piątek, 19 lipca 2024
HotMoney

Ile kosztuje prostowanie keratynowe? Zalety i wady keratynowego prostowania włosów

keratynowe prostowanie włosów

Każda z nas marzy o pięknych włosach, które lśnią i są zdrowe. Keratynowe prostowanie włosów jest jednym ze sposobów, aby efekt ten osiągnąć szybko i na dłużej. Czy keratynowe prostowanie włosów jest dla nich bezpieczne? I jaka jest cena takiego zabiegu?

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie to zabieg, który polega na „wprasowaniu” gorącej keratyny we włosy, tak, aby zapełnić braki w ich strukturze. Ponieważ włosy zbudowane są z białka, a keratyna również nim jest, wzmacnianie włosów za pomocą tej substancji może być dla włosa bardzo korzystne. Jednak nie zawsze zabieg keratynowego prostowania włosów jest zdrowy dla struktury włosa. Ponieważ keratyna wprasowywana jest we włosy z dużą temperaturą, włosy bardzo zniszczone lub suche mogą źle zareagować na taki zabieg. O wadach i zaletach keratynowego prostowania włosów napiszemy więcej w ostatnim akapicie, warto jednak wspomnieć, że zabieg ten szybko sprawia, że włosy są gładkie i lśniące.

zobacz także:  Ile kosztuje królik? Jakie są koszty utrzymania królika?

Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów?

Cena keratynowego prostowania włosów zależy od ich długości, kondycji, a także zakładu fryzjerskiego, który taką usługę oferuje. Keratynowe prostowanie na krótkich włosach będzie kosztować około 300 -350 złotych. Za prostowanie włosów średniej długości zapłacimy od 450 do 500 złotych, natomiast włosy dłuższe będą nas kosztować od 500 złotych wzwyż (często jednak zapłacimy od 600 do 650 złotych w górę).

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który jest dość czasochłonny i w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim powinien trwać kilka godzin. Długość zabiegu zależy oczywiście również od długości włosów, a także od umiejętności fryzjera.

Jakie są wady, a jakie zalety keratynowego prostowania włosów?

Keratynowe prostowanie włosów ma za zadanie natychmiastowo odżywić włosy. Faktycznie, keratyna jest jednym z najlepszych sposobów na poprawienie kondycji włosów, warto jednak mieć świadomość, że podczas zabiegu temperatura substancji dochodzi do ponad 200 stopni Celsjusza. Jeśli więc włosy są delikatne lub zniszczone, zabieg ten może jeszcze mocniej je osłabić. Generalnie w przypadku włosów każdego rodzaju zaleca się unikanie ich prostowania w tak dużej temperaturze – ponieważ włosy stworzone są z białka, może to przyspieszyć proces ich denaturacji.

zobacz także:  Ile kosztuje klimatyzacja w samochodzie?

Sama keratyna jest jednak substancją, która jest przez fryzjerów bardzo polecana. Przede wszystkim odbudowuje strukturę włosa i sprawia, że są one lśniące. Dla struktury i ogólnej kondycji włosów z pewnością znacznie zdrowsze będzie regularne wspomaganie włosów za pomocą odżywek z keratyną. Prostowanie keratynowe to również dobry sposób, jeśli chcemy szybkich efektów, jednak na dłuższą metę lepiej jest wzmacniać włosy w mniej inwazyjny sposób.

1 komentarz

  1. Asia pisze:

    Na zniszczone jak najbardziej też, chodzi o to właśnie aby je odżywić, a prostowanie jest jakby efektem ubocznym. Grut to odpowiednie dobranie kosmetyków i znający się na rzeczy fryzjer. Ja robiłm już keratynę dwa razy i po jednej i po drugiej spokój na około pół roku więc warto. Robiłam w obu przypadkach amazon keratin serią kokosową.

Dodaj Twój komentarz