wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

Hulajnoga elektryczna XIAOMI – czym kierować się podczas zakupu?

Osoba na hulajnodze elektrycznej
Szukasz dobrze ocenianej hulajnogi elektrycznej? Sprawdź propozycje marki Xiaomi. Chiński producent znany jest ze smartfonów, które cechuje doskonały stosunek jakości do ceny. Podobnie jest z innymi sprzętami tej firmy. Hulajnogi elektryczne Xiaomi chwalone są za trwałość, łatwe sterowanie, dobry design. Możesz wybierać spośród wielu opcji w różnych przedziałach cenowych. Zobacz, czym się kierować przy zakupie!

Hulajnoga elektryczna – najważniejsze decyzje

Zanim przejdziesz do szczegółowego sprawdzania listy parametrów, które warto porównać przy wyborze hulajnogi, powinieneś zacząć od określenia, jak będziesz korzystać z twojego sprzętu. Czy chcesz jeździć po ścieżkach rowerowych w mieście, łatwo wnosić hulajnogę po schodach i pokonywać raczej niewielkie odległości? A może zależy ci na dłuższych wyprawach poza miastem? Każda z tych decyzji oznacza zakup sprzętu nieco innego rodzaju.

Jeśli zależy ci na urządzeniu, które jest lekkie i łatwe do przenoszenia, musisz liczyć się z tym, że jego zasięg nie będzie imponujący. Zwykle taka hulajnoga będzie miała również niewielkie koła, które nie poradzą sobie z trudniejszym terenem. Z kolei model o dużym zasięgu i większych kołach najpewniej będzie sporo cięższy.

zobacz także:  Czym jest profil zaufany? Jak założyć profil zaufany?

Możesz oczywiście szukać modelu, który będzie kompromisowym wyborem – zasięg będzie odpowiednio duży, a ciężar – akceptowalny. Takie uniwersalne hulajnogi wśród propozycji Xiaomi cieszą się bardzo dużą popularnością!

Na co zwrócić uwagę, porównując hulajnogi?

Zastanawiasz się, na jakie parametry zwrócić uwagę, porównując poszczególne modele? Przeanalizuj dokładnie przede wszystkim:

  • zasięg hulajnogi;
  • maksymalna prędkość;
  • czas uzupełniania baterii;
  • maksymalne obciążenie;
  • waga pojazdu;
  • łatwe składnie i przenoszenie;
  • wygodny wyświetlacz;
  • dobrej jakości design.

Jeśli zależy ci na dobrze ocenianym sprzęcie Xiaomi, warto przygotować budżet ok. 2500 zł. W tej cenie kupisz bestseller tego producenta, czyli XIAOMI Mi Electric Scooter Pro 2. To uniwersalny model o dużym zasięgu (45 km!), a przy tym – niewielkiej wadze – 14,2 kg.

Szukasz czegoś lżejszego? Za ok. 1700 zł możesz wybrać XIAOMI Electric Scooter 3 Lite. Zasięg tego modelu to 20 km, a waga – zaledwie 13,2 kg. A może zależy ci na sprzęcie dla wymagających użytkowników? Za ok. 3300 zł kupisz XIAOMI Mi Electric Scooter 4 Pro. Zasięg tego modelu to 55 km, waga hulajnogi wynosi zaś 17 kg.

zobacz także:  Personal Democracy Forum w Gdańsku, czyli wpływ technologii na obszary polityki, rządu i społeczeństwa

Jak widzisz, łatwo możesz kupić zarówno lekki sprzęt, który łatwo przeniesiesz, urządzenie o dużym zasięgu, a także uniwersalny model, który sprawdzi się w mieście i poza nim.

Jak korzystać z hulajnogi elektrycznej?

Decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej, powinieneś mieć na uwadze najważniejsze zasady poruszania się tym pojazdem. Przede wszystkim – korzystaj ze ścieżki dla rowerów i zachowaj odpowiednią prędkość. Maksymalny dopuszczalny limit to 20 km/h. Może się zdarzyć, że będziesz musiał poruszać się po chodniku – wtedy prędkość powinna być dostosowana do pieszych – znajdziesz odpowiedni tryb w swojej hulajnodze.

Zadbaj też o bezpieczeństwo: na hulajnodze nie przewoź pasażerów – to pojazd do poruszania się w pojedynkę, a także – zaopatrz się w kask – podobnie jak rowerzyści.

Hulajnoga elektryczna to wygodny sposób poruszania się po mieście. Omijasz korki i szybko i bez wysiłku pokonujesz kolejne kilometry. Wybór odpowiedniego pojazdu tylko ci ułatwi ci załatwianie kolejnych spraw. Zobacz hulajnogi elektryczne Xiaomi w sklepie MediaMarkt i zdecyduj się na któryś z najlepiej ocenianych modeli!

Dodaj Twój komentarz