środa, 17 lipca 2024
HotMoney

Koszt wyjazdu integracyjnego, czyli ile kosztuje integracja firmy?

dłonie i stopy grupy ludzi

Wyjazdy integracyjne są bardzo ważne dla właściwego funkcjonowania przedsiębiorstw. W większości z nich konieczna jest bowiem praca zespołowa. Aby była efektywna, współpracownicy muszą się dogadywać. Najlepiej zacieśnić więzi między pracownikami wyjazdem integracyjnym. A ile to kosztuje?

Gdzie zorganizować wyjazd integracyjny?

Spotkania integracyjne mogą przyjąć różną formę. Bardzo często współpracownicy spotykają się ze sobą na mieście po godzinach, jednak są to raczej wyjścia w małym gronie, bardziej prywatne. Nie mają tak dużego znaczenia dla firmy, jak integracja całego zespołu, pracowników wszystkich szczebli. Najlepiej więc postawić na wyjazd integracyjny. Dokąd? Świetnie jest wyjechać z dala od miasta i firmy. Doskonale sprawdzają się wyjazdy w góry, wyjazdy integracyjne odbywają się w takich miejscach jak bcamp.pl, gdzie na klientów czeka park linowy, paintball i wiele innych atrakcji. Kontakt z przyrodą pozwala zapomnieć o tym, co w domu, w pracy. Świeże powietrze relaksuje i otwiera na innych. Góry sprzyjają też aktywnemu wypoczynkowi, a taki najlepiej integruje.

grupa osób

Ile kosztuje wyjazd integracyjny firmy?

Nie da się podać konkretnej kwoty, na jaką należy się przygotować, chcąc zorganizować wyjazd integracyjny. Wiele zależy od tego, gdzie się pojedzie, na jak długo, w ile osób i jakie będą atrakcje.

zobacz także:  W jakim wieku na emeryturę? Najważniejsze pytania o wiek emerytalny

Najprościej jest zlecić organizację wyjazdu integracyjnego firmie, która na co dzień zajmuje się przygotowywaniem tego typu eventów. Jej pracownicy bez problemu będą umieli opracować wycenę. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie sprawdzić, ile całość ma wynieść i ewentualnie zrezygnować z jakichś atrakcji lub przeciwnie – dobrać jeszcze coś.

Plusem zlecenia zorganizowania wyjazdu integracyjnego agencji jest też to, że wystawi ona fakturę, która przyda się przy rozliczeniu. Gdyby samodzielnie organizować wyjazd, wówczas należy dokumentować wszystkie ponoszone wydatki – na transport, nocleg, wyżywienie, atrakcje. A ile to kosztuje? Szacuje się, że 500 zł na osobę. Przy 20-osobowym zespole wyjazd taki kosztuje więc 10000 złotych. Czy da się go wpisać w koszty?

Jak rozliczyć wyjazd integracyjny?

Z pewnością są firmy, które unikają organizacji wyjazdów firmowych z uwagi na pieniądze. A co, jeśli da się wpisać taki wydatek w koszt uzyskania przychodu? Warto wiedzieć, że dawniej organy podatkowe nie miały jednoznacznego podejścia do ujmowania wydatków na wyjazd integracyjny jako koszty firmowe. Dzisiaj się to zmienia.

zobacz także:  Ranking kredytów dla firm styczeń 2020

Zakłada się, że wydatki, jakie poniesiono na integrację pracowników, wiążą się z całokształtem funkcjonowania firmy, a więc można je uznać za koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej. Warto jednak zadbać o to, by uczestnikami takich wydarzeń byli tylko pracownicy firmy. Oczywiście, należy też zebrać całą dokumentację, która potwierdzi, że był to wjazd integracyjny, przyda się np. umowa, faktura, maile z firmą eventową, plan imprezy i lista obecności.

Dodaj Twój komentarz