piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Keratynowe prostowanie włosów ile kosztuje? Ceny zabiegów prostowania włosów

proste, brązowe włosy

Marzysz o trwale prostych włosach? Pomyśl o keratynowym prostowaniu! Czym jest? Ile kosztuje? Tego i wiele więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, którego nadrzędnym celem jest odżywienie włosów. Możliwe jest to dzięki keratynie (jest to białko, które jest budulcem włosów). Jednak, by ona zadziałała, konieczne jest poddanie jej wysokiej temperaturze. Tak więc po prostu włosy muszą być wyprostowane. A jak przebiega cały proces?

Przede wszystkim włosy są myte, by usunięto z nich wszystkie zanieczyszczenia. Kolejnym krokiem jest wysuszenie włosów i nałożenie na nie preparatu z keratyną. Aby mógł właściwie zadziałać, musi być pozostawiony na głowie około pół godziny.

Po tym czasie konieczne jest ponowne suszenie, a także prostowanie włosów pasmo po paśmie. Dzięki ciepłu z prostownicy otwierają się łuski włosa, co pozwala na wniknięcie w głąb jego struktury składników kosmetyków. Cały zabieg może trwać od 2 do nawet 5 godzin. Wiele zależy od długości i gęstości włosów.

zobacz także:  Co to jest wkład własny? Co może być wkładem własnym przy kredycie?

Co istotne, po zabiegu nie powinno się myć włosów nawet 48 godzin. Pierwsze mycie powinno być przeprowadzone w salonie. Należy też unikać kontaktu z wodą. Chodzi przede wszystkim o basen, deszcz, ale i pomieszczenia o dużej wilgotności powietrza.

Keratynowe prostowanie włosów – ile kosztuje?

A ile kosztuje taki zabieg? Na jaki koszt trzeba się przygotować? Okazuje się, że keratynowego prostowania cena nie jest niska… Trzeba sporo zapłacić za tego typu zabieg.

Przy włosach krótkich należy się liczyć z kosztem 350 złotych. Widać więc, że nie jest to mała kwota. Posiadaczki włosów półdługich muszą wydać ponad 400 złotych. Panie o bardzo długich włosach mają najdrożej. Keratynowe prostowanie włosów długich kosztuje gdzieś 650 złotych.

Widać więc wyraźnie, że cena zależy od długości włosów. Czy ma na nią wpływ coś jeszcze? Czy lokalizacja salonu ma znaczenie? Okazuje się, że niekoniecznie. Trudno liczyć na to, że w mniejszych miejscowościach będzie taniej. Z pewnością zapłacić trzeba kilkaset złotych.

Oczywiście można taniej. Decydując się na samodzielne prostowanie. Jednak za kosmetyki należy zapłacić ponad 100 zł, a trzeba wziąć też pod uwagę zakup prostownicy, która rozgrzewa się do ponad 200 stopni.

zobacz także:  Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Dla kogo keratynowe prostowanie włosów?

A kto w ogóle powinien wziąć pod uwagę zabieg keratynowego prostowania włosów? Dla kogo jest? Przede wszystkim dla pań, które mają puszące się włosy. Jest to też zabieg idealny dla kobiet, którym włosy potwornie się elektryzują. Keratynowe prostowanie włosów jest wskazane przy matowych, pozbawionych blasku włosów. Wybrać powinny je panie o kręconych włosach, które marzą o prostych kosmykach. To idealny zabieg również dla włosów, które nie poddają się stylizacji.

A kto powinien zrezygnować z keratynowego prostowania włosów? Z pewnością osoby, które mają bardzo zniszczone, łamliwe włosy. To również nie jest opcja dla pań, które nie przykładają się do codziennej pielęgnacji włosów. Keratynowe prostowanie odradza się też kobietom, które często rozjaśniają włosy.

1 komentarz

  1. Basia Muszarska pisze:

    Keratynowe prostowanie to faktycznie dobra alternatywa dla codziennego katowania włosów prostownicą. Pomimo, że trzeba keratyne wprasować we włosa, to i tak jest niskie prawdopodobieństwo, że doświadczony specjalista użyje zbyt wysokiej temperatury. Co do cen to faktycznie zbliżone są one do tych jakie autor przedstawił w artykule, jednakże warto szukać promocji, które ostatnimi czasy często występują. Jeśli nie wie się do jakiego udać się specjalisty należy zwrócić uwagę jak długo jest on na rynku, jakie ma opinie oraz przejrzeć jego prace.

Dodaj Twój komentarz