładnie rok po debiucie modelu 3310, na rynku pojawiła się kolejna kultowa propozycja, czyli Nokia 5510. Charakterystyczny był jej sam wygląd, a raczej obecność całej klawiatury, każdej literki osobno. Dzięki temu można było pisać SMS-y z prędkością światła, łatwiej było też grać np. w Snake’a. A oprócz tego można było wspiąć się na wyżyny wirtuozerii i skomponować własny dzwonek! Model ten był pożądany głównie przez młodzież, której rodzice musieli liczyć się z olbrzymimi kosztami za wysyłane wiadomości tekstowe.

Nokia 6600

Każdy szanujący się biznesmen, który chciał zrobić wrażenie na kontrahentach, musiał mieć Nokię 6600. Jak widać marka ta wiodła prym w projektowaniu kultowych telefonów. Model 6600 pojawił się w 2003 roku i był bardzo drogi. Wszystko przez nowoczesne wówczas udogodnienia jak kolorowy wyświetlacz, aparat fotograficzny z funkcją zoom, możliwość nagrywania krótkich filmików, a nawet Bluetooth.

Sony Ericsson K800i

W 2006 roku pojawił się telefon, który odmienił postrzeganie tego urządzenia. Sony Ericsson K800i zapewniał nie tylko podstawowe potrzeby komunikacyjne, ale dawał też możliwość robienia zdjęć i to wcale nie takich złych jak na tamte czasy. Aparat miał rozdzielczość 3,2 mpx, a więc można było nim uchwycić wiele ważnych w życiu wydarzeń. Mało tego, w telefonie był też odtwarzacz mp3, dzięki któremu można było słuchać ulubionej muzyki.

zobacz także:  Kredyt na auto: gotówkowy czy samochodowy? Który kredyt i kiedy bardziej się opłaca?

Motorola V3

Ten model telefonu pokochały wszystkie kobiety. Któż zresztą w tamtych czasach nie chciał mieć niewielkiego, eleganckiego i cieniutkiego telefonu z klapką? To była miła odmiana w porównaniu do wielu modeli Nokii, które nazywano nawet cegłami. Motorola V3 prezentowała się zupełnie inaczej niż inne modele. Wyróżniała się nie tylko atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem, miała też całkiem niezłe parametry jak na tamte czasy, kolorowy wyświetlacz, aparat fotograficzny, a nawet Bluetooth.

komentarze 2

  1. Aga pisze:

    Ja miałam Nokię 3310 i 5510. To były moje najlepsze telefony. Na pewno były niezniszczalne 🙂

  2. Pasjonat pisze:

    Nigdy nie zapomnę Nokii 3310, to był świetny telefon… Aż chciałoby się wrócić do tamtych czasów.

Dodaj Twój komentarz