czwartek, 18 kwietnia 2024
HotMoney

Ile kosztuje Tesla w Polsce?

Stacja ładowania Tesla

Tesla to jedna z najbardziej znanych marek samochodów elektrycznych. Niektóre modele można już kupić w Polsce, inne dostępne są w krajach europejskich. Ceny takich pojazdów przekraczają jednak nawet kilkukrotnie wartość najczęściej kupowanych aut w Polsce. Ile więc kosztuje Tesla w naszym kraju?

Tesla – co warto wiedzieć?

Tesla to amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które zasłynęło z produkcji samochodów w pełni elektrycznych. Od 2008 roku zarządza nim przedsiębiorca Elon Musk, który nie szczędzi środków na powstające nowe modele pojazdów. Pierwszym elektrycznym samochodem marki Tesla był Roadster wyprodukowany w 2008 roku. Później pojawiły się auta Model S, Model X i Model 3. Ile kosztują te pojazdy?

Ile kosztuje Tesla Roadster?

Samochody elektryczne nie zyskały w Polsce jeszcze sporej popularności. Powodem jest przede wszystkim ich wysoka cena, ale i niewiele stacji elektrycznych, na których można by podładować samochody. Tesla Roadster produkowana była w latach 2008 – 2012, więc nowych modeli w salonie już kupić nie można. Zdarza się jednak, że dostępne są używane samochody Tesla Roadster, które jednak dalej wyróżniają się wysoką ceną. Nawet za uszkodzony model z dużym przebiegiem można zapłacić około 200 000 zł. W 2018 roku Tesla Roadster powróciła, jednak nie jest ona łatwo dostępna w Polsce.

zobacz także:  Kiedy nie masz czasu iść do banku... Pożyczka online?

Ile kosztuje Tesla Model X?

Tesla Model X dostępna jest w kilku wariantach, jednak w każdym przypadku mowa jest o naprawdę wysokich cenach. Za Model X P100D z 2018 roku należy zapłacić ponad 700 000 zł. Nieco tańszy jest wariant 100D, ten kosztuje 540 000 zł. Jeszcze tańszy jest Model X 75D. W jego przypadku należy liczyć się z wydatkiem rzędu ok. 450 000 zł.

Ile kosztuje Tesla Model S?

W porównaniu do Tesli Model X, pojazdy z serii S są tańsze, jednak nie są to znaczne różnice. Tesla model S również dostępna jest w kilku wariantach. Najdroższa jest Tesla Model S P100D, za nią należy zapłacić blisko 700 000 zł. Tańsza jest wersja 100D, ona to wydatek rzędu ok. 500 000 zł. Najtańszy Model S to 75D, który kosztuje ok. 400 000 zł.

Ile kosztuje Tesla Model 3?

Tesla Model 3 dostępna jest w Polsce. Nowy samochód kupić można za około 230 000 zł, mowa tu o Modelu 3 Standard Range Plus. Droższy jest Model 3 Long Range, ten kosztuje ok. 280 000 zł. Najdroższy jest Model 3 Performance. Jego cena zaczyna się od ok. 300 000 zł wzwyż w zależności od konfiguracji.

zobacz także:  Jak uczyć dziecko oszczędzania?

Samochody elektryczne – czy warto?

Samochody elektryczne to przede wszystkim ukłon w stronę środowiska, które dzięki takim pojazdom jest mniej zanieczyszczane przez spaliny. Niestety wciąż głównym problemem pozostaje cena takich aut. Poza Teslą również inne marki zajmują się produkcją samochodów elektrycznych i są one znacznie tańsze od tych amerykańskich pojazdów. W swojej ofercie takie auta ma Nissan, Renault, Volkswagen, Hyundai czy BMW. Wciąż jednak mało jest w Polsce stacji, na których można taki pojazd naładować, z kolei ładowanie akumulatora w domu zabiera sporo czasu i jest oczywiście kosztowne.

Dodaj Twój komentarz