piątek, 19 lipca 2024
HotMoney

Ile powinien kosztować prezent? Prezent ślubny, prezenty na chrzest, urodziny…?

Białe pudełka i róże

Prezenty na ślub, chrzciny, komunie czy nawet urodziny zawsze dla wielu osób stanowią problem. Kłopotliwe jest nie tylko to, co w ogóle podarować drugiej osobie, ale też za ile. Wiele zależy od tego, o jakiej uroczystości mowa i jaki jest stopień zażyłości pomiędzy osobami. Kluczowa bywa też rola, głównie chodzi tu o chrzestnych. Ile więc powinien kosztować prezent na ślub, chrzciny, komunie czy urodziny?

Prezent ślubny – ile powinien kosztować?

Należy zacząć od tego, co w ogóle można kupić młodej parze. Pomysłów jest wiele, warto przejrzeć prezenty z FabrykaForm.pl, które dla wielu osób będą inspiracją co do wyboru podarunku na ślub. Wśród takich ślubnych prezentów bardzo często wymienia się małe AGD. W tym przypadku ceny mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od konkretnego urządzenia i marki. Podarować młodej parze można designerski czajnik, który będzie wyróżniał się oryginalnym wyglądem, ale i dodatkowymi funkcjami. Taki prezent może kosztować nawet kilkaset złotych w zależności od wybranego modelu.

zobacz także:  Sposoby na piratów drogowych, jakie są najskuteczniejsze?

Popularne na prezent ślubny są również blendery, ekspresy do kawy, tostery i mikrofalówki. Parze młodej podarować można także zestaw 2 filiżanek z wysokiej jakości porcelany za 200 – 300 zł. Alternatywą dla prezentu ślubnego są oczywiście pieniądze. Kwota zależy od tego, jak bliscy są nam nowożeńcy. Najbliższa rodzina i chrzestni dają ok. 1000 zł, pozostali goście 300 – 500 zł.

Prezent na chrzest – co podarować i za ile?

Podobno na chrzest nie powinno dawać się pieniędzy. Oznacza to więc, że należy kupić dziecku coś symbolicznego, co będzie przypominało mu o tym ważnym dniu. Wśród takich prezentów wymienia się Biblię, różaniec lub łańcuszek z medalikiem. Goście, którzy są zwolennikami praktycznych prezentów na chrzciny wybierają najczęściej zestawy pościeli dla dzieci i maty edukacyjne. Warto jednak wybrać takie o naprawdę dobrej jakości. Komplet pościeli bawełnianej z oryginalnym wzorem to wydatek rzędu nawet 200 zł.

Prezent na komunię – ile powinien kosztować?

Prezenty na komunię z roku na rok są coraz droższe. Powoli zapomina się o religijnym charakterze uroczystości, a skupia się właśnie na prezentach. Co więc obecnie daje się na komunię? Wciąż popularne są rowery. W zależności od wybranego modelu mogą kosztować od 800 zł wzwyż. Na topie jest także elektronika, szczególnie smartfony (od 1000 zł), laptopy (ok. 2000 zł) i tablety (ok. 1000 zł). To, za ile będzie dany prezent komunijny, zależy nie tylko od pomysłu, ale i zażyłości z dzieckiem. Droższe prezenty to domena bliższej rodziny oraz chrzestnych.

zobacz także:  Podatek od choroby? Nietypowe podatki, jakie płacą Polacy?

Prezent na urodziny – co i za ile?

Pomysły na prezenty urodzinowe właściwie są nieograniczone. Poza uniwersalnymi prezentami jak kubki, zegarki, biżuteria czy ramki na zdjęcia, wymienia się nieco bardziej ekstremalne prezenty. Te jednak są bardziej kosztowne. Może to być skok ze spadochronem (ok. 700 zł), skok na bungee (ok. 200 zł), flyboard (ok. 200 zł), lot w aerotunelu (ok. 200 zł), lot paralotnią (ok. 250 zł) czy nurkowanie (ok. 250 zł). Najważniejsze jednak, by taki prezent dopasowany był do zainteresowań solenizanta. Radość z otrzymanego prezentu potrafi wynagrodzić czasem niemałe wydatki poniesione na oryginalny podarunek.

komentarze 3

 1. Ola pisze:

  Wszystko zależy ile ma się pieniędzy. U nas w rodzinie nigdy nie było jakiś ustalonych kwot. Jak szłam do siostry na urodziny jej synka to dostał ode mnie rowerek biegowy. Pawełek jest mega zadowolony i śmiga na nim po podwórku 🙂

 2. Suprizo pisze:

  Nie ważne ile prezent powinien kosztować… ważne żeby był od serca.

  • Jolanta pisze:

   W pełni się z Tobą zgadzam. Tak się złożyło, że mąż był w trasie w naszą rocznicę i nie mogliśmy spędzić jej razem. Ale pamiętał o mnie i przysłał mi bukiet z poczty kwiatowej. Ten mały gest o wiele bardziej mnie ucieszył niż jakieś drogie biżuterie czy inne rzeczy.

Dodaj Twój komentarz