niedziela, 26 maja 2024
HotMoney

Ile zarabia komentator sportowy, sędzia piłkarski, producent muzyczny, a ile zarobisz mając budkę z kebabami?

Sędzia piłkarski z flagą

Polaków zawsze nurtowało, ile zarabia osoba na określonym stanowisku. To zresztą nic dziwnego, każdy chciałby wiedzieć, co jest lepiej opłacalne i w jakiej branży warto rozpocząć karierę. Poniżej przyjrzymy się zarobkom komentatorów sportowych, sędziów piłkarskich i asystentów sędziów, producentów muzycznych, inżynierów dźwięku, mistrzów browarnictwa, pracowników urzędu gminy, a nawet właścicieli popularnych kebabów.

Ile zarabia komentator sportowy?

Wszystko zależy od tego, dla kogo te komentator sportowy pracuje. Najwięcej zarabiają oczywiście ci, którzy komentują mecze w telewizji. Miesięcznie mogą oni liczyć na zarobki w wysokości nawet 10 000 zł. Mowa tu jednak o stacji komercyjnej i o roli głównego komentatora sportowego.

Ile zarabia sędzia piłkarski i asystent sędziego?

Zarobki sędziów piłkarskich uzależnione są od tego, gdzie konkretnie oni pracują. Może to być liga polska, a mogą to być rozgrywki europejskie czy światowe. Zależy też, czy chodzi o sędziego głównego, asystenta sędziego czy też sędziego technicznego. Jeżeli chodzi o polskie realia, sędzia główny w ekstraklasie zarabia 3 600 zł za mecz. Mniej, bo 2 000 zł otrzymuje asystent sędziego, a techniczny dostaje jedynie 500 zł. Mniejsze zarobki są na niższych szczeblach. Najgorzej zarabia się w klasie „B” i „C”, bo tylko 85 lub 60 zł za mecz. Dużo lepiej można zarobić sędziując rozgrywki europejskie. Średnie zarobki sędziów piłkarskich w Hiszpanii wynoszą ponad 25 000 zł, w Niemczech przeszło 15 000 zł, a we Francji nieco ponad 10 000 zł za mecz.

zobacz także:  Ile zarabia się po studiach? Ile zarabia informatyk, chemik, a ile inżynier budownictwa? Jakie studia wybrać, aby na starcie mieć dobrą pensję?

Ile zarabia producent muzyczny, a ile inżynier dźwięku?

Producenci muzyczni zarabiają naprawdę sporo, o ile są już uznanymi osobami w tej branży. Najlepiej zarabiający producent muzyczny w 2016 roku otrzymał dochody w wysokości przeszło 60 000 000 dolarów. Wśród znanych osób, które zajmują się produkcją muzyki i nieźle na tym zarabiają wymienia się nieżyjącego już DJ-a – Avicii, Afrojacka, Martina Garrixa, Kaskade, Skrillexa, Diplo, Zedda, Davida Guettę, Tiesto i Calvina Harrisa.

A ile zarabia inżynier/realizator dźwięku? Tutaj zarobki są dosyć zróżnicowane. Najlepiej zarabiają ci, którzy pracują przy produkcjach telewizyjnych i radiowych. Oni mogą zarobić od 3 000 do 6 000 zł.

Ile zarabia mistrz browarnictwa, a ile właściciel budki z kebabami?

Zarobki mistrza browarnictwa uzależnione są od tego, gdzie on pracuje. Nie tylko chodzi o wielkość browaru czy restauracji, ale i miasto. Przeciętne zarobki na tym stanowisku zbliżone są do średniej krajowej. Mogą one rosnąć w zależności od wiedzy i doświadczenia. A ile zarabia właściciel budki z kebabami? Wszystko zależy od tego, gdzie ją ma i jakie są koszty utrzymania „lokalu”. Najlepiej zarabiają właściciele, którzy otwierają biznes w okolicy uniwersytetów, dyskotek oraz w kluczowych punktach miasta.

zobacz także:  W jakim polskim mieście są najlepsze pensje? Które miasto ma najwyższe PKB na mieszkańca?

Ile zarabia pracownik urzędu gminy?

Pensje pracowników administracyjnych w ostatnim czasie wzrosły. Średnio polski urzędnik zarabia około 4 500 zł brutto wliczając w to popularną trzynastkę. Najwięcej zarabiają pracownicy urzędów w województwie mazowieckim, natomiast najmniej w województwie kujawsko-pomorskim. Na dużo lepsze wynagrodzenia można liczyć w urzędach marszałkowskich niż w starostwach powiatowych.

1 komentarz

  1. pluto pisze:

    Ot, taka ciekawostka, kto ile zarabia, choć nie sądziłem, że sędziowie piłkarscy mają się aż tak dobrze, patrząc ile dostają za jeden mecz, a jak takich meczy mają więcej w miesiącu…

Dodaj Twój komentarz