poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Jak zaoszczędzić na prądzie i gazie we firmie? Poszukać dobrej oferty!

oszczędzanie dla firm

Ograniczanie niepotrzebnych wydatków ma znaczenie dla każdej firmy. W końcu zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć można na szereg innych celów, takich jak np. inwestycje czy skuteczniejszy marketing. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie biznesu. Dlatego też warto szukać sposobów na obniżenie kosztów. A jak to zrobić w przypadku energii elektrycznej i gazu? Sprawdźmy!

Jak zaoszczędzić na prądzie i gazie – poznaj różne możliwości! Jak zmniejszyć wydatki przedsiębiorstwa na prąd i gaz?

Wystarczy po prostu zoptymalizować ich zużycie! Co jednak jasne, nie jest to takie łatwe. Media te są niezbędne do prowadzenia działalności, a ewentualne oszczędności muszą zostać wprowadzone tak, by nie wpłynąć negatywnie na komfort pracy i efektywność produkcji. Mimo to w każdej firmie warto w pierwszej kolejności wprowadzić podstawowe działania bezkosztowe – takie jak nawyki wyłączania światła w nieużywanych pomieszczeniach, odłączanie nieużywanego sprzętu czy racjonalne korzystanie z ogrzewania i klimatyzacji. Z reguły jednak dużo większe efekty uzyskuje się poprzez poczynienie odpowiednich inwestycji, takich jak:

  • zakup energooszczędnego oświetlenia i systemów zmniejszających zużycie – np. czujników ruchu, lamp solarnych,
  • wymiana maszyn i urządzeń na oszczędniejsze,
  • termomodernizacja budynków,
  • wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań energetycznych, takich jak kogeneracja.
zobacz także:  Sztabka złota – ile kosztuje, ile waży, czy można kupić?

Co jednak jasne, podjęcie wskazanych działań wiąże się z poważnymi kosztami. Dlatego też zawsze warto najpierw przeprowadzić audyty energetyczny, który pozwoli na określenie stanu zastanego i wskazanie najbardziej racjonalnych i opłacalnych rozwiązań.

Zmiana sprzedawcy prądu i gazu dla firm – czy to się opłaca?

Z całą pewnością podejmowanie działań mających na celu ograniczenie zużycia prądu i gazu w przedsiębiorstwach czy instytucjach ma sens. Warto jednak pamiętać, że to nie jedyny sposób na zmniejszenie wydatków. Bardzo ciekawą – i co więcej, w 100% bezpłatną opcją – może być zmiana sprzedawcy prądu i gazu dla firm. Na czym to polega i czy się opłaca? Zapytaliśmy specjalistę z firmy https://www.ewe.pl.

Korzyści płynące ze zmiany sprzedawcy prądu i gazu bez wątpienia są dużo większe w przypadku przedsiębiorstw i instytucji niż odbiorców prywatnych. Wynika to oczywiście z dużo większego zużycia, co sprawia, że nawet minimalna różnica w cenie przekłada się na wymierne oszczędności. Sam proces jest prosty, a większość spraw w naszym imieniu załatwia nowy sprzedawca. Należy też wyraźnie podkreślić, że zmiana sprzedawcy jest bezpłatna i nie wiąże się z ryzykiem ograniczenia czy pogorszeniem jakości dostarczanego paliwa, gdyż za dostawy zawsze odpowiada operator sieci energetycznej czy też gazowej.

zobacz także:  Gdzie po kredyt na dowód? Czy rzeczywiście wystarczy tylko dowód?

Dobre oferty na gaz i prąd dla przedsiębiorców – czyli jakie?

Oczywiście sama zmiana podmiotu sprzedającego gaz czy prąd dla firm nie jest gwarancją oszczędności. Kluczem w tej sytuacji jest znalezienie odpowiedniej oferty. Dlatego też zawsze trzeba dokładnie porównać otrzymane propozycje, nie zaszkodzi też podjąć negocjacje – by uzyskać jeszcze lepsze warunki. A na jakie elementy nowej oferty dotyczącej sprzedaży prądu i gazu szczególnie warto zwrócić uwagę?

  • Cena – najlepsi sprzedawcy oferują podmiotom różne rozwiązania w tym zakresie. W przypadku dużych firm ciekawymi rozwiązaniami może okazać się skorzystanie z opcji zakupu energii po cenach urynkowionych, co daje możliwość uzyskania niższych cen i wyboru optymalnego momentu zakupu. Mniejsze podmioty mogą z kolei postawić na uzyskanie gwarancji stałej ceny na czas umowy, co ułatwi planowanie wydatków.
  • Usługi dodatkowe – wbrew pozorom warto skorzystać też z innych opcji oferowanych przez sprzedawców. Przykładowo kupując prąd czy gaz dla firm od EWE, można skorzystać z pomocy doradcy energetycznego, między innymi w zakresie optymalnego doboru grupy taryfowej. Inną wartą uwagi opcją, jest skorzystanie z łączonych propozycji sprzedaży obu mediów. Umożliwia to uzyskanie jeszcze lepszych warunków.
zobacz także:  Lokata, co to? Na czym polega lokata?

Szukanie oszczędności na prądzie i gazie to na pewno nie tylko „moda na bycie eko”. To przede wszystkim sposób na realne obniżenie wydatków w firmie. Aby jednak uzyskać maksymalne korzyści, koniecznie trzeba połączyć z sobą działania ukierunkowane na zmniejszenie zużycia z poszukiwaniami lepszych sprzedawców prądu i gazu.

 

1 komentarz

  1. Marek pisze:

    Od wielu miesięcy jest wszystko tak naprawdę niepewne. Możemy się jedynie domyślać co się wydarzy

Dodaj Twój komentarz