czwartek, 18 kwietnia 2024
HotMoney

Google to nie tylko wyszukiwarka! Z których usług Google warto korzystać?

Google

Choć niektórzy ciągle kojarzą Google wyłącznie z wyszukiwarką, amerykańskie przedsiębiorstwo stworzyło kilkadziesiąt różnych usług, aplikacji, programów. Często z wielu z nich korzystamy na co dzień, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego przedstawimy najpopularniejsze usługi Google.

Mapy Google i Waze

Mówi się, że Google dysponuje najdokładniejszą bazą map online, która wykorzystuje zdjęcia lotnicze i satelitarne. I co najważniejsze – dzieli się nią całkowicie za darmo. Przeglądać mapę i wyznaczać trasy można nie tylko z poziomu przeglądarki, ale też w aplikacji mobilnej. Dlatego kierowcy, którzy posiadają smartfony, często wolą korzystać z Map Google, niż kupować nawigację GPS. Co więcej, w telefonach z systemem Android, choć nie tylko, aplikacja ta należy od podstawowych. Oprócz tego, dzięki opcji Street View, można sprawdzić podgląd z poziomu ulicy.

Natomiast mało kto wie o tym, że usługa Waze również została stworzona przez Google. Jest to aplikacja mobilna, która podobnie jak Mapy Google, służy do wyznaczania tras. Jednak jej wygląd jest trochę inny, umożliwia tworzenie społeczności kierowców, wirtualne „trąbienie” na znajomych, którzy są w trasie czy zbieranie po drodze „cukierków”, dzięki którym można później zmienić avatar na ciekawszy.

zobacz także:  Wprost - polski tygodnik, który zasłynął aferą podsłuchową, co warto wiedzieć o Wprost?

Android

Jeśli jeszcze ktoś o tym nie wie, to informujemy, że najpopularniejszy system mobilny Android został stworzony przez przedsiębiorstwo Google. System ten dostępny jest w smartfonach, tabletach, zegarkach. Natomiast jego wersja Android TV instalowana jest w nowoczesnych telewizorach i zapewnia dostęp do innych usług Google-a.

YouTube

Kolejną usługą, z której korzystają miliony użytkowników na całym świecie, jest YouTube, czyli najpopularniejszy serwis wideo, w którym można znaleźć ulubioną muzykę, subskrybować interesujące kanały czy zobaczyć fragmenty najciekawszych filmów.

Wystarczy zalogować się do konta Google, by korzystać z dodatkowych funkcjonalności serwisu. Możliwe jest tworzenie własnych playlist czy wrzucanie autorskich filmików. Ciekawostką jest, że YouTube na podstawie tego, co dotychczas słuchaliśmy bądź oglądaliśmy, proponuje podobne wideo. Dzięki temu można odkryć wiele wspaniałych kanałów czy muzyków.

YouTube posiada również postać aplikacji mobilnej.

Google Keep

Nieco mniej znaną jest usługa Google Keep, czyli aplikacja na telefon do tworzenia notatek. Czym wyróżnia się spośród innych tego typu aplikacji? Umożliwia tworzenie tradycyjnych notatek, list, pisanie ręczne czy wstawianie obrazków. Ponadto wiadomości można porządkować przy pomocy stworzonych przez siebie etykiet. Jednak to, co najważniejsze, to możliwość tworzenia notatek głosowych, których transkrypcja od razu pojawia się na ekranie.

zobacz także:  Strajk w Hongkongu, eBay pozywa Amazona... - przegląd 5 sierpień 2019

Dodatkową korzyścią jest to, że w przeglądarce Chrome można zainstalować wtyczkę Google Keep. Dzięki temu można mieć dostęp do swoich notatek nie tylko na telefonie, ale również na komputerze.

Dokumenty Google

Darmową, internetową alternatywą do popularnych pakietów biurowych są dokumenty Google. Usługa ta dostępna jest przez przeglądarkę internetową i umożliwia tworzenie oraz dokonywanie zmian w dokumentach w chmurze. W ten sposób można tworzyć dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne oraz prezentacje. Ciekawostką jest to, że wystarczy udostępnić swoje pliki innym osobom, aby mogły równocześnie na nich pracować.

komentarze 3

  1. marti pisze:

    wiadomix, że google najlepsze. W sumie to chyba od zawsze odpalam google maps jako mapy

  2. anett pisze:

    Nie wyobrażam sobie życia bez map googla! Już wiele razy uratowały mnie w trudnych sytuacjach.

  3. Kalina pisze:

    Ja też odpalam Google Maps, miałam kiedyś inne aplikacje, ale ta najbardziej mi odpowiada. Waze nie przypadł mi do gustu.

Dodaj Twój komentarz