poniedziałek, 27 maja 2024
HotMoney

Ile kosztuje tatuaż, od czego zależy cena tatuażu?

cena-tatuazu-ile-kosztuje-tatuaz

Tatuatorzy nie posiadają stałych cenników. Zazwyczaj wyceniają tatuaż na podstawie stopnia skomplikowania wzoru, jaki im przedstawimy. Jednak na koszt tatuażu ma wpływ także kilka innych czynników, jakich? Sprawdź w poniższym artykule.

Cena tatuażu – od czego zależy?

Dlaczego ceny za ten sam wzór różnią się w zależności od studia tatuażu, które wybierzemy? Ceny tatuaży zależą od wielu czynników. Na to, ile zapłacimy ma wpływ przede wszystkim wielkość tatuażu, to czy będzie on wykonany kolorowym czy czarnym tuszem, a niekiedy nawet miejsce, w którym chcemy go zrobić.

Wielkość tatuażu przekłada się na czas jego wykonania. Przeważnie większe tatuaże są wykonywane podczas 2-3- sesji, dlatego ich cena również jest wyższa. Oczywiście wykonanie tatuażu można rozłożyć na sesje również w przypadku mniejszych wzorów. Jednak nie jest to zbyt dobry pomysł… Ciało po wykonaniu pierwszej sesji jest już wystarczająco podrażnione i kolejny dzień w studiu tatuażu może być mniej przyjemny niż wykonanie tatuażu od razu w całości.

zobacz także:  Polskie stadiony: mecze, koncerty... Największe imprezy na polskich stadionach

Co jeszcze wpływa na cenę tatuażu? Technika, jaka zostanie wykorzystana przez tatuażystę oraz stopień skomplikowania naszego wzoru. Projekty, które posiadają wiele drobnych elementów lub wymagają cieniowania będą droższe od prostych wzorów. Jednak jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na cenę tatuażu jest renoma danego studia. Są salony tatuażu, w których nawet za najprostszy wzór zapłacimy majątek, a są takie, które zrobią nam duży tatuaż za stosunkowo niewielką kwotę. Jednak przy wyborze studia powinniśmy kierować się pracami danego tatuatora, a nie ceną. Najważniejsze powinno być dla nas to, aby tatuaż został wykonany starannie i bezpiecznie.

Ile kosztują małe tatuaże?

Cena małych tatuaży to przeważnie 100-300 złotych. Tyle powinniśmy zapłacić za mały tatuaż na kostce, nadgarstku, na dłoniach czy za krótki napis. Jednak jeśli planujemy w przyszłości zrobić więcej małych tatuaży, to warto wykonać je „za jednym zamachem”. Często cena kilku drobnych tatuaży wykonanych naraz, jest dużo niższa niż wykonanie tych samych wzorów w różnym czasie. Ponadto niektóre tatuaże możemy wykonać zupełnie za darmo lub za niewielką kwotę, gdy zgłosimy się jako modele do danego studia. Jednak takie tatuaże wykonywane są przez kursantów, którzy dopiero się uczą, więc nie mamy pewności, że dany wzór na pewno będzie wyglądał tak, jak byśmy chcieli.

zobacz także:  Szkła kontaktowe - ile kosztują, jakie są rodzaje?

maly-tatuaz-ile-kosztuje-maly-tatuaz

Ceny tatuaży

Średnie tatuaże damskie i męskie wykonane na przedramieniu kosztują zazwyczaj od 500 do 1000 złotych, w zależności od stopnia skomplikowania wzoru. Oczywiście mówimy tutaj o tatuażach klasycznych, bo te kolorowe bywają o 100-400 złotych droższe. Natomiast duże tatuaże, na przykład plecy, to koszt około 3000-4000 złotych. A ile kosztuje tatuaż rękaw? Ceny takiego tatuażu przeważnie zaczynają się od 1500 złotych w przypadku kobiet i 2000 złotych w przypadku postawnych mężczyzn.

Warto pamiętać, że tatuator nigdy nie wykona nam identycznego tatuażu, jak ten, który mu przedstawiliśmy. Może zrobić coś podobnego, ale rzadko kiedy zdecyduje się na kopiowanie wzoru. Dlatego warto pomyśleć nad oryginalnym projektem. Tym bardziej, że wielu tatuatorów to prawdziwi artyści i jeśli dany wzór im się bardzo spodoba, to mogą obniżyć nam koszt jego wykonania.

Dodaj Twój komentarz